Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6429 από spyroskosmas
Kostas.b, νομίζω ότι με τέτοια δυναμικότητα μηχανής (1.200κιλά σε 5 ώρες) έχεις μεγάλο μηχάνημα για τις ανάγκες του σπιτιού σου, και πιθανόν να ασχοληθείς και ημιεπαγγελματικά, δηλαδή να νοικιάζεις τη μηχανή για να βγάλει και ο ξάδερφος, ο γείτονας κλπ.
Τότε θα δεις πόσο θα πουλήσουν οι έμποροι, αν σε κάθε χωριό ή συνοικία πόλης κάνει κάποιος ότι κι εσύ. :evil: :evil: :evil: :evil:
Αν όμως κρατούσαν οι έμποροι την τιμή σε λογικά πλαίσια, ελάχιστοι θα έμπαιναν σε διαδικασία παραγωγής πέλλετ. Έτσι θα πέσει η τιμή του: Από την ιδιοχρήση, Από την πώλησή του σε αλυσίδες σουπερμάρκετ, και από την διανομή με βυτίο όπως γίνεται στην Ευρώπη.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6432 από antisakis
"terisds"
παρε μια γευση


Η καταστροφη της φυσης σε ολο της το μεγαλειο
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by antisakis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6434 από antisakis
Συνημμένο αρχείο:


Uploaded with ImageShack.us

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6435 από terisds

antisakis έγραψε: "terisds"
παρε μια γευση



Η καταστροφη της φυσης σε ολο της το μεγαλειο

ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.Να μην βαλουμε μαρμαρα στα σπιτια,να μην καιμε ξυλα,γιατι καταστρεφουν τα δαση,να μην βαλουμε αλουμινενια παραθυρα γιατι γινεται εξορυξη βοξιτη,κτλ.κτλ.

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6436 από antisakis

terisds έγραψε:

antisakis έγραψε: "terisds"
παρε μια γευση



Η καταστροφη της φυσης σε ολο της το μεγαλειο

ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.Να μην βαλουμε μαρμαρα στα σπιτια,να μην καιμε ξυλα,γιατι καταστρεφουν τα δαση,να μην βαλουμε αλουμινενια παραθυρα γιατι γινεται εξορυξη βοξιτη,κτλ.κτλ.

να μην καιμε ξυλα,γιατι καταστρεφουν τα δαση
Το ξυλο ειναι ανανεώσιμη πηγη ενέργειας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6437 από mastoras

kostas.b έγραψε: Aκριβως την ιδια μηχανη την αγοαρασα πριν μια εβδομαδα 1890 ευρω απο τον gmi.gr με την διαφορα οτι ειναι βαμενη μπλε.Τα τεχνικα χαραχτηριστικα ειναι ιδια.

Εσυ Μαστορα που εψαξες και δεν την βρηκες πριν απο ενα μηνα με τα λεφτα στα χερια οπως λες.Εγω πηρα την τελευταια.Αλλες τετοιες και ποιο μικρες απ' οτι μου ειπε θα εχει την ανοιξη.

Η αποδοση της σε πρεσσαρισμα πυρηνοξυλου ειναι περιπου 220 κιλα την ωρα.Εχω φτιαξει μεχρι στιγμης 1200 κιλα σε πεντε ωρες περιπου.
Η παραγωγη ειναι παιχνιδι το τσουβαλιασμα μετα ειναι κουραστικο αφου πρεπει πρωτα να το απλωσεις να στεγνωσει και μετα να το τσουβαλιασεις.


Κατ αρχήν συγχαρητήρια για την επιτυχία της αγοράς, και την απόφαση σου να μπεις και εσύ στο "κόλπο".

Η μηχανή της φωτογραφίας που ανέβασα κοστίζει 4000ευρώ καιείναι πολύ μεγαλύτερη από αυτή των 1890ευρώ που είχε ο "κρύας βρύσης".
Αυτή που αγόρασες εσύ πριν απο μια εβδομάδα, είναι λίαν μεταχειρισμένη μου την πρότεινε και εμένα, αλλά δεν την ήθελα......κακώς όμως γιατί σήμερα θα την είχα στα χέρια μου, καλώς δε γιατί την πήρες εσύ και έτσι είναι το ίδιο πράγμα. ......Μια παρέα είμαστε :)

Οπότε περιμένουμε να ανθίσουν οι αμυγδαλιές.....εκτός και εάν πάρω το σίδερο απο το e-bay :dry:

Και πάλι τα συγχαρητήρια μου φίλε Kωστας και μείνε μαζί μας, θα βοηθηθούμε πολύ οι υπόλοιποι που ψαχνόμαστε ακόμα, από εσάς που ήδη έχετε φτιάξει το πρώτο πελλετ.

Μια ερώτηση .....το πυρηνόξυλο τι είναι ? :cheer: οι καρποί από τα φρούτα ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.205 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ