Επισημάνσεις στους συντονιστές

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86313 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Επισημάνσεις στους συντονιστές

daco έγραψε: Στο γηπεδο οσοι ειναι θεατες ειναι και προπονητες ταυτοχρονα!!! Μερικα σχολια, γραψτε τα στο χιονι γιατι αλλιως η ηδη δυσκολη δουλεια σας γινεται δυσκολοτερη. Καλες οι αντιπαραθεσεις αλλα χανεται η ουσια.
Off topic Μπορει το φορουμ να προμηθευτει προσκλησεις για την energy tech απο εμπορους που διαφημιζονται ή να κλεισει συμφωνια για χαμηλοτερη τιμη εισοδου;


www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...itstart=30&Itemid=53

ηδη προσφερθηκαν οι προσκλησεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86323 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Επισημάνσεις στους συντονιστές
Θα κανω τοποθετηση, μιας και ο Πετρος σχολιαζει πολυ ευχαριστα και ακομψα να το πω τους δικους μου προβληματισμους, αλλα οταν σχολιαζει καποιος αλλος τους δικους του τρεχει να τοποθετηθει οτι απλα ειναι προβληματισμοι και τιποτε αλλο.

Πετρο οτι εχεις ξενερωσει με την παρτη μου απο τοτε που μαλωσα με τον ειρωνα κατα τα αλλα φιλο σου Τακη και αφου το αλλο φιλαρακι που με ζηλο υπερασπιζεσαι με σκυλοβρισε πριβε αλλα και δημοσια το καταλαβαμε, μας το εκανες ξεκαθαρο.
Το να συνεχιζεις ομως να λες τα πραγματα ετσι οπως σε βολευει δεν το περιμενα!
Οι συντονιστες μεχρι τωρα εχουν σκυψει παρα πολυ το κεφαλι(δεν εξεταζω τα ατομα), αφησανε να προσβαλονται μελη, να ακουγονται διαφορα για παρανομα κερδη, να κανουν την δουλεια τους και να φταινε, να ανεχονται προσωπικοτητες σαν εμενα αν θες (να μην πω παλι για φιλους σου και παρεξηγηθεις).

Μας λες επισης το φορουμ δεν ειναι εμπορικο, ναι ε?και που ειναι το κακο αν ειναι?μηπως ειναι ηδη και δεν το εχεις καταλαβει? Σου ειπα σε ειχα για ρομαντικο, με επιβεβαιωνεις οτι εισαι...
Τωρα εχουμε πολυτελεια και συ και εγω να μην εχουμε προβλημα για το τι θα πουμε και πως θα το πουμε. Δηλαδη εμπορικο για την αποψη σου πως θα ηταν?
Εγω λεω οτι ειναι ηδη - ολα τα φορουμ ειναι καλως η κακως! και τα παιδια - συντονιστες το ελεγχουν καλα ως τωρα!

Το να σου πω επισης με ποια ατομα μιλαω που στην τελικη ειναι φιλοι και εσενα δεν σε ξερω, καταλαβαινεις οτι αν μην τι αλλο θα ηταν η χοντροτερη μαλακια που θα μπορουσα να κανω για εναν φιλο!αν θες να μαθεις τι λενε, μπορεις να βρεθεις με μελη και κακως αν δεν το εχεις κανει ηδη και να δημιουργησεις προσωπικη και αληθινη επαφη, περαν του πληκτρολογιου.

Τελος, υπερασπιστες δεν νομιζω να χρειαζεται κανεις! Ο Παναγιωτης θα επιστρεψει απο Δευτερα και ειτε θα χαμηλωσει με την σειρα του κι αυτος το κεφαλι και θα διορθωσει την συμπεριφορα του η θα τον διαγραψουν τα ιδια τα μελη.

Εγω το εριξα το κεφαλι Δις ακομα και οταν ακουστηκαν σχολια για μανες, τριτη φορα δεν θα σας κανω ομως την χαρη!
Ας το παρει λοιπον ως μαθημα ο Παναγιωτης και ας το ακολουθησει αν θελει. Μεχρι τωρα μονος του καιγεται.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86390 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Επισημάνσεις στους συντονιστές

kosmidis80 έγραψε: Θα κανω τοποθετηση, μιας και ο Πετρος σχολιαζει πολυ ευχαριστα και ακομψα να το πω τους δικους μου προβληματισμους, αλλα οταν σχολιαζει καποιος αλλος τους δικους του τρεχει να τοποθετηθει οτι απλα ειναι προβληματισμοι και τιποτε αλλο.Δεν αναφερόμουν ειδικά σε σένα, Θοδωρή! Απλά διαφωνώ με συμπεράσματα αρκετών μελών, ότι το φόρουμ 'διώχνει' τα παλιά μέλη. Εγώ πάλι πιστεύω ότι ψάχνουν έναν εύσχημο τρόπο οι περισσότεροι να αποστασιοποιηθούν απλά επειδή βαρέθηκαν. Μετά από έναν χρόνο υπάρχει κόπωση.

Πετρο οτι εχεις ξενερωσει με την παρτη μου απο τοτε που μαλωσα με τον ειρωνα κατα τα αλλα φιλο σου Τακη και αφου το αλλο φιλαρακι που με ζηλο υπερασπιζεσαι με σκυλοβρισε πριβε αλλα και δημοσια το καταλαβαμε, μας το εκανες ξεκαθαρο. Δεν ξενερώνω, ούτε υπερασπίζομαι κανέναν. Συμπεριφορές κρίνω κι όχι πρόσωπα. Υπερασπίζομαι όμως το δικαίωμα του καθενός να λέει την άποψή του. Φέρομαι σε όλους με τον ίδιο τρόπο. Αν κάποιος πει ότι εσύ δεν είσαι χρήσιμος για το φόρουμ, επειδή είσαι πολυλογάς και ξερόλας, θα τον πολεμήσω με τον ίδιο ζήλο.
Το να συνεχιζεις ομως να λες τα πραγματα ετσι οπως σε βολευει δεν το περιμενα!
Οι συντονιστες μεχρι τωρα εχουν σκυψει παρα πολυ το κεφαλι(δεν εξεταζω τα ατομα), αφησανε να προσβαλονται μελη, να ακουγονται διαφορα για παρανομα κερδη, να κανουν την δουλεια τους και να φταινε, να ανεχονται προσωπικοτητες σαν εμενα αν θες (να μην πω παλι για φιλους σου και παρεξηγηθεις). Όπως θυμάσαι, έχω υπάρξει συντονιστής και ξέρω πόσο δύσκολη δουλειά είναι. Διαφωνώ με τον τρόπο κάποιων συντονισμών. Κριτική πρέπει να δεχόμαστε και να ασκούμε όλοι, μέλη και συντονιστές - μέλη. Έχω δικαίωμα νομίζω να λέω την άποψή μου για οποιοδήποτε θέμα.

Μας λες επισης το φορουμ δεν ειναι εμπορικο, ναι ε?και που ειναι το κακο αν ειναι?μηπως ειναι ηδη και δεν το εχεις καταλαβει? Σου ειπα σε ειχα για ρομαντικο, με επιβεβαιωνεις οτι εισαι... Εμπορικό σημαίνει να το ελέγχει έμπορος και να έχει στόχο το κέρδος, επιβάλλοντας τους δικούς του όρους στο φόρουμ, όπως να αποκρύπτονται δυσάρεστες αλήθειες! Κάτι τέτοιο δεν είδα να γίνεται. Η βοήθεια των εμπόρων χρειάζεται για τη λειτουργία του φόρουμ και μέχρι εκεί. Συνέβη κάτι άλλο μέχρι στιγμής και δεν το πήρα είδηση;
Τωρα εχουμε πολυτελεια και συ και εγω να μην εχουμε προβλημα για το τι θα πουμε και πως θα το πουμε. Δηλαδη εμπορικο για την αποψη σου πως θα ηταν?
Εγω λεω οτι ειναι ηδη - ολα τα φορουμ ειναι καλως η κακως! και τα παιδια - συντονιστες το ελεγχουν καλα ως τωρα!

Το να σου πω επισης με ποια ατομα μιλαω που στην τελικη ειναι φιλοι και εσενα δεν σε ξερω, καταλαβαινεις οτι αν μην τι αλλο θα ηταν η χοντροτερη μαλακια που θα μπορουσα να κανω για εναν φιλο!αν θες να μαθεις τι λενε, μπορεις να βρεθεις με μελη και κακως αν δεν το εχεις κανει ηδη και να δημιουργησεις προσωπικη και αληθινη επαφη, περαν του πληκτρολογιου. Το γιατί δεν μπορώ να έχω προσωπική επαφή πλέον είναι μεγάλη και προσωπική κουβέντα, την οποία δύσκολα θα καταλάβαινε κανείς. Όσο για το ποια μέλη είναι φίλοι σου, μπορούν να μιλήσουν ανοιχτά κι εδώ και όχι μόνο σε κατ' ιδίαν συζητήσεις. Οι προβληματισμοί βοηθούν στη βελτίωση των πραγμάτων.

Τελος, υπερασπιστες δεν νομιζω να χρειαζεται κανεις! Ο Παναγιωτης θα επιστρεψει απο Δευτερα και ειτε θα χαμηλωσει με την σειρα του κι αυτος το κεφαλι και θα διορθωσει την συμπεριφορα του η θα τον διαγραψουν τα ιδια τα μελη.

Εγω το εριξα το κεφαλι Δις ακομα και οταν ακουστηκαν σχολια για μανες, τριτη φορα δεν θα σας κανω ομως την χαρη!
Ας το παρει λοιπον ως μαθημα ο Παναγιωτης και ας το ακολουθησει αν θελει. Μεχρι τωρα μονος του καιγεται.

Τον Παναγιώτη δεν τον υπερασπίζομαι για την ανοησία που έκανε, για την οποία πολύ καλά θα κάνει να ζητήσει συγνώμη. Τον υπερασπίζομαι γιατί πολλοί εδώ μέσα εκνευρίζονται μαζί του, απλά και μόνο επειδή λέει φωναχτά την αιρετική πολλές φορές άποψή του. Αυτό είναι άδικο πέρα για πέρα και δεν μπορούν να το διαχειριστούν όλοι με ψυχραιμία. Ελπίζω στο εξής και όλοι οι άλλοι να μην του φέρονται ως μικρό χαζό παιδάκι -πολύ προσβλητικό- και ο ίδιος να πάψει να κάνει το χατίρι όσων τον κατηγορούν.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86395 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Επισημάνσεις στους συντονιστές
καλυπτομαι απο τον διαλογο μας Πετρο και δεν εχω καμια ενσταση, περαν του ορου εμπορικο. Αλλα δεν εχει καμια σημασια επι του παροντος, εξαλλου οπως προειπα τα παιδια το ελεγχουν αψογα μεχρι τωρα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86419 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
είδα κάποια στιγμή πριν τον Παναγιώτη να ναι μέσα, με το χρώμα του αποκλεισμένου. Λόγω φόρτου χθες και σήμερα δε παρακολούθησα πολύ κι έτσι έπρεπε να διαβάσω κάμποσες σελίδες για να δω τι συνέβει.
Έτσι βλέπω μιά συμφωνία των συντονιστών σχετικά με την απόφαση, και μιά σχετική αντιπαράθεση, αλλά όμορφη και κόσμια, μεταξύ πρωην και παλιών μελών συντονιστών.
Είμαι σίγουρος πως και μεταξύ τους έχουν μιλήσει οι συντονιστές και εύκολα δε το έκαναν. Τον Πάναγιώτη προσωπικά τον έχω συμπαθήσει, αν και κάποιες φορές "ξεφεύγει" λιγάκι. Όμως έχει κάνει πολύ δουλειά, έχει προσφέρει.
Για τους συντονιστές,.... απλά είναι εξαιρετικοί.( έλα.... βάλτε κανένα κάρμα!!!!΄γλύφω.. σρλουπ.. γλύφω.. :kiss: :kiss: )
Για τους προβληματισμούς του Θοδωρή, είναι και λογικοί και χρήσιμοι. Τα συμπεράσματα του Πέτρου, είναι σε γενικές γραμμές ίδια μ αυτά που νιώθω κι εγω...
Υπάρχουν πολλών ειδων επιδιώξεις. Υπήρξα και σε άλλα (κυρίως φωτογραφικά) site. Ξέρω αρκετά, που νοιώθεις σπίτι σου (κι αυτό είναι που προσωπικά μου αρέσει).. κι άλλα αχανή, που απλά χάνομαι και ξενερώνω.
Πιστεύω πως είναι καλό να υπάρχουν οι βασικοί (που είναι πάντα λίγοι σε σχέση με τον αριθμό των μελών) και τα μέλη που έχουν τη περιφερειακή (σχετικά μικ΄ρη) συμμετοχή.
Καθώς κάποιες φορές η ποινή μπορέι να δημιουργεί δυσφορία και να μην είναι αντιληπτή από αυτόν στον οποίο επιβάλλεται, αλλά και παραπέρα μπορέι να δημιουργήσει διαφωνίες μεταξύ των υπολοίπων για τον "ορθο" της .. ή όχι... βάζω σε σκέψη μιά διαδικασία κλειδώματος κάθε θέματος που δημιουργείται διαφωνία, μέχρι να πέσουν λίγο τα νεύρα. η ΜΗ απάντηση επίσης ίσως συχνά είναι ένας καλός τρόπος αντίδρασης. Σε κάθε περίπτωση βέβαια πιστεύω, πως η μη βεβιάσμένη απάντηση από οποιονδήποτε, είναι ο καλύτερος τρόπος.
Η παρορμητικότητα, η έξαψη, συχνά δημιουργούν ανάιτιες άσχημες καταστάσεις. Είδαμε και εδώ από ανθρώπους να ζητούν συγνώμη. ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ. (μη το κάνετε με τις γυναίκες.. κακομαθαίνουν.. :evil: :evil: )
Ας προσπαθούμε να σκεφτόμαστε πριν γράψουμε κάτι. Είναι σίγουρο πως αν καταφέρουμε να βρεθούμε όλοι όσοι διαφώνησαν εδώ μέσα, θα περάσουμε υπέροχα, χωρίς το ελάχιστο πρόβλημα.
Γιατί??
΄Νομίζω πως ο γραπτός λόγος που είναι μονόλογος, έχει τη μεγάλη δυσκολία της μη σωματικής έκφρασης, της μη χροιάς, και κυρίως του ευκόλως εννοούμενου.
Μπορεί να γράψω κάτι, που για μένα δεν εννοεί τίποτα εναντίον κανενός, ούτε εναντίον συγκεκριμένου φίλου, αλλά κάποιος να το εκλάβει ως προσωπική επίθεση.
Αντί να δώσω έμφαση σε αυτό με αντεπίθεση, ας κάνω ένα μικρό κόπο να διαβάσω αυτό που έγραψα κι εγώ.. κι ο φίλος. Ας ζητήσω μία διευκρίνηση.. Ας κινηθώ με μιά διαδικασία να κλείσω την αντιπαράθεση, αντί να τη πυροδοτήσω παραπέρα. Ας σκεφτώ τι όφελος θα βγάλει αυτό για μένα πρώτα, για τη κοινωνία του site έπειτα. Γιατί πάνω απ όλα το site είμαι ΚΑΙ εγώ.. ΚΑΙ όλοι οι άλλοι.
Γιατί αυτό συμβαίνει παντού στη ζωή.
Μακάρι το site να πηγαίνει όπως η ζωή... ν ανανεώνεται, να είναι φρέσκο, και να χει και το ζουμί της γριάς κότας... Με σεβασμό του ενος στον άλλο και τη διάθεση του όλοι μαζί.
Για το "εμπορικό", απλά να πω πως χωρίς αυτό (για μένα) κάτι θα χάσει. Είναι ανάγκη να συνυπάρχουμε. Μέχρι τώρα δε βλέπω κάτι το προβληματικό κι αν όποιοι φίλοι κάτι μπρορούν να κερδίσουν μεσα απ αυτό.. μακάρι.. με τους σωστούς τρόπους.. που όλοι θα μαστε κερδισμένοι.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80, stelios02

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86486 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Επισημάνσεις στους συντονιστές
Δεν είναι ακριβώς "επισημάνσεις στους συντονιστές", αλλά τόσα θέματα που αναπτύχθηκαν σήμερα με την ίδια αφορμή, χάσαμε την μπάλα και μπερδέψαμε τα μπούτια μας.
Κατ' αρχήν, παίζει να είμαι ο μόνος που ακολούθησε τη συμβουλή που έδωσε ο Asteris. Εστω και κατά το ήμισυ, γιατί ο φραπές αντικαταστάθηκε με κάτι τσίπουρα. Οπότε, με εντελώς καθαρό μυαλό τώρα, έχω να πως τα εξής...

Παρότι δεν είμαι άμεσα εμπλεκόμενος στην ιστορία με τα διασταυρούμενα πυρά, ένα ξενέρωμα θα το ένοιωθε ο καθένας. Ακόμη και κάποιος με μικρή ως μηδαμινή ιστορία σ' αυτό το φόρουμ. Που όμως από το καλοκαίρι και μετά, πρόλαβε να το εκτιμήσει. Για τη βοήθεια που του έχει προσφέρει, τις όποιες γνώσεις σε ένα αντικείμενο στο οποίο είχε μαύρα μεσάνυχτα, σε μια "παρέα" που τον ταξίδεψε κάποιες στιγμές, ακόμη και με θέματα άσχετα με τη θέρμανση.

Εξω από το χορό, πολλά μπορεί να πει κάποιος και ακόμη περισσότερα να υποθέσει. Εχω διαβάσει mods (όχι απαραίτητα νυν) να παρεκτρέπονται και να έχουν άτυχες στιγμές. Ατυχες στιγμές που στη συνέχεια διαγράφηκαν. Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν και πόση πίεση αισθάνονται όταν όλες τις ώρες που βρίσκονται εδώ, πρέπει να συντονίζουν. Το συμπέρασμα είναι ότι σχεδόν όλοι - συντονιστές και απλά μέλη- έχουν κακές στιγμές, για τις οποίες προφανώς και μετανιώνουν. Το θέμα είναι να μη γίνεται κατ' εξακολούθηση. Μπορείς να συγχωρήσεις κάποιον (τουλάχιστον εγώ...), αρκεί να πειστείς ότι πάνω στα νεύρα του ξέφυγε. Πάνω στα νεύρα του, που μπορεί να έχουν άλλη αιτία (τη δουλειά ή την ανεργία του, έναν καυγά στο σπίτι κλπ.) και άλλη αφορμή (κάτι που ειπώθηκε εδώ). Να ξεψαχνίζεις λέξη-λέξη τι γράφει ο άλλος και να πιάνεσαι από ένα κόμμα ή ένα "και", δε οδηγεί πουθενά.

Χθες-προχθές άνοιξε ένα θέμα για τα λεφτά που γλύτωσε κάποιος από τη μετατροπή του τζακιού του. Και η συζήτηση ξέφυγε και κατέληξε στο εάν ο τεχνίτης έκοψε απόδειξη ή όχι. Είμαι απ' αυτούς που κυνηγάνε τις αποδείξεις και για το μπουκαλάκι νερού και τα "παίρνω" όταν ο άλλος ανοίγει κατευθείαν την ταμιακή από κάτω, για να τσεπώσει τον ΦΠΑ. Στο νήμα εκείνο, λοιπόν, θα μπορούσε να είχε παραθέσει ένας μισθωτός τα αμείλικτα νούμερα: το 70% των φόρων σ' αυτή τη χώρα πληρώνονται από τους μισθωτούς. Το υπόλοιπο 30% από τους ελεύθερους επαγγελματίες και τις τράπεζες. Προφανώς και υπάρχουν ελεύθεροι επαγγελματίες που κόβουν όλες τις αποδείξεις, αλλά εγώ δεν έχω γνωρίσει κανέναν που να μην προσπαθήσει να την αποφύγει όποτε μπορεί. Κι έχω γνωρίσει αρκετούς.

Βγήκε μια προσφορά για σόμπες. Κι άρχισαν τα υπονοούμενα. Τελειώνει ο χειμώνας, έπεσαν οι δουλειές και θέλουν να ξεστοκάρουν. Εχουμε αποφασίσει τι θέλουμε ως καταναλωτές; Μειώνει τις τιμές ο έμπορος, τον ξεφωνίζουμε. Είναι οι τιμές στον ουρανό, μιλάμε για τον κακό Ελληνα που δεν έχει πάρει μυρωδιά τι συμβαίνει σ' αυτή τη χώρα.

Που θέλω να καταλήξω...
Αυτό το φόρουμ έχει βοηθήσει πολύ κόσμο. Αυτό το φόρουμ δεν ανήκει στον jnet. Η επιτυχία του - για την ακρίβεια - ανήκει σε όλους εσάς που εδώ κι ένα χρόνο έχετε προσφέρει λύσεις σε άσχετους, όπως εγώ. Και σας ευχαριστούμε. Το φόρουμ, όπως κι όλα τα άλλα στη ζωή, θα έχει και τα πάνω και τα κάτω του. Ο ήπιος χειμώνας, η λύση πολλών προβλημάτων κλπ. μπορεί να οδηγήσουν σε μια κοιλιά, αλλά αυτό δε σημαίνει απαραίτητα και απαξίωση. Νέες ιδέες μπορούν να πέσουν στο τραπέζι για να κεντρίσουν το ενδιαφέρον.
Το φόρουμ, όπως η παρέα μας, οι άνθρωποι με τους οποίους εργαζόμαστε μαζί, η οικογένειά μας, είναι μικρογραφία της κοινωνίας. Δημιουργήθηκε πρόσφατα ένα θέμα για το πότε θα αρχίσει η ανάκαμψη. Και το συμπέρασμα που βγαίνει μέχρι τώρα είναι πως δεν μπορούμε να υπολογίζουμε και να στηριζόμαστε στους πολιτικούς. Εμείς, ο καθένας ξεχωριστά, πρέπει να αλλάξουμε. Και τότε και μόνο τότε, θα υπάρχει ελπίδα να αλλάξει και το σύνολο.
Οταν μέσα σε ένα φόρουμ υπάρχουν όχι απλώς διαφωνίες, αλλά παρεκτροπές, ύβρεις κλπ., το πρόβλημα δεν είναι αν θα σωθεί το ίδιο το φόρουμ. Με το διαίρει και βασίλευε που τους βολεύει, να βγάζουν τα μάτια τους οι μισθωτοί με τους δημόσιους υπαλλήλους και οι αγρότες με τους ελεύθερους επαγγελματίες, παίζουμε - έστω κι άθελα μας - το παιχνίδι τους. Αν δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε σε έναν τέτοιο χώρο και να συμφωνήσουμε να σεβαστούμε 5-10 πράγματα, πώς συζητάμε για φως στο τούνελ και ανάκαμψη; Σε λόγια να βρισκόμαστε;

Αυτός ο χώρος έχει λόγο ύπαρξης. Οσο περήφανοι νιώθετε ο καθένας ξεχωριστά για όσ έχετε προσφέρει στην ανάπτυξή του, με τον ίδιο ζήλο προσπαθήστε να τον προστατεύσετε. Ο δύσκολος δρόμος - σε όλα στη ζωή κι όχι μόνο εδώ- είναι να μπει το "εγώ" κάτω από το "εμείς".
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa, ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ, alex_nous, bavel, Stavrax, daco, μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ