Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #983 από jose pelleto

^silent_power^ έγραψε: Τελικα το εν λογω μηχανημα στοιχιζει στην ισπανια 15000 ευρω! Αρκετα τσημπημενη τιμη πιστευω.


Το μηχάνημα που αναφέρεις εχει απόδοση 6 - 15 τόννους /ώρα.
Το παρακάτω μηχάνημα εχει απόδοση 3 - 9 τόννους /ώρα, σίγουρα είναι πιο φτηνό, και καλύπτει τις αναγκες μας με το παραπάνω.


Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν, οι ανόητοι επειδή πρέπει να πουν κάτι
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #984 από OANNHSEA

Το μηχάνημα που αναφέρεις εχει απόδοση 6 - 15 τόννους /ώρα.
Το παρακάτω μηχάνημα εχει απόδοση 3 - 9 τόννους /ώρα, σίγουρα είναι πιο φτηνό, και καλύπτει τις αναγκες μας με το παραπάνω.

Και τα δύο μηχανήματα όμως παίρνουν και πέτρες και χώμα στο διάβα του μηχανήματος...
Σας βλέπω να γίνεστε οι πιο καλοί πελάτες των εισαγωγέων σε μήτρες και ρόλερ... :evil: :evil: :evil:

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by OANNHSEA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #985 από jose pelleto

^silent_power^ έγραψε: Στροφες ευτηχως εμενα το τρακτερ εχει και και διπλασιασμο απο 540 στις 1080.Στις 1080 δουλευω τον σφυρομηλο.


Για ποιο λόγο δουλεύεις τον σφυρόμυλο στις 1080 στροφες; Εχω 2 τρακτερ 72 και 110 ΗΡ αντιστοιχα. Το δεύτερο έχει 2 αξονες pto , έναν 540 και έναν αλλον 1080 r/min σε ελαχιστα εκατοστα το ένα από το άλλο. Η συμβουλή που μου εδωσαν κατά την αγορά του πριν 15 χρόνια , ηταν να μη χρησιμοποιήσω ποτε τις 1080 γιατι μπορεί να καταστρέψει οποιοδήποτε μηχάνημα. Όλα τα αγροτικα μηχανήματα δουλεύουν στις 540, δεν είμαι όμως σίγουρος.

Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν, οι ανόητοι επειδή πρέπει να πουν κάτι
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #986 από jose pelleto

OANNHSEA έγραψε:

Το μηχάνημα που αναφέρεις εχει απόδοση 6 - 15 τόννους /ώρα.
Το παρακάτω μηχάνημα εχει απόδοση 3 - 9 τόννους /ώρα, σίγουρα είναι πιο φτηνό, και καλύπτει τις αναγκες μας με το παραπάνω.

Και τα δύο μηχανήματα όμως παίρνουν και πέτρες και χώμα στο διάβα του μηχανήματος...
Σας βλέπω να γίνεστε οι πιο καλοί πελάτες των εισαγωγέων σε μήτρες και ρόλερ... :evil: :evil: :evil:


Κλέφτες θα γίνουν οι ανθρωποι;

Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν, οι ανόητοι επειδή πρέπει να πουν κάτι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #1000 από anakonda
Οι αναγκες μου χονδρικα εινα 3 τ με πολυ καλη θερμανση και σπαταλη στην καυση 22-24 βαθμους
ξεκινησα ομως να αγοραζω 26λ εφτασα 31λ και που εισαι ακομα..........ενα 50 αωρο εργασια με δωρεαν πριονιδια απο φιλο μαραγκο και λιγο πυρηνα για πειραματισμο και εξω οι μπακαλοεμποροι απο την παραγκα οξω ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.................

jose pelleto έγραψε:

antisakis έγραψε:

anakonda έγραψε: 50 κιλα την ωρα να μου βγαζει μου αρκει δεν παω για εμποριο για να καιω το δικο μου θελω και να απαλαγω απο τα κορακια αν εγινα κατανοοιτος...................



Σωστος !!!!!!!!!!!!!


Σωστός; Ολόσωστος!!!! Χονδρικά όμως αν οι ανάγκες σου σε πελλετ είναι 10 t την χρονιά, τότε θα χρειαστείς 200 ώρες εργασίας.
Αν βάλεις τις εργατώρες, τα καύσιμα, και τις 2 αλλαγες λαδιών του κινητήρα ισως το ξανασκεφτείς. Βέβαια ο καθένας παίρνει τις αποφάσεις του, ανάλογα με τα βαλάντια που διαθέτει και αυτό είναι το σωστό. Κατά τα άλλα, τα περι κορακιων συμφωνούμε απόλυτα.

Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #1002 από antisakis
Περασε το πρωτο τεστ !!!!

Επεσε στα χερια μας ενα παλιο μηχανημα ενσιρωσης καλαμποκιου
δωρο απο εναν φιλο.
Μια αμμοβολη,ενα βαψιμο, βγηκαν καποια προσθετα
και ιδου το αποτελεσμα :



Δουλευει στις 540 στροφες θα ανεβει στις 1500
και θα γινει προσπαθεια να δουλεψει και ως σφυρομυλος

(Το φιλαρακι ο Αποστολης ειναι ειδικος στις πατεντες)
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.216 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ