Εκτόνωση θερμού αέρα στο μπαλκόνι;

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136381 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Εκτόνωση θερμού αέρα στο μπαλκόνι;

Div έγραψε: Τι σκ@τ@ μπορεί να μυρίζει δεν μπορω να καταλάβω

Μυρίζουν
1. Ο πετροβάμβακας
2. Το λάδι που καίγεται από την ίνοξ καμινάδα
3. Το μαντέμι και τα χρώματά του
4. Η σωλήνα αλουμινίου που πάει στις περσίδες
5. Οι σιλικόνες που χρησιμοποιήθηκαν στις ενώσεις
6. Πιθανόν και λίγη κάπνα από κακή σύνδεση της ίνοξ με την αναμονή
Αυτό που μυρίζεις φαντάζομαι θα έχει μια γλυκιά, όξινη και μεταλλική μαζί, μυρωδιά και θα τσούζει και λίγο στα μάτια.
PS: Η ερώτηση θα έπρεπε να είναι τι είναι αυτό που δεν μυρίζει


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Stavrax.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Div

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136383 από Div
Απαντήθηκε από Div στο θέμα Εκτόνωση θερμού αέρα στο μπαλκόνι;
Υπέροχα.
Η περιγραφή για τη μυρωδιά είναι αυτή. Τσούξιμο στα μάτια έχει μόνο η σύζυγός μου και αυτό όχι πάντα. Άρα λοιπόν πάμε για γκρεμισμα οπότε τώρα ξεκινάει μια άλλη πονεμένη ιστορία η οποία περιλαμβάνει εύρεση σωστού τεχνίτη, ποια είναι τα κατάλληλα υλικά, κόστος κλπ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136384 από Στελιος1
Σου εχω 2 ερωτήσεις :
1. Λες ότι η γυψοσανίδα δεν καιγεται. Προσωπικά ποτέ δεν έχω τεστάρει τις αντοχές της γυψοσανίδας. Αλλά αν δεν καίγεται , τότε από που έχει ο φίλος την μυρωδιά?
2. Λες να οδηγήσει την μυρωδιά μέσω περσίδας σε εξωτερικό χώρο. Οκ, αλλά από την στιγμή που το τζάκι είναι σφραγισμένο πώς θα γίνει εισρροή νέου αέρα για αναπλήρωση?[/quote]


Εκει μεσα εχει σιδερα μπογιες μπουρια (που μπορει και να χανουν) στοκους κολλες κα διαφορα, γιατι να ειναι η γυψοσανιδα που μυριζει? στο κατω κατω θα καιγοταν το χαρτι της στα κοντινα θερμα σημεια και θα τελειωνε. Δεν καιγεται γιατι ο γυψος ειναι.. χωμα, τ χωμα δεν καιγεται.
Στο θεμα αποδοσης.. δεν θα πεσει η αποδοση αν ανακουφησει τ κατασκευη εξω, δεν ειναι φτιαγμενο για φυσικη ροη, ειναι αμελητεο αυτο που ενδεχομενως θα χασει.
Δεν ειναι δυνατον να μπουμε τωρα σε λεπτομεριες (ουσιαστικες λεπτομερειες βεβαια αλλα εννοω να επεκταθουμε τωρα σ αυτες), το πιο σοβαρο ισως στην αποδοση θεωρω οτι ειναι αυτο που ειπε ο Βασιλης, να μονωθει δηλαδη ο θερμοθαλαμος του. Ευκολοτερη λυση γ μενα ειναι να κλειστουν ολες οι εσωτερικες θυριδες εκτος αυτην-ες τ βεντυλατερ και να ανοιξει μια θυριδα εξω ψηλα για τ μυρωδιες.


ΥΓ. Δεν διαβασα καλα ολα τα παρακατω μην, μπορει να λεω και κοτσανες, αλλα η ευκολοτερη λυση αυτη μου φαινεται να ειναι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136387 από Div
Απαντήθηκε από Div στο θέμα Εκτόνωση θερμού αέρα στο μπαλκόνι;
Αυτή ήταν και η αρχική σκεψη.
Και σε αυτή τη λύση θα πάω αν τελικά καταλήξουμε να μην πειράξουμε την επένδυση. Θα το αξιολογήσουμε με τη σύζυγό λαμβάνοντας υπόψη και τα κόστη και αναλόγως πράττουμε.

Θέμα απόδοσης δεν νομίζω να τεθεί καθώς θα έχω ένα μοτέρ το οποίο θα τραβάει εσωτερικό αέρα και θα τον βγάζει καυτό από ψηλά.
Μιλάμε για ένα τζάκι που μου κάνει το σπίτι φούρνο για την πλάκα του και το οποίο δεν είναι η κύρια θέρμανση αλλά συμπληρωματική.
Κοινώς το ανάβω για το γούστο περισσότερο παρά για θέρμανση.

ΥΓ. Ξέρει κάποιος κύριος να προτείνει δοκιμασμένο αθόρυβο βεντυλατέρ το οποίο ας είναι και μικρότερο σε κυβικά;
Last edit: 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Div.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136389 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Εκτόνωση θερμού αέρα στο μπαλκόνι;
Ο θόρυβος από τα μοτέρ είναι ολόκληρο θέμα και έχουν γίνει αρκετές συζητήσεις στο φόρουμ. Ο θόρυβος συνήθως προέρχεται κυρίως από τους αγωγούς και λιγότερο από το ίδιο το μοτέρ. Από όσα έχω ακούσει αυτό που έκανε τον λιγότερο θόρυβο ήταν της darco.com.pl.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136395 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Σταύρο ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά εμείς δεν έχουμε μοτέρ για κάτω απο το τζάκι αλλά μόνο αναρρόφησης υψηλών θερμοκρασιών !!θα μπορούσε να το βάλει βέβαια απο κάτω και πράγματι δε θα είχε καθόλου θόρυβο αλλά νομίζω οτι ποίο οικονομικά αν το ψάξει ο φίλος μας θα βρει μοτέρ με λίγο θόρυβο !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ