Παραγωγή μπριγκέττας

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6996 από jose pelleto
Απαντήθηκε από jose pelleto στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

mastoras έγραψε: Ενημέρωσε σε παρακαλώ και εμένα, με ποιόν τρόπο σου ζήτησε ο κινέζος το χρήμα ? Δηλαδή πως θα γίνει η συνναλαγή ?

Και εγώ ψάχνομαι με τον σχιστομάτη να κάνω δουλειά.......απλώς δεν ξέρω σε ποια εκκλησία να πάω να ανάψω κερί. :cheer:

Δεν υπάρχει κάποιος να μας εγγυηθεί για το εάν χαθούν τα λεφτά, μπορεί όχι από δόλο, αλλά από ένα απλό λάθος.


Μάστορα εάν θέλεις να γλυτώσεις το κερί διάβασε το προσεχτικά.

www.alibaba.com/help/how-to-buy.html

Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν, οι ανόητοι επειδή πρέπει να πουν κάτι
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7030 από ^silent_power^
Απαντήθηκε από ^silent_power^ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
θα το σκεφτομουν πολυ καλα πριν αγορασω ενα μηχανημα αγνωστο εαν θα μου κανει την δουλεια μου! ανετα βρισκεις κατι στο net αλλα δουλευει καλα ή ειναι της πλακας?

υπαρχουν μπρικεττομηχανες τριων τυπων.
η πρωτη ειναι η κλασικη υδραυλικης πιεσης που ολοι ξερουμε.

η δευτερη ειναι αυτη που πιεζει με κοχλια (δεν ξερω γιατι αλλα δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη αυτο το συστημα αν και ειναι απλη κατασκευη που σημαινει λιγα προβληματ στο μελλον!)
www.briquettepress.beep.com/
στην σελιδα υπαρχει μηχανημα αυτου του τυπου και βιντεο προς τα κατω.επισης υπαρχουν φωτο με εξαρτηματα απο το μηχανημα και τις διαστασεις τους!
στο παραπανω μηχανημα υπαρχει και ροοστατης αν δειτε με ρυθμιση της θερμοκρασιας για την κεφαλη μπροστα.

η τριτη ειναι αυτη της παλινδρομικης κινησης τη οποια βρισκω καλητερη και αξιοπιστη.
www.briquette.beep.com/
στην παραπανω σελιδα υπαρχει μηχανημα αυτου του τυπου με φωτο πως δουλευει και βιντεο. στις φωτο υπαρχει το σχεδιο του μηχανηματος για καποιον που ενδιαφερεται να φτιαξει μονος του. οι φωτο θα τον βοηθυσουν πολυ.

ειδα ενδιαφερον απο τον σακη και τον γιαννη για να κανουν αποπειρα να φτιαξουν μια.
παιδια για μηχανημα παλινδρομικης συμπιεσης ριξτε μια ματια εδω στο λινκ¨
www.beep.com/members/briquette/photoalbum/283095/3166940_xl.jpg
ενα μηχανημα σαν αυτο τις φωτο και ισως λιγο πιο μικρο πιστευω ειναι οτι καλητερο. εαν βαλεις μηχανουργειο να σου φταξει κατι παρομοιο, θα σου βγει πολυ καλητερο και αξιοπιστο απο ενα κινεζο φθηνοδουλεια...!

Υ.Γ.: οι πρεσσες που δενουν μπαλες αχυρου εχουν στροφαλο με βολαν επανω. αξονα ενισχυμενο και κουζινετα επισης. με αλλα λογια ειναι οτι καλητερο μπορεις να βαλεις για μπρικετομηχανη χειροποιητη.αντεχει τις πιεσεις χωρις κανενα προβλημα. αν ξερετε καμια πεταμενει που να μην δουλευει ή απο καποιο παλιατζη ριξτε μια ματια αξιζει τον κοπο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7060 από antisakis
Απαντήθηκε από antisakis στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
silent_power

ειδα ενδιαφερον απο τον σακη και τον γιαννη για να κανουν αποπειρα να φτιαξουν μια.
παιδια για μηχανημα παλινδρομικης συμπιεσης ριξτε μια ματια εδω στο λινκ¨
www.beep.com/members/briquette/photoalbum/283095/3166940_xl.jpg
ενα μηχανημα σαν αυτο τις φωτο και ισως λιγο πιο μικρο πιστευω ειναι οτι καλητερο. εαν βαλεις μηχανουργειο να σου φταξει κατι παρομοιο, θα σου βγει πολυ καλητερο και αξιοπιστο απο ενα κινεζο φθηνοδουλεια...!

Υ.Γ.: οι πρεσσες που δενουν μπαλες αχυρου εχουν στροφαλο με βολαν επανω. αξονα ενισχυμενο και κουζινετα επισης. με αλλα λογια ειναι οτι καλητερο μπορεις να βαλεις για μπρικετομηχανη χειροποιητη.αντεχει τις πιεσεις χωρις κανενα προβλημα. αν ξερετε καμια πεταμενει που να μην δουλευει ή απο καποιο παλιατζη ριξτε μια ματια αξιζει τον κοπο.

Ενα ηλεκτρικο κομπρεσερ με χαλασμενο τσοκ ηταν η αφορμη
σκεφτηκα να δοκιμασω να το μετατρεψω σε μια μινι μπρικετομηχανη, οχι για παραγωγη και χωρις πολλα εξοδα.
Αν δεν υπηρχε η ιδιαιτεροτητα της μητρας θα ειχα κανει και θα παρουσιαζα την πρωτη δοκιμη
με διαμετρο μπρικετας μολις 25 χιλιοστα
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by antisakis.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": navarxos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7063 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

^silent_power^ έγραψε: θα το σκεφτομουν πολυ καλα πριν αγορασω ενα μηχανημα αγνωστο εαν θα μου κανει την δουλεια μου! ανετα βρισκεις κατι στο net αλλα δουλευει καλα ή ειναι της πλακας?

υπαρχουν μπρικεττομηχανες τριων τυπων.
η πρωτη ειναι η κλασικη υδραυλικης πιεσης που ολοι ξερουμε.

η δευτερη ειναι αυτη που πιεζει με κοχλια (δεν ξερω γιατι αλλα δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη αυτο το συστημα αν και ειναι απλη κατασκευη που σημαινει λιγα προβληματ στο μελλον!)
www.briquettepress.beep.com/
στην σελιδα υπαρχει μηχανημα αυτου του τυπου και βιντεο προς τα κατω.επισης υπαρχουν φωτο με εξαρτηματα απο το μηχανημα και τις διαστασεις τους!
στο παραπανω μηχανημα υπαρχει και ροοστατης αν δειτε με ρυθμιση της θερμοκρασιας για την κεφαλη μπροστα.

η τριτη ειναι αυτη της παλινδρομικης κινησης τη οποια βρισκω καλητερη και αξιοπιστη.
www.briquette.beep.com/
στην παραπανω σελιδα υπαρχει μηχανημα αυτου του τυπου με φωτο πως δουλευει και βιντεο. στις φωτο υπαρχει το σχεδιο του μηχανηματος για καποιον που ενδιαφερεται να φτιαξει μονος του. οι φωτο θα τον βοηθυσουν πολυ.

ειδα ενδιαφερον απο τον σακη και τον γιαννη για να κανουν αποπειρα να φτιαξουν μια.
παιδια για μηχανημα παλινδρομικης συμπιεσης ριξτε μια ματια εδω στο λινκ¨
www.beep.com/members/briquette/photoalbum/283095/3166940_xl.jpg
ενα μηχανημα σαν αυτο τις φωτο και ισως λιγο πιο μικρο πιστευω ειναι οτι καλητερο. εαν βαλεις μηχανουργειο να σου φταξει κατι παρομοιο, θα σου βγει πολυ καλητερο και αξιοπιστο απο ενα κινεζο φθηνοδουλεια...!

Υ.Γ.: οι πρεσσες που δενουν μπαλες αχυρου εχουν στροφαλο με βολαν επανω. αξονα ενισχυμενο και κουζινετα επισης. με αλλα λογια ειναι οτι καλητερο μπορεις να βαλεις για μπρικετομηχανη χειροποιητη.αντεχει τις πιεσεις χωρις κανενα προβλημα. αν ξερετε καμια πεταμενει που να μην δουλευει ή απο καποιο παλιατζη ριξτε μια ματια αξιζει τον κοπο.[ /quote] silent power στο λινκ που εδωσες δεν μπορω να μπω δεν με αφηνει ο βροςσερ .πρεπει να γινω μελος στη σελιδα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7064 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
silent power στο λινκ που εδωσες δεν μπορω να μπω δεν με αφηνει ο βροςσερ .πρεπει να γινω μελος στη σελιδα? www.beep.com/members/briquette/photoalbum/283095/3166940_xl.jpg

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7110 από antisakis
Απαντήθηκε από antisakis στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

^silent_power^ έγραψε: ειδα ενδιαφερον απο τον σακη και τον γιαννη για να κανουν αποπειρα να φτιαξουν μια.


Στρατο τι λες γιαυτο ;
μπορει να κανει δουλεια ;
Ειναι δικο μου και σκεφτομαι την μετατροπη του


Συνημμένο αρχείο:


Uploaded with ImageShack.us

Συνημμένο αρχείο:


Uploaded with ImageShack.us

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ