Group Buy pellet 2012

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12551 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Απ: Group Buy pellet
Ο George1 να κατσει να διαβασει τους ορους χρησης.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12552 από azio1967
Απαντήθηκε από azio1967 στο θέμα Απ: Group Buy pellet

sugarboy έγραψε:

azio1967 έγραψε:

sugarboy έγραψε:

azio1967 έγραψε:

sugarboy έγραψε: Συγνώμη που θα γίνω λίγο κακός, αλλά στην λίστα υπάρχουν και 2-3 έμποροι που δηλώνουν... αγοραστές. Θα πρέπει να αφαιρέσετε τουλάχιστον 11 τόννους απο την σούμα.

===============================================================================


Ερωτήσεις..... για να υπολογιστούν τα μεταφορικά, μιας και η διαδικασία πρέπει να ξεκινήσει ανάποδα. Πρώτα να υπολογιστούν τα μεταφορικά και μετά να δούμε τι πέλλετ θα αγοράσουμε.

1. @azio1967
Οι 25 τόννοι που ζήτησες, θα παραδωθούν σε 1 μέρος? υπάρχει κλάρκ διαθέσιμο?
ή σε πολλούς παραλήπτες? κι αν ναι σε πόσους? Είσαι με κομπλέ φορτίο (24+Τ), και αν βρείς χώρο φορτοεκφόρτωσης, τότε η τιμή σου στα μεταφορικά θα είναι σημαντικά χαμηλώτερη, αρκεί το μέρος να είναι προσβάσιμο για πλατφόρμα/τράκτορα.

2. @kerberos
Σίγουρα εσύ δεν τους θέλεις όλους για σένα, άρα σε πόσα άτομα θα παραδωθούν?

Περιμένω απαντήσεις!...


Δηλαδή αν οι παραλήπτες είναι δύο ή τρεις παίζει ρόλο?Είμαστε τρεις παραλήπτες σε 500 μετρα απόσταση.Διαθέτουμε κλαρκ και μας ενδιαφέρει ένα φορτίο για Λάρισα.Δεν τίθεται θέμα προσβασιμότητας.Το προιόν θα κατεβαίνει σε ιδιόκτητο χωρο.


Επειδή εγω δεν ξέρω ο καθένας τι έχει στο κεφάλι του και πως το σκέφτεται, οφείλω να ρωτήσω για να μην λέω και ξε-λέω. Αν υπάρχει κλάρκ και χώρος και κανονίσετε εσείς για την διανομή, κανένα πρόβλημα. Φαντάζεσαι όμως να ήθελες 25 τόνους, 10 π.χ. για σένα και απο 5 για 3-4 ακόμα που θα έπρεπε να παραδωθούν στην πόρτα τους? Αυτό ζητούσα να διευκρινιστεί.

Έχεις ιδιαίτερη προτίμηση σε μάρκα πέλλετ? :huh:


Συγνώμη,δηλαδή είναι πρόβλημα να προχωρήσει ο τράκτορας 500μ για να ξεφορτώσει στην αυλή του άλλου?Το προιόν θα κατεβαίνει στην αυλή του καθενός με το δικό μας κλαρκ.Δε νομίζω ν'αποτελεί πρόβλημα για κανέναν οδηγό αυτό,προσβασιμότητα υπάρχει.Ούτε το κόστος μεταφοράς νομίζω ότι ανεβαίνει έτσι.Αυτή τη διαδικασία την ξανακάναμε,δεν είναι η πρώτη φορά και δεν τέθηκε ποτέ κανένα θέμα.Αν είμαστε εντάξει στο συγκεκριμένο θέμα,στο θέμα του πελλετ είμαι πιο κοντά στο ρουμάνικο το ameco ή σε κάποιο με όσο το δυνατό λιγότερη στάχτη και κλιγκερ,εγγυημένα όμως έτσι?


Επικοινώνησε μαζί μου για κάποιες διευκρινίσεις/λεπτομέρειες που χρειάζομαι.


Δωσε μου e-mail ή τηλ
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12553 από sugarboy
Απαντήθηκε από sugarboy στο θέμα Απ: Group Buy pellet

azio1967 έγραψε:

sugarboy έγραψε:

azio1967 έγραψε:

sugarboy έγραψε:

azio1967 έγραψε:

sugarboy έγραψε: Συγνώμη που θα γίνω λίγο κακός, αλλά στην λίστα υπάρχουν και 2-3 έμποροι που δηλώνουν... αγοραστές. Θα πρέπει να αφαιρέσετε τουλάχιστον 11 τόννους απο την σούμα.

===============================================================================


Ερωτήσεις..... για να υπολογιστούν τα μεταφορικά, μιας και η διαδικασία πρέπει να ξεκινήσει ανάποδα. Πρώτα να υπολογιστούν τα μεταφορικά και μετά να δούμε τι πέλλετ θα αγοράσουμε.

1. @azio1967
Οι 25 τόννοι που ζήτησες, θα παραδωθούν σε 1 μέρος? υπάρχει κλάρκ διαθέσιμο?
ή σε πολλούς παραλήπτες? κι αν ναι σε πόσους? Είσαι με κομπλέ φορτίο (24+Τ), και αν βρείς χώρο φορτοεκφόρτωσης, τότε η τιμή σου στα μεταφορικά θα είναι σημαντικά χαμηλώτερη, αρκεί το μέρος να είναι προσβάσιμο για πλατφόρμα/τράκτορα.

2. @kerberos
Σίγουρα εσύ δεν τους θέλεις όλους για σένα, άρα σε πόσα άτομα θα παραδωθούν?

Περιμένω απαντήσεις!...


Δηλαδή αν οι παραλήπτες είναι δύο ή τρεις παίζει ρόλο?Είμαστε τρεις παραλήπτες σε 500 μετρα απόσταση.Διαθέτουμε κλαρκ και μας ενδιαφέρει ένα φορτίο για Λάρισα.Δεν τίθεται θέμα προσβασιμότητας.Το προιόν θα κατεβαίνει σε ιδιόκτητο χωρο.


Επειδή εγω δεν ξέρω ο καθένας τι έχει στο κεφάλι του και πως το σκέφτεται, οφείλω να ρωτήσω για να μην λέω και ξε-λέω. Αν υπάρχει κλάρκ και χώρος και κανονίσετε εσείς για την διανομή, κανένα πρόβλημα. Φαντάζεσαι όμως να ήθελες 25 τόνους, 10 π.χ. για σένα και απο 5 για 3-4 ακόμα που θα έπρεπε να παραδωθούν στην πόρτα τους? Αυτό ζητούσα να διευκρινιστεί.

Έχεις ιδιαίτερη προτίμηση σε μάρκα πέλλετ? :huh:


Συγνώμη,δηλαδή είναι πρόβλημα να προχωρήσει ο τράκτορας 500μ για να ξεφορτώσει στην αυλή του άλλου?Το προιόν θα κατεβαίνει στην αυλή του καθενός με το δικό μας κλαρκ.Δε νομίζω ν'αποτελεί πρόβλημα για κανέναν οδηγό αυτό,προσβασιμότητα υπάρχει.Ούτε το κόστος μεταφοράς νομίζω ότι ανεβαίνει έτσι.Αυτή τη διαδικασία την ξανακάναμε,δεν είναι η πρώτη φορά και δεν τέθηκε ποτέ κανένα θέμα.Αν είμαστε εντάξει στο συγκεκριμένο θέμα,στο θέμα του πελλετ είμαι πιο κοντά στο ρουμάνικο το ameco ή σε κάποιο με όσο το δυνατό λιγότερη στάχτη και κλιγκερ,εγγυημένα όμως έτσι?


Επικοινώνησε μαζί μου για κάποιες διευκρινίσεις/λεπτομέρειες που χρειάζομαι.


Δωσε μου e-mail ή τηλ


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12559 από frakyd
Απαντήθηκε από frakyd στο θέμα Απ: Group Buy pellet
Xαιρετω την παρεα κ καλο μηνα,

Επειδη ενδιαφερομαι κ γω για αγορα πελλετ,
Θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε ποσο παραπανω θα επιβαρυνθουμε ατομα απο Κρητη (Ρεθυμνο).
Θα κοιταξω να μαζευτουμε τουλαχιστον καποια ατομα ωστε να κατεβει στο Ρεθυμνο τουλαχιστον μια νταλικα για μας.
Θα ηθελα αν μπορειτε να με ενημερωσετε ωστε να μπορω να λεω κ γω καποια πραγματα, οταν θα με ρωτανε,
κ ισως μαζευτουμε κ περισσοτεροι.
Κ κατι αλλο,
Εχουμε μεγαλες διαφορες στην τιμη σε καποιο καλο πελλετ απο Αυστρια π.χ - με ενα μετριο?
Μηπως μπορειτε να μου δωσετε καποιο παραδειγμα , απ αυτα που εχετε ρωτησει ως τωρα.

Ευχαριστω πολυ,
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by frakyd.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12560 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Απ: Group Buy pellet

frakyd έγραψε: Xαιρετω την παρεα κ καλο μηνα,

Επειδη ενδιαφερομαι κ γω για αγορα πελλετ,
Θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε ποσο παραπανω θα επιβαρυνθουμε ατομα απο Κρητη (Ρεθυμνο).
Θα κοιταξω να μαζευτουμε τουλαχιστον καποια ατομα ωστε να κατεβει στο Ρεθυμνο τουλαχιστον μια νταλικα για μας.
Θα ηθελα αν μπορειτε να με ενημερωσετε ωστε να μπορω να λεω κ γω καποια πραγματα, οταν θα με ρωτανε,
κ ισως μαζευτουμε κ περισσοτεροι.
Κ κατι αλλο,
Εχουμε μεγαλες διαφορες στην τιμη σε καποιο καλο πελλετ απο Αυστρια π.χ - με ενα μετριο?
Μηπως μπορειτε να μου δωσετε καποιο παραδειγμα , απ αυτα που εχετε ρωτησει ως τωρα.

Ευχαριστω πολυ,


Φίλε frakyd, είμαστε στη φάση όπου συλλέγονται οι προσφορές από εμπόρους ή και εργοστάσια. Πρώτα θα ολοκληρωθεί αυτή η διαδικασία και μετά θα συζητηθεί το θέμα των κατά τόπους μεταφορών.
Εσύ μπορείς να συγκεντρώσεις όσους περισσότερους ενδιαφέρονται, να δηλώσεις τους τόνους, και όταν ανακοινωθούν οι προσφορές να τους ενημερώσεις για το τελικό κόστος, όποιας τυχόν προσφοράς σας ενδιαφέρει.
Το πιο πιθανόν εξάλλου -χωρίς να είναι σίγουρο- είναι να υπάρχει δυνατότητα επιλογής από διάφορες μάρκες πέλλετ.
Γενικώς είμαστε σε διερευνητική διαδικασία. Πάντως όσο περισσότεροι τόνοι μαζευτούν, τόσο οι πιθανότητες καλύτερης προσφοράς αυξάνονται.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by KERBEROS.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12561 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Απ: Group Buy pellet
Και κάτι που θυμήθηκα.

Όλοι έχετε συνεργαστεί φέτος με διάφορους εισαγωγείς και εμπόρους. Ενημερώστε τους γι' αυτό που γίνεται στο φόρουμ. Εγώ έχω αρχίσει να το κάνω με όσους συνεργάστηκα και φάνηκαν σοβαροί ως επαγγελματίες. Πιστέψτε με, ΘΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΟΥΝ, ό,τι κι αν σας πούνε αρχικά. Θα μπουν στο φόρουμ και θα ψάξουν.
Σας ξαναλέω, για την επόμενη σεζόν θα μπει στον χώρο της εμπορίας του πέλλετ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ.
400 τόνοι σε ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ δεν είναι απλό πράγμα. Κυρίως το δεύτερο στοιχείο είναι το σημαντικότερο, για όποιον το καταλαβαίνει.
Αν πετύχει το εγχείρημα φέτος, του χρόνου θα μιλάμε για πάρα πολλούς τόνους, για να μην πω νούμερα.
Διαδώστε το...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by KERBEROS.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.130 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ