Καπνός απο ενεργειακό τζάκι

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109890 από VAGELIS75
Απαντήθηκε από VAGELIS75 στο θέμα Καπνός απο ενεργειακό τζάκι
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109891 από VAGELIS75
Απαντήθηκε από VAGELIS75 στο θέμα Καπνός απο ενεργειακό τζάκι
Από τη δεξιά μεριά της περσίδας με έναν φακό βλέπεις τα παλιά υπολείμματα.
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by VAGELIS75.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109896 από panosf01
Απαντήθηκε από panosf01 στο θέμα Καπνός απο ενεργειακό τζάκι
Φιλε μου κατα την γνωμη μου θα πρεπει να το επανατοποθετησεις απο την αρχη,να φωναξεις τον <<μαστορα>> και να του πεις να το ξηλωσει.Το καλυτερο θα ηταν να σπασεις ολη την παλια κατασκευη και να φτιαξεις απο την αρχη θερμοθαλαμο με γυψοσανιδα και πετροβαμβακα,αν δεν θες να μπεις σε αυτη την διαδικασια θα πρεπει να βγαλεις την κασετα και να καθαρισεις πολυ καλα εσωτερικα την φουσκα και να την ασβεστωσειςη και να την μονωσεις.Θα βρεις πολλες πληροφοριες και εικονες εδω μεσα απο καλες κατασκευες που θα σε βοηθησουν πολυ.Ολη η κατασκευη ειναι λαθος,η περσιδα φαινεται πολυ χαμηλα.Ακομα στο πανω μερος της περσιδας πρεπει να υπαρχει οροφη οσο το δυνατον καλυτερα κλεισμενη ωστε ο θερμος αερας να αναγκαζεται να βγει απο αυτην και οχι να εγκλωβιζεται ψηλωτερα μεσα στην φουσκα.Τον εχεις ξοφλησει?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": VAGELIS75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109899 από VAGELIS75
Απαντήθηκε από VAGELIS75 στο θέμα Καπνός απο ενεργειακό τζάκι
Πάνο δεν εχω ξαναδεί τέτοιο χάλι στο διαδίκτυο απο φωτό τζακιών. Τον έχω πληρώσει αλλά υπάρχουν πάντα οι τρόποι να βρείς το δίκιο σου. :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110853 από VAGELIS75
Απαντήθηκε από VAGELIS75 στο θέμα Καπνός απο ενεργειακό τζάκι
Μπήκε και νερό από την καμινάδα και πέταξε σκουριά. Έφερα καινούργιο τζακά (μου τον σύστησαν αυτήν την φορά) και αποφασίσαμε το σπάσιμο όλης της καμινάδας και κατασκευή γυψοσανίδας με πετροβάμβακα με το ανάλογο αντίτιμο φυσικά. Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα με τις σκουριές καθώς ελπίζω ότι μόλις το φτιάξουμε από την θερμοκρασία να φύγουν. Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει γιατί πάω να σκάσω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110858 από panosf01
Απαντήθηκε από panosf01 στο θέμα Καπνός απο ενεργειακό τζάκι
Πιστευω οτι πηρες την πιο σωστη αποφαση,κοιτα να το στησεις σωστα και θα ζεσταθεις.Με την σκουρια δεν νομιζω να εχεις προβλημα με κανα δυο καλα καψιματα θα φυγει.Μπορεις και να την τριψεις με λιγο λαδακι μηχανης.Επιπλεον μπορεις να βαλεις και ενα εναλακτη καμιναδας,αξιζει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": VAGELIS75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ