Αντικατάσταση καμινάδας σπιράλ με λεία

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90728 από Στελιος1
Εγω ειμαι σιγουρος οτι θα τα βγαλει τα αλμινια απο κει, τιποτα δεν ειναι μπροστα στο ολο εξοδο.
4 μικρα δεν βαζουν σε κανονικα μπουρια οσο φτηνα κ αν ειναι, σε εναλλακτη κολλημενο με tig θα εβαζαν? 6 θα ειναι σιγουρα, δεν εχει αναγκη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90732 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
κύριε Στέλιο δυστυχώς στην νότια Ελλάδα πουλάνε μόνο 0.4 μόνο σε ενα έμπορο έχω βρει 0.5 αλλά και οι περισσότερες εταιρίες και στη βόρεια Ελλάδα τώρα που το σκέπτομαι 0.4 πουλάνε .για αυτό εγώ ενας απο τους λόγους που δεν βάζω ίνοξ μεσα στη φούσκα είναι και αυτος !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90743 από aris11
Δεν ξέρω αν θα σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, είναι εσωτερική μόνωση της καμινάδας χωρίς να κάνεις μεγάλες ζημιές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90880 από Gdevil
aris11,
το βίντεο που δείχνεις δεν είναι μόνωση καμινάδας.
Είναι καμινάδα.
δλδ αντί για μεταλική καμινάδα (ή τουβλινη ή όπως τεσπα) τη γνωρίζουμε υπάρχει και ο συγκεκριμένος τρόπος για να δημιουργηθεί καμινάδα από ελαστικό (αρχικά) υλικό που σκληραίνει σε κάποια φάση της τοποθέτησης
Εχεις κάποια προσωπική εμπειρία από τέτοια καμινάδα?


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90887 από Gdevil

Στελιος1 έγραψε: .....
Geota θα κανω πιο σοβαρες (κατα τ γνωμη μου παντα) επισημανσεις απ αυτο που ρωτας.. Οταν το ανοιξεις αλλαξε τα σπιραλ με ανοξειδοτα (πριν πολλα χρονια ξηλωσα σπιραλ σε αντιστοιχο εναλλακτη σε σομπα μου και ηταν σαθρα, εσπαγαν στ χερι, καμια ελαστικοτητα). ..

Μήπως θυμάσαι
τι θερμοκρασίες αέρα έβγαζαν τα σπιράλ?
Είχες εγκαταστήσει ρυθμιστή ροής?
Η σόμπα τι απόδοση είχε? (ουσιαστικά με ενδιαφέρει να δώ τι ενέργεια είχε ο εναλλάκτης να "διαχειριστεί")

Στελιος1 έγραψε: .....
Εχει λιγο χρωμα ο εναλλακτης σου λιγο κατω απο τ μεση καθως και το ενα σπιραλ και ελπιζε να μην ειναι τραγικος καποιες στιγμες ο εγκλωβισμος θερμοτητας εκει, τι να πω..

Αν και δεν έχω την εμπειρία σου το χρώμα που λές φαίνεται να είναι εξωτερικό και όχι "μελάνιασμα" υλικού λόγω θερμότητας.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90969 από aris11

Gdevil έγραψε: aris11,
το βίντεο που δείχνεις δεν είναι μόνωση καμινάδας.
Είναι καμινάδα.
δλδ αντί για μεταλική καμινάδα (ή τουβλινη ή όπως τεσπα) τη γνωρίζουμε υπάρχει και ο συγκεκριμένος τρόπος για να δημιουργηθεί καμινάδα από ελαστικό (αρχικά) υλικό που σκληραίνει σε κάποια φάση της τοποθέτησης
Εχεις κάποια προσωπική εμπειρία από τέτοια καμινάδα?

Στο σάιτ (δεν το βάζω για να μην κάνω διαφήμιση, και δεν έχω καμία εμπειρία απλά έπεσα απάνω του από το γούγλη) λέει:Για την υγροποίηση τοίχου απο την καμινάδα η λύση είναι η εσωτερική επένδυση της υπάρχουσας καμινάδας σε 1 ημέρα χωρίς να αλλάξει η όψη του κτιρίου με καπνοδόχο υψηλής τεχνολογίας Furanflex "eco"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ