Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6637 από OANNHSEA
Ποιές είναι οι νέες αυτές μικρές εταιρείες που φέρνουν και αυτές από Κϊνα jose pelleto;
Τις έχεις συγκρατήσει;

Κάποια στιγμή θα πρέπει να φτιάξουμε ένα αρχείο με όλους όσους φέρνουν μηχανήματα για πέλετ και για μπριγκέτες... Να είναι κάπου μαζεμένα για να μπορεί να πάει ένα νέο μέλος κατευθείαν εκεί να ενημερωθεί...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6647 από kappas

kostas.b έγραψε: Aκριβως την ιδια μηχανη την αγοαρασα πριν μια εβδομαδα 1890 ευρω απο τον gmi.gr με την διαφορα οτι ειναι βαμενη μπλε.Τα τεχνικα χαραχτηριστικα ειναι ιδια.

Εσυ Μαστορα που εψαξες και δεν την βρηκες πριν απο ενα μηνα με τα λεφτα στα χερια οπως λες.Εγω πηρα την τελευταια.Αλλες τετοιες και ποιο μικρες απ' οτι μου ειπε θα εχει την ανοιξη.

Η αποδοση της σε πρεσσαρισμα πυρηνοξυλου ειναι περιπου 220 κιλα την ωρα.Εχω φτιαξει μεχρι στιγμης 1200 κιλα σε πεντε ωρες περιπου.
Η παραγωγη ειναι παιχνιδι το τσουβαλιασμα μετα ειναι κουραστικο αφου πρεπει πρωτα να το απλωσεις να στεγνωσει και μετα να το τσουβαλιασεις.


kostas.b πες μου σε παρακαλώ τι καυστήρα εχής , αν δοκίμασες το pellet από πιρινοξυλο και αν ο καυστήρας σου έχει αυτόματο άναμμα και μπορεί να ανάφλεξη το πυρηνόπελλετ?

Εγώ έχω έναν ferroli p12, μπορώ να έχω και πυρηνόξυλο αλλα δεν ξέρω αν ο ferroli μπορεί να το ανάψει
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kappas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6652 από jose pelleto

OANNHSEA έγραψε: Ποιές είναι οι νέες αυτές μικρές εταιρείες που φέρνουν και αυτές από Κϊνα jose pelleto;
Τις έχεις συγκρατήσει;

Κάποια στιγμή θα πρέπει να φτιάξουμε ένα αρχείο με όλους όσους φέρνουν μηχανήματα για πέλετ και για μπριγκέτες... Να είναι κάπου μαζεμένα για να μπορεί να πάει ένα νέο μέλος κατευθείαν εκεί να ενημερωθεί...


Πήρα φυλλάδιο απο ένα περίπτερο, δεν ξέρω αν πρέπει να δώσω στοιχεία μήπως θεωρηθεί διαφήμιση, καθώς τα παιδιά απ'οτι μου είπαν, τώρα κατασκευάζουν την ιστοσελίδα τους. Απλως κόλλησα σ'αυτό το περίπτερο επειδή εκανε επίδειξη με σφυρόμυλο, και μετά το πριονίδι το εβαζαν στη πρέσσα για παραγωγή. Τα περίπτερα ηταν σε υπαίθριο χώρο και καθώς αρχισε να χιονίζει σε συνδιασμο με το αεράκι, πέρασα απο τα υπόλοιπα πολύ βιαστικά. Υπήρχε πάντως μεγάλη ποικιλία και προθυμία για εξυπηρέτηση.

Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν, οι ανόητοι επειδή πρέπει να πουν κάτι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6673 από γιαννης
καλα θα ηταν και για μας που ειμαστε μακρια και δεν εχουμε καταστηματα με αγροτικα να ξερουμε κανενα μικρο εμπορο με καλες τιμες που δεν θελει να πλουτησει σε μια μερα γιατι μονο οι μεγαλεμποροι εχουν μεγαλα και καλα site στο ιντερνετ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6747 από jose pelleto

OANNHSEA έγραψε: Ποιές είναι οι νέες αυτές μικρές εταιρείες που φέρνουν και αυτές από Κϊνα jose pelleto;
Τις έχεις συγκρατήσει;

Κάποια στιγμή θα πρέπει να φτιάξουμε ένα αρχείο με όλους όσους φέρνουν μηχανήματα για πέλετ και για μπριγκέτες... Να είναι κάπου μαζεμένα για να μπορεί να πάει ένα νέο μέλος κατευθείαν εκεί να ενημερωθεί...


www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...19&id=6745&Itemid=53

Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν, οι ανόητοι επειδή πρέπει να πουν κάτι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6794 από SIOYJ
Απαντήθηκε από SIOYJ στο θέμα Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση
ΣΥΓΝΟΜΗ ΑΛΑ ΕΧΕΙ ΡΩΤΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ Η Ν-ΜΙΚΡΟ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.203 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ