Φυσική ροή

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82302 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Φυσική ροή
Αν δεν ανεβάζει θερμοκρασία χωρίς ροή τότε η ενέργεια που αποδίδει το τζάκι που πηγαίνει?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82309 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Φυσική ροή

Stavrax έγραψε: Αν δεν ανεβάζει θερμοκρασία χωρίς ροή τότε η ενέργεια που αποδίδει το τζάκι που πηγαίνει?


Ζεσταινει τον θαλαμο του ,τον τοιχο και τον πετροβαμβακα που ειναι τυλιγμενος

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82310 από MG
Απαντήθηκε από MG στο θέμα Φυσική ροή
Παιδια οτι σας λεω ειναι ακριβως αυτα που διαβαζω στο prospektoys και οι διαστασεις των περσιδων και τα φ των σωληνων.Η εγκατασταση του τζακιου εγινε βαση του εγχειριδιου. Η αποψη της εταιρεια της σε σχεση με το εγχειριδιο ειναι διαφορετικη οσον αφορα την εγκατασταση βεντιλατερ γι αυτο κι εχω μπερδευτει. Η εταιρεια μοε συμβουλεψε να το βαλω οπως αναφερω και παραπανω το βιβλιο ομως συμφωνει με αυτο αλλα προσθετει αλλη μια εισοδο αερα εξωτερικα που την αναφερει ως <<natural convection air >>. H εστια οπως μας ειπε kαι η grilli ειναι επισκεψιμη και μπορει να μπει βεντιλατερ οποτε θελουμε. Κι οσον αφορα τον πετροβαμβακα που θα επρεπε να εχει μπει δηλαδη για τη φυσικη ροη?
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82313 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Φυσική ροή
Κατά την γνώμη μου τα πράγματα είναι ξεκάθαρα! Έχει γίνει εγκατάσταση για βιντιλατέρ, χωρίς βιντιλατέρ! Αυτή η εγκατάσταση δεν είναι για φυσική ροή! Οπότε ή βάζεις βιντιλατερ ή κάνεις εγκατάσταση για φυσική ροή! Μόνο που επειδή είναι μονομπλόκο όπως βλέπω, πρέπει να συνδέσεις την εισαγωγή του βιντιλατέρ με περσίδα μέσα στο σπίτι κάτω από την εστία για να μπορείς να έχεις φυσική ροή. Αν θες την γνώμη μου βάλε βιντιλατέρ, μια και από όσο έχω καταλάβει έτσι λειτουργούν πιο αποδοτικά τα μονομπλόκο και ξέχνα την φυσική ροή.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by alex_nous.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82318 από MG
Απαντήθηκε από MG στο θέμα Φυσική ροή
Δηλαδη ποια ειναι η εγκατασταση για φυσικη ροη? Και τι διαφορες εχει απο την εγκατασταση για βεντιλατερ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82320 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Φυσική ροή

MG έγραψε: Παιδια οτι σας λεω ειναι ακριβως αυτα που διαβαζω στο prospektoys και οι διαστασεις των περσιδων και τα φ των σωληνων.Η εγκατασταση του τζακιου εγινε βαση του εγχειριδιου. Η αποψη της εταιρεια της σε σχεση με το εγχειριδιο ειναι διαφορετικη οσον αφορα την εγκατασταση βεντιλατερ γι αυτο κι εχω μπερδευτει. Η εταιρεια μοε συμβουλεψε να το βαλω οπως αναφερω και παραπανω το βιβλιο ομως συμφωνει με αυτο αλλα προσθετει αλλη μια εισοδο αερα εξωτερικα που την αναφερει ως <<natural convection air >>. H εστια οπως μας ειπε kαι η grilli ειναι επισκεψιμη και μπορει να μπει βεντιλατερ οποτε θελουμε. Κι οσον αφορα τον πετροβαμβακα που θα επρεπε να εχει μπει δηλαδη για τη φυσικη ροη?


Δεν θελω να σχολιασω το εγχειριδιο της GRILLI
Τοτε βαλτε μοτερ.η grilli ειναι επισκεψιμη απο μεσα .

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ