Turbofonte Αrgan 887: καπνίζει

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42943 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Turbofonte Αrgan 887: καπνίζει
και τη καπελο εβαλες Πillis ????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43027 από PILLIS
Απαντήθηκε από PILLIS στο θέμα Turbofonte Αrgan 887: καπνίζει
φιλε μ εβαλα περιστοφικο κ υσηχασα.γν μην καιει γρηγορα τα ξυλα απο τον αερα που θα τραβαει οπως μ ειπες κλεινω τα κλαπετα.πιστευω να εκανα καλη επιλογη αλλα θα το δω με την λειτουργια.οσο γ τον εναλακτη λεω οταν κλεισω με γυψοσανιδα να αφησω 2 αεραγωγους μεσα γ να περνω την ζεστη.δεν ειμαι γ μερεμετια παλι.θα με χωρισει η γυναικα....χαχαχα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43275 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Turbofonte Αrgan 887: καπνίζει
Ε καλα και εγω βλακεια εκανα και εβαλα πουλακι !
Τωρα που δεν εχω λεφτα και κλαιω και τα 35 ευρο , δεν μπορω να αγορασω μια παγοδα να τελειωνει και αυτη η φαση με το καπελο !
Εσυ θα το δεις αυτο μεσα στον χειμωνα , οσο θα φυσαει εξω τοσο θα ρουφαει , πραγμα απαραδεκτο για τα δικα μας τζακια ! Οταν θα φυσαει και θα κανει κρυο, θα σου τραβαει πανω απο 20% παραπανω αερα (δεν πανα κλεισεις εσυ οτι θες απο κατω ) ! Αρα φαντασου το τζακι σου να υπολειτουργει 20 % ! (τα νουμερα ειναι χονδροειδέστατα )

Αρα αν παρεις ολες τις λεπτομεριες και τις δεις στο τελος δεν θα ζεσταινει !
Δηλαδη , 30% υγρασια στα ξυλα, 1kw να δεινει ο εννλακτης αιντε 2kw , 20 % ap tin καμιναδα, αλλο 5% απο εδω , αλλο 5% απο εκει . ! Τη εχει μεινει ??? Και αιντε απο τζακι 18kw . να , να ,να .....το φτασαμε στο 12 kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43300 από PILLIS
Απαντήθηκε από PILLIS στο θέμα Turbofonte Αrgan 887: καπνίζει
δεν θελω να το παιξω εξυπνος αλλα ολλα αυτα που λες τα εχω υπολογισει.εχω διαμερισμα 100τμ κ μου ελεγαν να βαλω 15kw κ πηρα πρωτοβουλια να βαλω το 18αρι.μεχρι στιγμης το βραδι που εχει απο 10 μεχρι 15 βαθμους δουλεβω το τζακι στους 80 με 100 βοθμους το πολυ κ στο σπιτι εχω απο 24 βαθμους μεχρι 26.5 εχθες το βραδι.κ καταναλωση σε 7 ωρες 24 κιλα ξυλα ζηγησμενα.χωρισ τα προσαναματα.μπορει να ειναι ακριβο το τζακι αυτο αλλα το συνηστω κ σε αλλους...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43305 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Turbofonte Αrgan 887: καπνίζει
Αληθεια ποσο το πήρες ??? και απο που ... δεν το θεωρώ διαφήμιση , τοσο καιρο λεμε για λερου και ποσο εχει το ινβικτα !
Για να μαθουμε ποσο εχει και αυτο !!!!
Οχι φιλος ,τι έξυπνος καμια σχεση !!! και εγω ενα 17αρι εχω , απο 23,5 στις 6 το πρωι που σηκώνομαι , μεχρι 27-29 που το γουσταρω το βραδυ ! Μια απ τα ιδια και στην καταναλωση ! Αφου ποια δεν βαζω μεσα κορμους , αλλα σπαω τον κορμο στα 6 με το τσεκουρι και βαζω μεσα τσακνα !

ΑΛΛΑ ΠΈΡΥΣΙ φιλαρακι , που εκανε κρυο , βεβαια εχω και μεγαλύτερο σπιτι , ωρες ωρες τα χρειαζόμουνα ολα τα 17 Kw ! Μια που δεν ειχα καλα ξυλα , μια που ειχα κανει αμονωτη την καμιναδα , μια η 45 γωνια πανω απ το τζακι , μια το ενα μια το αλλο , ε μην με θυμηθείς στο τελος
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by house.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43512 από PILLIS
Απαντήθηκε από PILLIS στο θέμα Turbofonte Αrgan 887: καπνίζει
το τζακι μαζι με τον θερμοθαλαμο το βεντιλατερ αναροφησης κ το βεντιλατερ γ τον θερμοθαλαμο 3850.το ξανα λεω ομως δεν τα κλεω.

Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: P08-01-80_15.55.zip
Μέγεθος αρχείου:1,427 KB

κοιτα ποσεσ ψικτρες εχει.1 athos 877 που ειδα ηταν ενα τπτ μπροστα τ.βρηκα κ τζακι με 25kw 1400Ε αλλα σε 5 χρονια θα το αλλαζα γτ ειχε μαντεμη 3 χιλιοστα
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by PILLIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ