Παραγωγή μπριγκέττας

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6330 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

γιαννης έγραψε: ποσα κανει μια μηχανη των 50 κιλων


Είναι ακριβές...
Μου φαίνεται έχουμε βάλει και εδώ στο φόρουμ κάποια λινκ με τους Έλληνες εισαγωγείς...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6336 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
τσικ βαλε φωτο η ακομα το εχει στα χαρτια και εγω τισ πατεντας ειμαι μολις τελειωσα μια Σχιστηκη Μηχανη με υλικα απο τα σκουπιδια μονο το υδραυλικο χειριστηριο αγορασα γιατι αυτο απο τα σκουπιδια δεν ειχε αργα μονο φουλ μπρος φουλ πισω και στοπ και τη μηχανη την εχω κανει και πρεσα για αλλες δουλειες θελω να μπορω να κοντολαρω τη ταχυτητα του εμβολου θα βαλω φωτο μολις μπορεσω . μια καλη ιδεα για μπρικετομηχανη θελω τωρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6353 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

navarxos έγραψε: καλησπερα, απο την καταψυξη Διδυμοτειχου!!!!
το καλοκαιρι που μας περασε εφτιαξα μερικες μπριγκετες ω ς εξης'
σε μεγαλους κουβαδες ξεχωριστα εβαζα το χαρτι(κομενο σε λουριδες ψιλες) και το πριονιδι και το αφηνα να μουλιαζει για καμια βδομαδα σε νερο!
σε ποσοστωση ηταν 70% πριονιδι και 30% χαρτι
σε μια μικρη χαρμανιερα εκανα την μιξη!!
εφταξα με μικρη χειροκινητη πρεσσα που ειδα στο ιντερνετ, και την πιεση την εξασκουσα με γρυλλο αυτοκινητου!!!
η πρεσσα εβγαζε τριαδες, εκτος απο πριονιδι και χαρτι και νερο απολυτως τιποτε αλλο, ηταν βεβαια πολυ υγρες, και της αφηνα στο ηλιο και στεγνωναν!!
οταν ηταν εντελως στεγνες δεν διαλιοταν καθολου ευκολα, τις εκαψαν ολες οι γονεις μου στο χωριο, ηταν ευχαριστημενοι με τον τροπο που καιγοταν!
(πρεπει να μαθω να ανεβαζω φωτογραφιες απο κινητο για να σας δειξω τα κατορθωματα μου!!)


Δοκιμάστε αυτό που είχα κάνει (στο περίπου) πριν 2 χρόνια με 4 κύβους μόνον


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6364 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
οχι και πολυ δυσκολες για φτιαξιμο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6365 από ^silent_power^
Απαντήθηκε από ^silent_power^ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
οποιος εχει τρακτερ ας ριξει μια ματια στις φωτο.ισως ο ευκολοτερος και γρηγοροτερος τροπος για να θρυμματησης κλαδια. τις φωτο, τις ειχα ανεβασει και στο τοπικ με τα πελλετ για ιδιοχρηση.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6381 από ^silent_power^
Απαντήθηκε από ^silent_power^ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

γιαννης έγραψε:



η καλητερη μηχανη που μπορει καποιος να εχει στο σπιτι του, ειναι αυτη η πρωτη μηχανη που ποσταρες. (σε μεγαλη εννοω,οχι αυτη τη μικρουλα)
υπεραπλη οσο δεν παει.οσο πιο απλο ειναι κατι...τοσο πιο ανθεκτικο για αντοχη στο χρονο. προτημηστε τη μηχανικη πιεση, απο την υδραυλικη γιατι η υδραυλικη ειναι πιο συνθετη.αντλιες λαδιου...λαστιχα υψυλης...μπουκαλες...κλπ που στο μελον θα σας δημιουργησουν προβληματα. ειχαμε συζητηση πανω σε αυτο και με τον OANNHSEA στο τοπικ με τα πελλετ.


αυτη ειναι μια μικρη μηχανικης πιεσης.αν καποιος φταξει μια μονος του, παρομοια με αυτη, μπορει να την κανει και με pto.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.104 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ