Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10651 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση
Μεταφέρω από τις Συναντήσεις Θεσσαλονίκης αυτό που αφορά το παρόν θέμα

Το μηχάνημα κάνει καταπληκτική δουλειά για τρίμμα είναι διαθέσιμο με κάποιο λειτουργικό κόστος σε κάποιον που θέλει να φέρει την πρώτη ύλη του και να την πάρει έτοιμη σε τρίμμα οπότε να μπει μετά σε πελεττοπρέσα.

Βρίσκεται στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης





Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10708 από thlanarass
μπορει να σπασει ας πουμε μπαλετες σε τριμα 2χιλιοστων.Τα καρφια τι θα τα κανει?

Η' σπαει μονο ξυλο χωρις μεταλλα, αμμο κτλ?

Ογκο παραγωγης?
χρεωση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10964 από tenere
Καλημέρα σε όλους. Είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα την βοήθεια σας. 'Εχω παράγει πέλλετ από κλαδέματα ελιάς και έχω πρόβλημα με την καύση τους, τα καίω σε σόμπα πέλλετ και μου την μπουκώνει δεν μπορεί να καεί καλά μέχρι τέλους, αφήνει πολλή στάχτη και δεν βγάζει φλόγα με αποτέλεσμα να μην ανεβάζει θερμοκρασία καθόλου. Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι παρόμοιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10965 από antisakis

tenere έγραψε: Καλημέρα σε όλους. Είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα την βοήθεια σας. 'Εχω παράγει πέλλετ από κλαδέματα ελιάς και έχω πρόβλημα με την καύση τους, τα καίω σε σόμπα πέλλετ και μου την μπουκώνει δεν μπορεί να καεί καλά μέχρι τέλους, αφήνει πολλή στάχτη και δεν βγάζει φλόγα με αποτέλεσμα να μην ανεβάζει θερμοκρασία καθόλου. Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι παρόμοιο.


Πας την σομπα πισω και περνεις μια αλλη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10966 από tenere
Η σόμπα λειτουργεί εδώ και 3 χρόνια με πολλή καλές αποδόσεις τους χειμώνες που πέρασαν και είναι ιταλική δεν είναι κινέζικη, με κανένα προβλημα στην λειτουργία της. Ζεσταίνει 150 τ.μ. αερόθερμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10969 από mastoras
Καλημέρα.

Για ξαναψάξτο καλέ μας φίλε. Δεν έχει αναφερθεί ποτέ και πουθενά {τουλάχιστον αυτό το μικρό διάστημα που χρησιμοποιεί ο κόσμος πέλλετ} υλικό από ελιά να δημιουργεί πρόβλημα στην καύση.

Τι άλλο έχεις κάψει ? Με την μηχανή φτιάχνεις πέλλετ ?

Δώσε μας λίγο τα "φώτα" σου γιατί εμπειρία 3 ετών είναι πολύ χρήσιμη για το φόρουμ......και ιδίως για εμάς τους μελλοντικούς ερασιτέχνες πελλετοφτιάχτες :)

Σε ποιο Νομό βρίσκεσαι ? :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.207 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ