Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10043 από OANNHSEA

τι ακριβως κανει το conditioner?

α) Παρέχει το υλικό στην πρέσα στην αναγκαία ποσότητα - δηλαδή ούτε να πέφτει πολύ, ούτε λίγο.
β) Μέσα του ρίχνουμε ξηρό ατμό και τα συνδετικά υλικά.
γ) Γίνεται η ανάμιξη των ανωτέρω και η θέρμανση του από τον ατμό...

οσω πιο μικρο τοσο το καλητερο αλλα μεχρι ενα σημειο γιατι αν το κανεις σκονη πιστευω τοτε δεν κολαει...ή οχι?

Θα κολλήσει, αλλά είναι μπριγκέτα. Δεν το θέλεις πολύ μικρό το κόκκο - σου φτάνει να είναι 2mm...
Μετά μην ξεχνάς ότι μπορεί να ρίξεις και συνδετικά...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10176 από stratis 1

varasova έγραψε: ναι ακριβώς αυτό εννοώ (σόμπα που καίει κατευθεία το πριονίδι)τις χρησιμοποιούσαν παλιότερα και στα σπίτια ειδικά στη Βόρεια Ελλάδα έχω δεί εδώ και 25 χρόνια στο Μέτσοβο. Επίσης χρησιμοποιείται πολύ στα θερμοκήπια. Δεν είναι φυσικά πρακτική για ένα διαμέρισμα αλλά στα χωριά μπορεί να είναι πολύ αποδοτική. Ψαχνω να βρώ τέτοια ή να μιλήσω με κάποιον που έχει σχετική εμπειρία





Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10486 από fillmore
Αρχίσαμε να μαζεύουμε τις πρώτες ύλες μας!!!!....άντε να δούμε και για τα μηχανήματα!!!!!!......
.
.
.
.



Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10487 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση
Αρεεε το tigi εχει να σούρει πράμα... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10500 από Mal
Απαντήθηκε από Mal στο θέμα Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση
Θέλω να ευχαριστήσω και μέσα από το forum τον kostas.b για την κατασκευή pellet που έκανε από το δικό μου πριονίδι, όπου πραγματικά ήταν ΑΑΑ (θα το ζήλευαν και τα μεγαλύτερα εργοστάσια παραγωγής pellet.)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10599 από kostas.b

Mal έγραψε: Θέλω να ευχαριστήσω και μέσα από το forum τον kostas.b για την κατασκευή pellet που έκανε από το δικό μου πριονίδι, όπου πραγματικά ήταν ΑΑΑ (θα το ζήλευαν και τα μεγαλύτερα εργοστάσια παραγωγής pellet.)


Eλα βρε Θοδωρη δεκα λεπτα δουλεια εκανα.Μακαρι ρε φιλε να φτιαξεις το δικο σου πελλετ γιατι η πρωτη σου υλη ειναι πραγματικα αριστη.


Να ρωτησω και τον φιλο fillmore αν τα κλαδια αμπελιου σκοπευει να τα ριξει πρωτα σε κλαδοτεμαχιστη και μετα σε σφυρομυλο ή απευθειας στον σφυρομυλο.Επισης αν θα τα αφησει να ξεραθουν και μετα θα τα επεξεργαστει ή το αντιθετο.

Διαγράφηκε link που απαγορεύεται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.215 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ