Φυσική ροή

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63776 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Φυσική ροή
χμμμ... με ποσοστα θα πηγαινει η με το κομματι ????? :P :evil:


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64128 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ στο θέμα Φυσική ροή
λοιπόν καλησπέρα από Πολωνία !!!ανεβήκαμε σήμερα !!!από εβδομάδα έχω ραντεβού στην kratki.pl για την νέα χρονιά!!! στον προϋπολογισμό θα βάλουμε και τα ποσοστά σου !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64311 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Φυσική ροή

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: λοιπόν καλησπέρα από Πολωνία !!!ανεβήκαμε σήμερα !!!από εβδομάδα έχω ραντεβού στην kratki.pl για την νέα χρονιά!!! στον προϋπολογισμό θα βάλουμε και τα ποσοστά σου !!!


Καλή διαμονή και καλή επάνοδο εύχομαι! :)

Αφήστε τα ποσοστά και βάλτε στα μπαγκάζια κανένα μειωμένο τιμοκατάλογο, ειδικά για την Ελλάδα της κρίσης, που το ανάλγητο κράτος στερεί από τους πολίτες του το βασικό αγαθό της θέρμανσης... ;)


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70593 από κροκος
Απαντήθηκε από κροκος στο θέμα Φυσική ροή
eπανω στον θερμοθαλαμο εβαλα δυο περσιδες 15 επι 30 ποσο πρεπει να ειναι οι δυο στο κατω μερος της εστιας για να μπαινει ο νωπος αερας; εχω μια φ10 στο πισω μερος της εστιας εχω ροη αλλα θελω να πετυχω την μεγιστη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70601 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Φυσική ροή
Αν κατάλαβα καλά η φ10 που λες είναι εξωτερικός αέρας και όχι σπιτιού. Η φυσική ροή δημιουργείται ΜΟΝΟ εάν οι είσοδοι και οι έξοδοι είναι στον ίδιο χώρο, δηλαδή εντός του σπιτιού. Οπότε μετράς συνολικό εμβαδόν των πάνω περσίδων το διαιρείς με το 2,5 και αυτό που προκύπτει είναι το εμβαδόν που πρέπει να έχει η περσίδα εισαγωγής αέρα από το σπίτι στο κάτω μέρος του τζακιού.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κροκος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81780 από MG
Απαντήθηκε από MG στο θέμα Φυσική ροή
Καλησπέρα παιδιά.Ειμαι νεος στο forum και αντιμετωπιζω κι εγω παρομοιο προβλημα.Εχω τζακι με φυσικη ροη και η αποδοση του ειναι πολυ χαμηλη για το χωρο που ειναι γυρω στα 50 τμ. Διαβασα παραπανω πως μπορω να το βελτιωσω με βεντιλατερ. Η ερωτηση λοιπον που θελω να σας κανω ειναι οσον αφορα το θεμα της τοποθετησης. Το τζακι εχει μια εισοδο εξωτερικου αερα που καταληγει κατω απο την εστια στο χωρο που μπορει να μπει το βεντιλατερ. Μου ειπαν οτι θα χρειαστω δευτερη τρυπα εξωτερικα του σπιτιου κι αλλη μια εσωτερικα χαμηλα οπου εκει θα συνδεθει πανω το μοτερ γιατι η ηδη εξωτερικη υπαρχουσα εξυπηρετει στην αποσυμφορηση του τζακιου απο τη ζεστη.Αν εχετε την καλοσυνη θα ηθελα και τη δικη σας γνωμη μηπως και γλιτωσω το μερεμετι το εξωτερικο.Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ