Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11135 από mastoras
Κάποια στιγμή θα πρέπει να μπούμε στην διαδικασία κατασκευής μικρού ξηραντηρίου για ατομική χρήση.

Νομίζω θα είναι χρήσιμο. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11136 από OANNHSEA

mastoras έγραψε: Κάποια στιγμή θα πρέπει να μπούμε στην διαδικασία κατασκευής μικρού ξηραντηρίου για ατομική χρήση.
Νομίζω θα είναι χρήσιμο. :)


Δεν μου το διαβάζεις από την αρχή το φόρουμ...
Αχ, αχ, αχ...
Ξηραντήρας για chips...


Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by OANNHSEA.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11145 από fillmore

kostas.b έγραψε:
Να ρωτησω και τον φιλο fillmore αν τα κλαδια αμπελιου σκοπευει να τα ριξει πρωτα σε κλαδοτεμαχιστη και μετα σε σφυρομυλο ή απευθειας στον σφυρομυλο.Επισης αν θα τα αφησει να ξεραθουν και μετα θα τα επεξεργαστει ή το αντιθετο.

.
.
.....Κώστα συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά δεν είδα το μήνυμά σου!!!!!!!........
Η αρχική σκέψη ήταν να τα αφήσουμε να ξεραθούν λίγο και μετά να τα περάσουμε απευθείας στο σφυρόμυλο. Το μάζεμα από τους αμπελώνες όμως είναι αρκετά δύσκολο οπότε υπάρχει και η σκέψη να αγοράσουμε ένα βενζινοκίνητο κλαδοτεμαχιστή

για να τα μεταφέρουμε σπασμένα, και κατόπιν μόλις φτάσουμε στην επιθυμητή υγρασία να τα περνάμε σφυρόμυλο και πρέσα.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11289 από pelletakias
παίδες ελλήνων μετά από περίπου τετράμηνη σιωπή ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ.
Θέλω μέρες για να διαβάσω ότι έχω χάσει όλον αυτό τον καιρό αλλά θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποιος κοντά μου που να ιδιο-παράγει πέλλετ και γενικότερα πόσοι το κατάφεραν με τις κινεζιές.
Μπορώ να επισκεφτώ κάποιους από εσάς που τα καταφέρατε και να τα πούμε από κοντά.
Σκέφτομαι και εγώ να ξεκινήσω να το παλεύω για ιδιοπαραγωγή αλλά τα οικονομικά δύσκολα οπότε καταλήγουμε στα κινεζάκια.
έχεται οργανώσει καμμιά μάζωξη των ιδιοπαραγωγών πέλλετ ελλάδος ?
όταν ξεκίνησα το νήμα στο προηγούμενο φόρουμ αυτό έιχα στο μυαλό μου, να φτάσει κάποια στιγμή να μπορούμε να παράγουμε μόνοι μας τα καύσιμα μας και να οργανωθούμε πανελλαδικά.
Νομίζω ότι η κρίση θα μας οδηγήσει μακροπόθεσμα και σε κάτι καλό, θα ξαναθυμηθούμε την αλληλεγγύη και την συνεργασία μεταξύ μας και θα αρχίσουμε να παράγουμε ξανά επιτέλους ιδέες και πράγματα MADE IN GREECE.
ευχαριστώ πολύ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11377 από mastoras

pelletakias έγραψε: να διαβάσω ότι έχω χάσει όλον αυτό τον καιρό αλλά θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποιος κοντά μου που να ιδιο-παράγει πέλλετ και γενικότερα πόσοι το κατάφεραν με τις κινεζιές.


Εμ που κοντά είσαι για, δεν μας λες :)
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11399 από pelletakias
νομίζω φαίνεται και από το προφίλ μου, μένω Κομοτηνή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.381 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ