Επισημάνσεις στους συντονιστές

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84714 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Επισημάνσεις στους συντονιστές
Aithio,
καταρχήν thx για το support (και ας βγώ λίγο οφφ τόπικ για να ευχαριστήσω και άλλα μέλη που προσπαθησαν να με "σηκώσουν")
Αλλά προσωπικά αυτό με το κάρμα δε με πειράζει.
Ενα πόστ που έκανα στο όφφ τόπικ το έκανα περισσότερο προς παραγωγή γέλιου μιας και εκείνες τις μέρες μου έπεσαν 2 απανωτά στραβά και τότε παρατήρησα ότι είμαι στα αρνητικά.
Anyway,
Ως προς την ουσία της πρότασης.. για το αν το κάρμα είναι κάτι που πρέπει να μείνει ή να καταργηθεί...
Δεν είναι κακό να μείνει.. Αλλά όντως δε προσφέρει και κάτι ιδιαίτερα χρήσιμο στους νέους χρήστες.
Σε άλλα φόρα έχω δεί ένα διαφορετικό τρόπο "κρίσης" των μελών από τα άλλα μέλη.
Η βαθμολογία.
Πχ θέλω και βάζω ένα 10 στον Αστέρη.
Φαίνεται καπου στο προφίλ του τι βαθμούς του έχουν βαλει άλλα μέλη. Επίσης φαίνεται και κάποιο σχόλιο που πιθανώς έγραψαν όσα μέλη από αυτά που τον βαθμολόγησαν.
Θέλω να βάλω πχ -10 στον tixeo_onoma.
Το βάζω. Φαίνεται. ΙΣως και να εξηγώ το γιατί.
ΜΕτά 3 μέρες άλλαξα γνω΄μη και θέλω να αλλάξω την βαθμολογία που έχω βάλει στον tixeo_onoma.
Μπορώ να το κάνω (καθώς κάπου στο προφίλ μου φαίνεται ποιούς έχω βαθμολογήσει και τι σχόλια τους έκανα).
Ετσι βγαίνει μία βαθμολογία για κάθε μέλος που προέρχεται από άλλα μέλη
ΙΣως βέβαια όλα αυτά που γράφω να είναι εντελώς άκυρα μιας και ίσως εξαρτώνται από την "hardware" δομή του κάθε φόρουμ


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84715 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Επισημάνσεις στους συντονιστές
Και ένα άλλο πράγμα που θέλω να πω στους συντονιστές...
Παιδιά όταν κάποιος κάνει παράθεση ενός μεγάλου πόστ ξέρετε πόσο κουραστικό είναι....
Θα πρέπει με κάποιο τρόπο να περάσετε το μήνυμα ότι δεν χρειάζεται να γίνει παράθεση όλου του πόστ παρα μόνο η αρχή του κειμένου με μερικές τελείες. Έτσι θα να γίνει αντιληπτό σε ποιον απαντάει κανείς..
Για παράδειγμα...
Αν πούμε ότι θέλω να παραθέσω και να απαντήσω στο παραπάνω μήνυμα του Gdevil. Θα μπορούσε να το κάνω έτσι....

Aithio,
καταρχήν thx για το support (και ας βγώ λίγο οφφ τόπικ..........

Μπλα μπλα μπλα.......

Gregori
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa, ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ, GT, ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84731 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

aithio έγραψε: Και μπλα.......


απόλυτα σωστό..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84894 από georgepap31
Απαντήθηκε από georgepap31 στο θέμα Επισημάνσεις στους συντονιστές

aithio έγραψε: Παιδιά παρατηρώ ότι κάποιοι είτε κάνουν πλάκα είτε για προσωπικούς λόγους αφαιρούν κάρμα απο τον Gdevil.
Προσωπικά θεωρώ το κάρμα μία βλακεία αλλά είναι αλήθεια ότι αν κάποιος έχει αρνητικό κάρμα επηρεάζει αρνητικά αυτόν που τον διαβάζει και είναι τουλάχιστον άδικο για τον Gdevil που για μένα είναι απο τα παιδιά που προσπαθούν.
Ποιος τελικά του αφαιρεί κάρμα;


Συμφωνώ εν μέρει, δεν είμαι κατά της ύπαρξής του αλλά της ορθής χρήσης του, κάτι που τώρα δεν μπορεί να γίνει και να ελέγχεται(φαντάζομαι). Προτείνω διαφάνεια, να λειτουργεί όπως το "ευχαριστώ".
Αυτή είναι η άποψή μου, αν βέβαια μου επιτρέπετε να μιλάω με το -13 μου...

Δεν πρέπει να δίνουμε σε ανθρώπους με ηλίθιες απόψεις την ικανοποίηση της οργής μας.

Nicolás Gómez Dávila, 1913-1994, Κολομβιανός συγγραφέας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #85024 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

georgepap31 έγραψε:

aithio έγραψε: Παιδιά παρατηρώ ότι κάποιοι είτε κάνουν πλάκα είτε για προσωπικούς λόγους αφαιρούν κάρμα απο τον Gdevil.
Προσωπικά θεωρώ το κάρμα μία βλακεία αλλά είναι αλήθεια ότι αν κάποιος έχει αρνητικό κάρμα επηρεάζει αρνητικά αυτόν που τον διαβάζει και είναι τουλάχιστον άδικο για τον Gdevil που για μένα είναι απο τα παιδιά που προσπαθούν.
Ποιος τελικά του αφαιρεί κάρμα;


Συμφωνώ εν μέρει, δεν είμαι κατά της ύπαρξής του αλλά της ορθής χρήσης του, κάτι που τώρα δεν μπορεί να γίνει και να ελέγχεται(φαντάζομαι). Προτείνω διαφάνεια, να λειτουργεί όπως το "ευχαριστώ".
Αυτή είναι η άποψή μου, αν βέβαια μου επιτρέπετε να μιλάω με το -13 μου...

-12 πλέον.!!!! αλλά τελικά τι ρόλο παίζει αυτό?? βλέπω κάποιους να χουν 300 ΕΥΧ και 8 κάρμα... παράδοξο.. και τι σημαίνει τελικά αυτό??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #85029 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
... και γιατί τελικά δεν επιτρέπεται να αυτοθαυμάζουμε τον εαυτό μας???
Να μπορούμε να καθόμαστε και να μονολογούμε..
Σ ευχαριστώ που είμαι ομορφος... :ohmy:
Σ ευχαριστώ που είμαι έξυπνος... :sick:
Σ ευχαριστώ που ... μ ευχαριστείς...!!!! :woohoo:


Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": georgepap31

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.121 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ