Group Buy pellet 2012

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12523 από sugarboy
Απαντήθηκε από sugarboy στο θέμα Απ: Group Buy pellet

giogud έγραψε:

George1 έγραψε: Καλησπέρα σας.Πρώτη φορά είδα το φόρουμ μιας και ενδιαφέρομαι για πώληση πέλλετ.Περιμένω αρκετά κοντεινερ με πέλλετ.Δεν γνώριζα οτι ο κόσμος είναι απεγνωσμένος με την τιμή διότι μου φαίνεται αρκετά φθηνή.Ποιά είναι η ποσότητα που ζητάτε?Απο μέρους μου υπάρχει δυνατότητα καλής τιμής(μόλις περάσουν τελωνείο θα γνωρίζω και τιμή) και πιστοποιητικού απο τεράστια εταιρία πιστοποίησης.Το μόνο μας πρόβλημα είναι η μεταφορά.Περισσότερες πληροφορίες μπορώ να σας δώσω μόλις παραλάβω.Σας Ευχαριστώ


Δηλαδή πληρώσατε κάποιες 10άδες ή και 100άδες χιλιάδες ευρώ χωρίς να ξέρετε την τελική τιμή;


Ρε μην γίνεσαι περίεργος!!! :S :P :P

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12525 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Απ: Group Buy pellet

sugarboy έγραψε: Συγνώμη που θα γίνω λίγο κακός, αλλά στην λίστα υπάρχουν και 2-3 έμποροι που δηλώνουν... αγοραστές. Θα πρέπει να αφαιρέσετε τουλάχιστον 11 τόννους απο την σούμα.

===============================================================================


Ερωτήσεις..... για να υπολογιστούν τα μεταφορικά, μιας και η διαδικασία πρέπει να ξεκινήσει ανάποδα. Πρώτα να υπολογιστούν τα μεταφορικά και μετά να δούμε τι πέλλετ θα αγοράσουμε.

1. @azio1967
Οι 25 τόννοι που ζήτησες, θα παραδωθούν σε 1 μέρος? υπάρχει κλάρκ διαθέσιμο?
ή σε πολλούς παραλήπτες? κι αν ναι σε πόσους? Είσαι με κομπλέ φορτίο (24+Τ), και αν βρείς χώρο φορτοεκφόρτωσης, τότε η τιμή σου στα μεταφορικά θα είναι σημαντικά χαμηλώτερη, αρκεί το μέρος να είναι προσβάσιμο για πλατφόρμα/τράκτορα.

2. @kerberos
Σίγουρα εσύ δεν τους θέλεις όλους για σένα, άρα σε πόσα άτομα θα παραδωθούν?

Περιμένω απαντήσεις!...



Εγω το φορτιο μου 24-25 τονους το θελω σε ενα μερος και τα εξοδα εκφορτωσεις ειτε με κλαρκ ειτε με τα χερια το αναλαμβανω εγω εσυ τι τιμη δινεις για το πελλετ και ποσο τα μεταφορικα θεσσαλονικη -κομοτηνη δωσε μας ενα παραδειγμα για να καταλαβουν και ολοι η αλλοι

δηλαδη πελλετ τοσο χχχχ με φπα
και μεταφορικα τοσο χχχχ με φπα για κομοτηνη

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by XAALAARAA.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12526 από azio1967
Απαντήθηκε από azio1967 στο θέμα Απ: Group Buy pellet

sugarboy έγραψε: Συγνώμη που θα γίνω λίγο κακός, αλλά στην λίστα υπάρχουν και 2-3 έμποροι που δηλώνουν... αγοραστές. Θα πρέπει να αφαιρέσετε τουλάχιστον 11 τόννους απο την σούμα.

===============================================================================


Ερωτήσεις..... για να υπολογιστούν τα μεταφορικά, μιας και η διαδικασία πρέπει να ξεκινήσει ανάποδα. Πρώτα να υπολογιστούν τα μεταφορικά και μετά να δούμε τι πέλλετ θα αγοράσουμε.

1. @azio1967
Οι 25 τόννοι που ζήτησες, θα παραδωθούν σε 1 μέρος? υπάρχει κλάρκ διαθέσιμο?
ή σε πολλούς παραλήπτες? κι αν ναι σε πόσους? Είσαι με κομπλέ φορτίο (24+Τ), και αν βρείς χώρο φορτοεκφόρτωσης, τότε η τιμή σου στα μεταφορικά θα είναι σημαντικά χαμηλώτερη, αρκεί το μέρος να είναι προσβάσιμο για πλατφόρμα/τράκτορα.

2. @kerberos
Σίγουρα εσύ δεν τους θέλεις όλους για σένα, άρα σε πόσα άτομα θα παραδωθούν?

Περιμένω απαντήσεις!...


Δηλαδή αν οι παραλήπτες είναι δύο ή τρεις παίζει ρόλο?Είμαστε τρεις παραλήπτες σε 500 μετρα απόσταση.Διαθέτουμε κλαρκ και μας ενδιαφέρει ένα φορτίο για Λάρισα.Δεν τίθεται θέμα προσβασιμότητας.Το προιόν θα κατεβαίνει σε ιδιόκτητο χωρο.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12527 από sugarboy
Απαντήθηκε από sugarboy στο θέμα Απ: Group Buy pellet

azio1967 έγραψε:

sugarboy έγραψε: Συγνώμη που θα γίνω λίγο κακός, αλλά στην λίστα υπάρχουν και 2-3 έμποροι που δηλώνουν... αγοραστές. Θα πρέπει να αφαιρέσετε τουλάχιστον 11 τόννους απο την σούμα.

===============================================================================


Ερωτήσεις..... για να υπολογιστούν τα μεταφορικά, μιας και η διαδικασία πρέπει να ξεκινήσει ανάποδα. Πρώτα να υπολογιστούν τα μεταφορικά και μετά να δούμε τι πέλλετ θα αγοράσουμε.

1. @azio1967
Οι 25 τόννοι που ζήτησες, θα παραδωθούν σε 1 μέρος? υπάρχει κλάρκ διαθέσιμο?
ή σε πολλούς παραλήπτες? κι αν ναι σε πόσους? Είσαι με κομπλέ φορτίο (24+Τ), και αν βρείς χώρο φορτοεκφόρτωσης, τότε η τιμή σου στα μεταφορικά θα είναι σημαντικά χαμηλώτερη, αρκεί το μέρος να είναι προσβάσιμο για πλατφόρμα/τράκτορα.

2. @kerberos
Σίγουρα εσύ δεν τους θέλεις όλους για σένα, άρα σε πόσα άτομα θα παραδωθούν?

Περιμένω απαντήσεις!...


Δηλαδή αν οι παραλήπτες είναι δύο ή τρεις παίζει ρόλο?Είμαστε τρεις παραλήπτες σε 500 μετρα απόσταση.Διαθέτουμε κλαρκ και μας ενδιαφέρει ένα φορτίο για Λάρισα.Δεν τίθεται θέμα προσβασιμότητας.Το προιόν θα κατεβαίνει σε ιδιόκτητο χωρο.


Επειδή εγω δεν ξέρω ο καθένας τι έχει στο κεφάλι του και πως το σκέφτεται, οφείλω να ρωτήσω για να μην λέω και ξε-λέω. Αν υπάρχει κλάρκ και χώρος και κανονίσετε εσείς για την διανομή, κανένα πρόβλημα. Φαντάζεσαι όμως να ήθελες 25 τόνους, 10 π.χ. για σένα και απο 5 για 3-4 ακόμα που θα έπρεπε να παραδωθούν στην πόρτα τους? Αυτό ζητούσα να διευκρινιστεί.

Έχεις ιδιαίτερη προτίμηση σε μάρκα πέλλετ? :huh:

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12528 από sugarboy
Απαντήθηκε από sugarboy στο θέμα Απ: Group Buy pellet

XAALAARAA έγραψε:

sugarboy έγραψε: Συγνώμη που θα γίνω λίγο κακός, αλλά στην λίστα υπάρχουν και 2-3 έμποροι που δηλώνουν... αγοραστές. Θα πρέπει να αφαιρέσετε τουλάχιστον 11 τόννους απο την σούμα.

===============================================================================


Ερωτήσεις..... για να υπολογιστούν τα μεταφορικά, μιας και η διαδικασία πρέπει να ξεκινήσει ανάποδα. Πρώτα να υπολογιστούν τα μεταφορικά και μετά να δούμε τι πέλλετ θα αγοράσουμε.

1. @azio1967
Οι 25 τόννοι που ζήτησες, θα παραδωθούν σε 1 μέρος? υπάρχει κλάρκ διαθέσιμο?
ή σε πολλούς παραλήπτες? κι αν ναι σε πόσους? Είσαι με κομπλέ φορτίο (24+Τ), και αν βρείς χώρο φορτοεκφόρτωσης, τότε η τιμή σου στα μεταφορικά θα είναι σημαντικά χαμηλώτερη, αρκεί το μέρος να είναι προσβάσιμο για πλατφόρμα/τράκτορα.

2. @kerberos
Σίγουρα εσύ δεν τους θέλεις όλους για σένα, άρα σε πόσα άτομα θα παραδωθούν?

Περιμένω απαντήσεις!...



Εγω το φορτιο μου 24-25 τονους το θελω σε ενα μερος και τα εξοδα εκφορτωσεις ειτε με κλαρκ ειτε με τα χερια το αναλαμβανω εγω εσυ τι τιμη δινεις για το πελλετ και ποσο τα μεταφορικα θεσσαλονικη -κομοτηνη δωσε μας ενα παραδειγμα για να καταλαβουν και ολοι η αλλοι

δηλαδη πελλετ τοσο χχχχ με φπα
και μεταφορικα τοσο χχχχ με φπα για κομοτηνη


Εδω έχεις ένα μικρό σφάλμα: Κάποιος που θέλει 24+ τόννους και οι οποίοι θα παραδωθούν σε ΕΝΑ σημείο, και το σημείο αυτό έχει κλάρκ και είναι προσβάσιμο απο φορτηγό ή τράκτορα, τότε δεν υπάρχει λόγος μεταφορικών Θεσσαλονίκης-Κομοτηνής ή Θεσσαλονίκης-Λάρισας. Απλά, θα έρθει φορτηγό απ'ευθείας στον παραλήπτη, αφού πρώτα εκτελωνιστεί και κοπούν τα αντίστοιχα παραστατικά.
Δεν υπάρχει λόγος να πληρώσεις μεταφορτώσεις κλπ κλπ.

Αν θυμάμαι καλά, εσύ τα καίς όλα τα πέλλετ. Σου έχω λοιπόν αξιόλογο πέλλετ υψηλή θερμογόνο αλλά αρκετή στάχτη (1,4%) με 180(+ΦΠΑ) ευρώ παράδοση Κομοτηνή. Διαφορετικά, πές μου μάρκα που θέλεις.

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by sugarboy.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12530 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Group Buy pellet
Βρε τι γίνεται εδώ....... ούτε που έχω καταλάβει. :cheer:

Αφήστε το θέμα της μεταφοράς.......έχει λυθεί. Επικοινωνήσαμε με μεταφορική εταιρία, και θα αναλάβει οποιαδήποτε είδους μεταφορά, με το φθηνότερο κόστος που υπάρχει, σε οποιαδήποτε σημείο της Χώρας.

Απλά πράγματα. :)
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.115 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ