Εργοστάσιο pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43981 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Εργοστάσιο pellet
[[[[ειναι αοσμο και σακιασμενο σε 20αρι τσουβαλι ...αυτα απο την Κρητη

δεν το εχω δοκιμασει καθςω δεν εχω τετοιο μηχανημα]]]]]





ACIDBLACK μηπως λες για το πυρηνοξυλο που πουλαει καποιος στη ΒΙ ΠΕ Ηρακλειου??
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by stratis 1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43993 από greenpower
Απαντήθηκε από greenpower στο θέμα Εργοστάσιο pellet
Με συγχωρεις εχεις δει απο κοντα πελλετομηχανη κατασκευασμενη απο γερμανια/ιταλια/αμερικη???? Εχει καμια σχεση η κινεζικη ψευτια με αυτα τα μηχανηματα? Ψαξε σε ολο τον κοσμο ολα τα σοβαρα εργοστασια ακομη και εδω και πες μου σε παρακαλω ποιο απο αυτα εχει κινεζικη πελλετομηχανη. Μηπως έχει η Alfawood? Μηπως εχει η ΜΑΒΙ? το εργοστασιο που μου παραθετεις ειναι για μενα μια προχειρη δουλεια και δεν εχει καμια σχεση με τα προτυπα που εχω εγω κατα νου και συμφωνα με τα εργοστασια που σου προανεφερα. Δλδ με αυτο εδω το εργοστασιο που για σενα ειναι σωστο θα μπορεσει καποιος να βγαλει Α ποιοτητα πελλετ? Εσυ μιλας για εξελιξη και μου δειχνεις αυτο σα παραδειγμα και απο την αλλη κατηγορεις αλλους επιχηρματιες? Αυτο ειναι παραδειγμα προς αποφυγη. Ενα σωστο εργοστασιο θα πρεπει να εχει τουλαχιστον αυτοματαζυγιστικα για να μπορεις να φτιαξεις μια ανωτερη ποικιλια πελλετ που θα ρυθμιζονται ολα μεσω υπολογιστη (plc) ωσδτε παντα να υπαρχει η σωστη αναλογια διαφορων ξυλων. Για να μπορεις να σταθεις απεναντι στον ανταγωνισμο του εξωτερικου και να μπορεσεις να παρεις ενα σωστο πιστοποιητικο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44004 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Εργοστάσιο pellet
Αν ειναι ετσι τα εργοστασια, τοτε συγνωμη αλλα προτιμω τους βλακες επιχειρηματιες που επενδυουν στην δουλεια τους!

Μα βαζεις σαν προτυπο αυτην την βιοτεχνια που απο οπου και να το πιασει κανεις ειναι :sick:

Ποιοτητα παραγωγης? Ασφαλεια εργαζομενων? Υγιεινη? Πυρασφαλεια? Και η πλακα θα ειναι οτι η αδεια (αν εχει αδεια) θα την εχει βγαλει με ψευτικα δεδομενα... :lol:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44009 από greenpower
Απαντήθηκε από greenpower στο θέμα Εργοστάσιο pellet
φιλε kosmidis80 τα λογια ειναι περιττα απο τη μια κατηγορει ολους τους επιχηρηματιες και τους αποκαλει βλακες αχρηστους τλ κτλ κτλ ..και απο την αλλη παραθετει ενα εργοστασιο ο θεος να το κανει που ειναι παραδειγμα προς αποφυγη....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44028 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Εργοστάσιο pellet

kosmidis80 έγραψε: Αν ειναι ετσι τα εργοστασια, τοτε συγνωμη αλλα προτιμω τους βλακες επιχειρηματιες που επενδυουν στην δουλεια τους!

Μα βαζεις σαν προτυπο αυτην την βιοτεχνια που απο οπου και να το πιασει κανεις ειναι :sick:

Ποιοτητα παραγωγης? Ασφαλεια εργαζομενων? Υγιεινη? Πυρασφαλεια? Και η πλακα θα ειναι οτι η αδεια (αν εχει αδεια) θα την εχει βγαλει με ψευτικα δεδομενα... :lol:


Θέλεις να πάρεις ένα τηλέφωνο να δεις ότι όλα έγιναν νομότυπα;;;
Το τηλέφωνο μπορείς να το βρεις άνετα...
Και η μονάδα είναι στην Αθήνα στο Ρέντη - για σκέψου ότι πήρε άδεια για βιομηχανική περιοχή μέσα στην Αθήνα!!! Ένα χρόνο προσπαθούσε...
Εάν λοιπόν νομίζετε ότι π.χ. για να μεταφέρει κάποιος ένα τόνο άμμο θα πρέπει να το κάνει φορώντας κοστούμι και με φορτηγάκι σχεδιασμένο από τη Rolls Roys, είσαστε σε άλλο κόσμο...

Ενα σωστο εργοστασιο θα πρεπει να εχει τουλαχιστον αυτοματαζυγιστικα για να μπορεις να φτιαξεις μια ανωτερη ποικιλια πελλετ που θα ρυθμιζονται ολα μεσω υπολογιστη (plc) ωσδτε παντα να υπαρχει η σωστη αναλογια διαφορων ξυλων.

Τι γράφεις; Μας δουλεύεις;
Ότι επειδή το πέλετ του είναι μόνο από οξιά, δεν είναι Α1;;;
Δηλαδή ο ΜΑΚΗ που είχε το σαβουροπέλετ πέρυσι, ήταν ο θεός επειδή είχε το σούπερ ντούπερ εργοστάσιο;;;

Να ξαναβάλουμε την τυποποίηση πέλετ για να δούμε τι είναι το Α1, γιατί προφανώς δεν τη γνωρίζεις; Ή μήπως σε γαργάλισε το "κορυφαία ποιότητα" που παράγει;
Το εργοστάσιο είναι εκεί για όποιον γουστάρει να πάει να δει ότι μόνο οξιά βάζει μέσα...
Και αυτό του το έχουν αναγνωρίσει και από το καλοκαίρι έχει παραγγελίες για μερικές εκατοντάδες τόνους...

Ακόμα όμως και να μην είναι οξιά το πέλετ, πόσα άλλα πέλετ από μόνο ένα είδος δέντρου ή φυτού υπάρχουν στην αγορά; Μήπως το πέλετ από ζαχαροκάλαμο δεν είναι Α2; Μήπως το πέλετ από ακακία;
Μήπως το πέλετ από ευκάλυπτο;;;; Αυτά δεν έχουν πιστοποιητικά;
Όταν λοιπόν ο Γερμανός λέει, μόνο οξιά, έχει βάλει και άλλα δέντρα μέσα...
Άρα κάποιοι αντιπρόσωποι στην Ελλάδα κοροϊδεύουν τον κόσμο..
Α - έρχεται και πέλετ από υπολείμματα σόγιας. Μην πείτε στο τέλος ότι είναι θανατηφόρο και αυτό...

Εσυ μιλας για εξελιξη και μου δειχνεις αυτο σα παραδειγμα και απο την αλλη κατηγορεις αλλους επιχηρματιες?

Δηλαδή εσύ τρως τυρί που φτιάχνεται μόνο από τη Φάγε, από τη Δέλτα και άντε από τη Μεβγάλ.
Εάν κάποιος σου φέρει τυρί από μικρό παραγωγό, δεν θα το φας, θα το πετάξεις λέγοντας ότι δεν είναι "από σωστή μεγάλη μονάδα"...

Γιατί τώρα γιατί νομίζω ότι υπάρχουν εδώ μέσα βαλτοί, που προσπαθούν να αποτρέψουν όποιον θέλει να φτιάξει μία μικρή μονάδα πέλετ;;;
Άρχισαν να ενοχλούν όλοι αυτοί που προσπαθούν να κάνουν πέλετ ή και αγροπέλετ και να το πουλήσουν; Σπάνε την παραγωγή και τις πωλήσεις σε κάποιους άλλους;;;
.

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιωργος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44029 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Εργοστάσιο pellet
Παλληκάρια άλλο το εργοστάσιο, και άλλο η βιοτεχνία.

Οι βιοτεχνίες συμβάλουν στην ανάπτυξη του βιοτικού επιπέδου της περιοχής τους, τα εργοστάσια φορτώνουν με χρήμα τους ιδιοκτήτες τους για να τα παστώσουν στις Ελβετικές τράπεζες.

Ορίστε με κινέζικη "σαβούρα" όπως απαξιώνετε αυτά τα προσιτά μηχανήματα που μπορεί να τα πάρει ο καθένας και να "ταίζει" την γειτονία με πέλλετ.

Τι ανταγωνισμός και πράσινα άλογα.....η γειτονιά θα έχει πέλλετ δουλεμένο στην Ελλάδα, και όχι εισαγόμενο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ