Group Buy pellet 2012

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12532 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Απ: Group Buy pellet
Οι τόνοι που ζητώ αφορούν εμένα και άλλους δύο φίλους σε διαφορετικά σημεία. Για τη μεταφορά στα σπίτια μας και την αποθήκευση θα βρούμε λύσεις, αρκεί να υπάρξουν καλές προσφορές. Εξάλλου ο ένας σκέφτεται σοβαρά ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ να ασχοληθεί επαγγελματικά με το πέλλετ. Το πιθανότερο είναι λοιπόν να κάνει κι αυτός προσφορά. Μόλις ξεκινάει... ;)

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12534 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Απ: Group Buy pellet

sugarboy έγραψε:

XAALAARAA έγραψε:

sugarboy έγραψε: Συγνώμη που θα γίνω λίγο κακός, αλλά στην λίστα υπάρχουν και 2-3 έμποροι που δηλώνουν... αγοραστές. Θα πρέπει να αφαιρέσετε τουλάχιστον 11 τόννους απο την σούμα.

===============================================================================


Ερωτήσεις..... για να υπολογιστούν τα μεταφορικά, μιας και η διαδικασία πρέπει να ξεκινήσει ανάποδα. Πρώτα να υπολογιστούν τα μεταφορικά και μετά να δούμε τι πέλλετ θα αγοράσουμε.

1. @azio1967
Οι 25 τόννοι που ζήτησες, θα παραδωθούν σε 1 μέρος? υπάρχει κλάρκ διαθέσιμο?
ή σε πολλούς παραλήπτες? κι αν ναι σε πόσους? Είσαι με κομπλέ φορτίο (24+Τ), και αν βρείς χώρο φορτοεκφόρτωσης, τότε η τιμή σου στα μεταφορικά θα είναι σημαντικά χαμηλώτερη, αρκεί το μέρος να είναι προσβάσιμο για πλατφόρμα/τράκτορα.

2. @kerberos
Σίγουρα εσύ δεν τους θέλεις όλους για σένα, άρα σε πόσα άτομα θα παραδωθούν?

Περιμένω απαντήσεις!...



Εγω το φορτιο μου 24-25 τονους το θελω σε ενα μερος και τα εξοδα εκφορτωσεις ειτε με κλαρκ ειτε με τα χερια το αναλαμβανω εγω εσυ τι τιμη δινεις για το πελλετ και ποσο τα μεταφορικα θεσσαλονικη -κομοτηνη δωσε μας ενα παραδειγμα για να καταλαβουν και ολοι η αλλοι

δηλαδη πελλετ τοσο χχχχ με φπα
και μεταφορικα τοσο χχχχ με φπα για κομοτηνη


Εδω έχεις ένα μικρό σφάλμα: Κάποιος που θέλει 24+ τόννους και οι οποίοι θα παραδωθούν σε ΕΝΑ σημείο, και το σημείο αυτό έχει κλάρκ και είναι προσβάσιμο απο φορτηγό ή τράκτορα, τότε δεν υπάρχει λόγος μεταφορικών Θεσσαλονίκης-Κομοτηνής ή Θεσσαλονίκης-Λάρισας. Απλά, θα έρθει φορτηγό απ'ευθείας στον παραλήπτη, αφού πρώτα εκτελωνιστεί και κοπούν τα αντίστοιχα παραστατικά.
Δεν υπάρχει λόγος να πληρώσεις μεταφορτώσεις κλπ κλπ.

Αν θυμάμαι καλά, εσύ τα καίς όλα τα πέλλετ. Σου έχω λοιπόν αξιόλογο πέλλετ υψηλή θερμογόνο αλλά αρκετή στάχτη (1,4%) με 180(+ΦΠΑ) ευρώ παράδοση Κομοτηνή. Διαφορετικά, πές μου μάρκα που θέλεις.


δεν κανω κανενα σφαλμα απλα δωσε εσυ μια τιμη για πληρη φορτια και οπως σου ειπε το κοστος μεταφορας ασε να το δουμε ολοι μαζι λυσεις υπαρχουν εξαλου για καθε περιοχη το κοστος μεταφορας ειναι διαφορετικο δεν θα ειναι για ολους το ιδιο
a/w θελω αφου μ αυτο εβγαλα το χειμωνα φετος χωρις προβληματα αλλα δεν θα εχω προβλημα να αγορασω κατι που ειναι το ιδιο καλο η και καλυτερο

δωσε μας προσφορα-τιμη πελλετ για πληρες φορτια 25 τονον χωρις την μεταφορα με φπα

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12535 από azio1967
Απαντήθηκε από azio1967 στο θέμα Απ: Group Buy pellet

sugarboy έγραψε:

azio1967 έγραψε:

sugarboy έγραψε: Συγνώμη που θα γίνω λίγο κακός, αλλά στην λίστα υπάρχουν και 2-3 έμποροι που δηλώνουν... αγοραστές. Θα πρέπει να αφαιρέσετε τουλάχιστον 11 τόννους απο την σούμα.

===============================================================================


Ερωτήσεις..... για να υπολογιστούν τα μεταφορικά, μιας και η διαδικασία πρέπει να ξεκινήσει ανάποδα. Πρώτα να υπολογιστούν τα μεταφορικά και μετά να δούμε τι πέλλετ θα αγοράσουμε.

1. @azio1967
Οι 25 τόννοι που ζήτησες, θα παραδωθούν σε 1 μέρος? υπάρχει κλάρκ διαθέσιμο?
ή σε πολλούς παραλήπτες? κι αν ναι σε πόσους? Είσαι με κομπλέ φορτίο (24+Τ), και αν βρείς χώρο φορτοεκφόρτωσης, τότε η τιμή σου στα μεταφορικά θα είναι σημαντικά χαμηλώτερη, αρκεί το μέρος να είναι προσβάσιμο για πλατφόρμα/τράκτορα.

2. @kerberos
Σίγουρα εσύ δεν τους θέλεις όλους για σένα, άρα σε πόσα άτομα θα παραδωθούν?

Περιμένω απαντήσεις!...


Δηλαδή αν οι παραλήπτες είναι δύο ή τρεις παίζει ρόλο?Είμαστε τρεις παραλήπτες σε 500 μετρα απόσταση.Διαθέτουμε κλαρκ και μας ενδιαφέρει ένα φορτίο για Λάρισα.Δεν τίθεται θέμα προσβασιμότητας.Το προιόν θα κατεβαίνει σε ιδιόκτητο χωρο.


Επειδή εγω δεν ξέρω ο καθένας τι έχει στο κεφάλι του και πως το σκέφτεται, οφείλω να ρωτήσω για να μην λέω και ξε-λέω. Αν υπάρχει κλάρκ και χώρος και κανονίσετε εσείς για την διανομή, κανένα πρόβλημα. Φαντάζεσαι όμως να ήθελες 25 τόνους, 10 π.χ. για σένα και απο 5 για 3-4 ακόμα που θα έπρεπε να παραδωθούν στην πόρτα τους? Αυτό ζητούσα να διευκρινιστεί.

Έχεις ιδιαίτερη προτίμηση σε μάρκα πέλλετ? :huh:


Συγνώμη,δηλαδή είναι πρόβλημα να προχωρήσει ο τράκτορας 500μ για να ξεφορτώσει στην αυλή του άλλου?Το προιόν θα κατεβαίνει στην αυλή του καθενός με το δικό μας κλαρκ.Δε νομίζω ν'αποτελεί πρόβλημα για κανέναν οδηγό αυτό,προσβασιμότητα υπάρχει.Ούτε το κόστος μεταφοράς νομίζω ότι ανεβαίνει έτσι.Αυτή τη διαδικασία την ξανακάναμε,δεν είναι η πρώτη φορά και δεν τέθηκε ποτέ κανένα θέμα.Αν είμαστε εντάξει στο συγκεκριμένο θέμα,στο θέμα του πελλετ είμαι πιο κοντά στο ρουμάνικο το ameco ή σε κάποιο με όσο το δυνατό λιγότερη στάχτη και κλιγκερ,εγγυημένα όμως έτσι?
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12544 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Απ: Group Buy pellet

George1 έγραψε: όσοι ενδιαφέρονται απο νομό Λαρίσης για προσφορά παρακαλώ στείλτε e-mail στο m


Κύριε, η τζάμπα διαφήμιση μάλλον τελείωσε...

Απ' ότι θυμάμαι αρχικά μιλήσατε για προσφορά στο φόρουμ και τώρα ξαφνικά ψάχνετε πελάτες μέσα από το φόρουμ.

Λίγο αθέμιτο δεν νομίζετε;

Όλα συμβαίνουν όποτε λείπει ο Διαχειριστής. :angry:

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by jnet.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12547 από azio1967
Απαντήθηκε από azio1967 στο θέμα Απ: Group Buy pellet

KERBEROS έγραψε:

George1 έγραψε: όσοι ενδιαφέρονται απο νομό Λαρίσης για προσφορά παρακαλώ στείλτε e-mail στο m


Κύριε, η τζάμπα διαφήμιση μάλλον τελείωσε...

Απ' ότι θυμάμαι αρχικά μιλήσατε για προσφορά στο φόρουμ και τώρα ξαφνικά ψάχνετε πελάτες μέσα από το φόρουμ.

Λίγο αθέμιτο δεν νομίζετε;

Όλα συμβαίνουν όποτε λείπει ο Διαχειριστής. :angry:


Kερβερε μην είσαι τόσο απόλυτος ότι πρόκειται για διαφήμιση,αν η προσφορά δεν είναι συμφέρουσα μπορεί ν'αποδειχτεί και δυσφήμιση.Τώρα το ότι ο κάθε έμπορος εδώ προσπαθεί ν'αλιεύσει πελάτες νομίζω ότι είναι αυτονόητο.
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by jnet.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12550 από sugarboy
Απαντήθηκε από sugarboy στο θέμα Απ: Group Buy pellet

azio1967 έγραψε:

sugarboy έγραψε:

azio1967 έγραψε:

sugarboy έγραψε: Συγνώμη που θα γίνω λίγο κακός, αλλά στην λίστα υπάρχουν και 2-3 έμποροι που δηλώνουν... αγοραστές. Θα πρέπει να αφαιρέσετε τουλάχιστον 11 τόννους απο την σούμα.

===============================================================================


Ερωτήσεις..... για να υπολογιστούν τα μεταφορικά, μιας και η διαδικασία πρέπει να ξεκινήσει ανάποδα. Πρώτα να υπολογιστούν τα μεταφορικά και μετά να δούμε τι πέλλετ θα αγοράσουμε.

1. @azio1967
Οι 25 τόννοι που ζήτησες, θα παραδωθούν σε 1 μέρος? υπάρχει κλάρκ διαθέσιμο?
ή σε πολλούς παραλήπτες? κι αν ναι σε πόσους? Είσαι με κομπλέ φορτίο (24+Τ), και αν βρείς χώρο φορτοεκφόρτωσης, τότε η τιμή σου στα μεταφορικά θα είναι σημαντικά χαμηλώτερη, αρκεί το μέρος να είναι προσβάσιμο για πλατφόρμα/τράκτορα.

2. @kerberos
Σίγουρα εσύ δεν τους θέλεις όλους για σένα, άρα σε πόσα άτομα θα παραδωθούν?

Περιμένω απαντήσεις!...


Δηλαδή αν οι παραλήπτες είναι δύο ή τρεις παίζει ρόλο?Είμαστε τρεις παραλήπτες σε 500 μετρα απόσταση.Διαθέτουμε κλαρκ και μας ενδιαφέρει ένα φορτίο για Λάρισα.Δεν τίθεται θέμα προσβασιμότητας.Το προιόν θα κατεβαίνει σε ιδιόκτητο χωρο.


Επειδή εγω δεν ξέρω ο καθένας τι έχει στο κεφάλι του και πως το σκέφτεται, οφείλω να ρωτήσω για να μην λέω και ξε-λέω. Αν υπάρχει κλάρκ και χώρος και κανονίσετε εσείς για την διανομή, κανένα πρόβλημα. Φαντάζεσαι όμως να ήθελες 25 τόνους, 10 π.χ. για σένα και απο 5 για 3-4 ακόμα που θα έπρεπε να παραδωθούν στην πόρτα τους? Αυτό ζητούσα να διευκρινιστεί.

Έχεις ιδιαίτερη προτίμηση σε μάρκα πέλλετ? :huh:


Συγνώμη,δηλαδή είναι πρόβλημα να προχωρήσει ο τράκτορας 500μ για να ξεφορτώσει στην αυλή του άλλου?Το προιόν θα κατεβαίνει στην αυλή του καθενός με το δικό μας κλαρκ.Δε νομίζω ν'αποτελεί πρόβλημα για κανέναν οδηγό αυτό,προσβασιμότητα υπάρχει.Ούτε το κόστος μεταφοράς νομίζω ότι ανεβαίνει έτσι.Αυτή τη διαδικασία την ξανακάναμε,δεν είναι η πρώτη φορά και δεν τέθηκε ποτέ κανένα θέμα.Αν είμαστε εντάξει στο συγκεκριμένο θέμα,στο θέμα του πελλετ είμαι πιο κοντά στο ρουμάνικο το ameco ή σε κάποιο με όσο το δυνατό λιγότερη στάχτη και κλιγκερ,εγγυημένα όμως έτσι?


Επικοινώνησε μαζί μου για κάποιες διευκρινίσεις/λεπτομέρειες που χρειάζομαι.

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by sugarboy.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.118 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ