Παραγωγή μπριγκέττας

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7154 από ^silent_power^
Απαντήθηκε από ^silent_power^ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

γιαννης έγραψε:

^silent_power^ έγραψε:

γιαννης έγραψε: silent power στο λινκ που εδωσες δεν μπορω να μπω δεν με αφηνει ο βροςσερ .πρεπει να γινω μελος στη σελιδα? www.beep.com/members/briquette/photoalbum/283095/3166940_xl.jpg


χμμ...δεν ξερω γιατι δεν σε αφηνει. εγω το ανοιγω κανονικα. περιμενε να δω τη μπορω να κανω.

μου λεει οτι εχει ιους η σελιδα . κανε κατι εσυ σε παρακαλω αν μπορεις αυτο στη φωτο τι κανει νομιζω οτι αυτο ειναι που ψαχνουμε


η φωτο που ανεβασα παραπανω, ειναι η φωτο που δεν μπορουσες να δεις στη σελιδα που σας εδωσα!
ειναι ακριβως αυτο που ψαχνουμε! για μενα ειναι το καλητερο και οπως βλεπεις ειναι απιστευτα απλη κατασκευη! ειναι απλο σιδερο και οχι αυτοματισμοι αντλιες μποκαλες λαστιχα που σε λιγο καιρο θα εχουν διαροες λαδιου κλπ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7156 από ^silent_power^
Απαντήθηκε από ^silent_power^ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

γιαννης έγραψε: η μηχανη που ελεγα για μετατροπη δεν κανει γιατι η μπιελα εχει μικρη διαδρομη μονο 10 ποντους και θελουμε μινιμουμ 20 ψαχνω για μαλκοτσι παλια με μεγαλο βολαν για να δω τι διαδρομη εχει το εμβολο και βλεπουμε


γι αυτο ρωτησα και τον antisakis αν ειναι κρουστικο. λογω διαδρομης. το κρουστικο δεν εχει καθολου διαδρομη οποτε δεν κανει δυστηχως.
τα πας πολυ καλα και εισαι στο σωστο δρομο. η μαλκοτσης ειναι πολυ καλη λυση. μαλκοτσης = μεγαλη διαδρομη στροφαλου + βαρη βολαν.
ειχα μια κουβεντα πριν μερες με τον πατερα μου για την μπρικετιερα. απευθειας μου ειπε για την μαλκοτσης και οτι ειναι μια πολυ καλη λυση. αλλα η καλητερη λυση μου ειπε οτι ειναι αυτη απο την πρεσσα που δενει μπαλες.μακραν η καλητερη γιατι τα εχει ολα μιας και ειναι για αυτη τη δουλεια δυλαδη να συμπιεζει!

ΥΓ:γιαννη να ξερεις οτι η μαλκοτσης εχει ενα μειονεκτημα: δεν εχει κουζινετα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7158 από ^silent_power^
Απαντήθηκε από ^silent_power^ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
το συγκεκριμενο ειναι μια υδραυλικη πρεσσα που την ειχαμε στο σιδεραδικο και κοβαμε σιδερα για καγκελα πορτες κλπ
εχουμε και μια παρομοια κρουστικη
[/quote]

σακη αν την οριζοντιοποιησης και βγαλεις αυτην την πλακα που εχεις κατω για να ακουμπας τα σιδερα και κολησεις μια χοντρη ροδελα μπροστα για να ανεβασεις την διαμετρο ισως να εκανε.αλλα απο την αλλη δεν ξερω ηστερα απο αυτο αν εχει την δυναμη να πρεσσαρει.επισης θελει και καποιον να την κανει μπρος πισω μια και δεν θα εχει αυτοματισμο για να πηγαινει μπρος πισω μονη της.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7167 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
εχει κουζινετα με λευκο μεταλο ειναι πολυ ανθεκτικα το θεμα ειναι που θα βρω μαλκοτσι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7170 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

^silent_power^ έγραψε:

γιαννης έγραψε:

^silent_power^ έγραψε:

γιαννης έγραψε: silent power στο λινκ που εδωσες δεν μπορω να μπω δεν με αφηνει ο βροςσερ .πρεπει να γινω μελος στη σελιδα? www.beep.com/members/briquette/photoalbum/283095/3166940_xl.jpg


χμμ...δεν ξερω γιατι δεν σε αφηνει. εγω το ανοιγω κανονικα. περιμενε να δω τη μπορω να κανω.

μου λεει οτι εχει ιους η σελιδα . κανε κατι εσυ σε παρακαλω αν μπορεις αυτο στη φωτο τι κανει νομιζω οτι αυτο ειναι που ψαχνουμε


η φωτο που ανεβασα παραπανω, ειναι η φωτο που δεν μπορουσες να δεις στη σελιδα που σας εδωσα!
ειναι ακριβως αυτο που ψαχνουμε! για μενα ειναι το καλητερο και οπως βλεπεις ειναι απιστευτα απλη κατασκευη! ειναι απλο σιδερο και οχι αυτοματισμοι αντλιες μποκαλες λαστιχα που σε λιγο καιρο θα εχουν διαροες λαδιου κλπ!

το τα σχεδια κατασκευης που θα βρουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7175 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
Φιλε Γιαννη πρεπει να τα αγορασουμε.Δεν ειναι πολα τα 26 ευρο που θελει.....
Μπορουμε να μαζευτουμε η ενδιαφερομενει να τα αορασουμε και να τα μηραστουμε.
Εγω αρχιζω να το σκεφτομε πολη σοβαρα.Ειμαι μεσα για την μηρασια. :evil: :evil: :evil:

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ