Ομαδική Αγορά Καυσίμων 2013: Συζήτηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98730 από vag1234
Προσωπικά δεν θεωρώ ότι είναι ακριβή η τιμή για το bioenergy point στα 230€ για την Θεσσαλονίκη που δεν έχει τα μεταφορικά της Αθήνας. Θεωρώ ότι είναι λογική. Τα εισαγόμενα Α1 που ψήνουν και καφέ δεν με ενδιέφεραν ούτως η άλλως.. Το ζητούμενο είναι να ανέβει λίγο η ποιότητα του ελληνικόύ πέλλετ σε λογικές τιμές για τον κόπο που έχει και ας μην είναι Α1++++++++..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98731 από KERBEROS

vag1234 έγραψε: Προσωπικά δεν θεωρώ ότι είναι ακριβή η τιμή για το bioenergy point στα 230€ για την Θεσσαλονίκη που δεν έχει τα μεταφορικά της Αθήνας. Θεωρώ ότι είναι λογική. Τα εισαγόμενα Α1 που ψήνουν και καφέ δεν με ενδιέφεραν ούτως η άλλως.. Το ζητούμενο είναι να ανέβει λίγο η ποιότητα του ελληνικόύ πέλλετ σε λογικές τιμές για τον κόπο που έχει και ας μην είναι Α1++++++++..


Το bioenergy προβλέπεται να έχει μεγάλο σουξέ φέτος!

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98733 από john88s
H alfa wood ζει; :p

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98737 από Pellet ZarisEcoEnergy

Pellet ZarisEcoEnergy έγραψε: χωρίς να είναι τίποτα δεσμευτικό, και με την επιφυλαξη για οποιοδηποτε λάθος:
ΠΙΕΣΤΕ ΕΔΩ


Επίσης, να τονίσω ότι με 50 Ευρώ διαφορά στον τόνο σε σχέση με το Bioenergypoint μπορείτε να προμηθευτείτε το Ameco πελλετ, το οποίο είναι κατά την άποψή μας το καλύτερο πέλλετ που κυκλοφορεί.

Παράγεται από ΑΠΟΦΛΟΙΩΜΕΝΟ ΚΑΘΑΡΟ ΞΥΛΟ Ελάτης και έχει ελάχιστη υγρασία, 7% - πράγμα που σημαίνει ότι αγοράζετε περίπου 30 κιλά λιγότερο νερό σε σχέση με το Golden Nuggets ανά τόνο και έχετε μεγαλύτερη θερμική απόδοση (ίση και μεγαλύτερη του Bioenergy Point.
Εν συντομία:

ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ: 6mm
ΜΗΚΟΣ (μ.ο.): 20mm
ΥΓΡΑΣΙΑ: <7%
ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ: >1,2kg/dm3
ΥΠΟΛΕΙΜΜΑΤΑ ΣΤΑΧΤΗΣ: 0,6%
ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΠΟΔΟΣΗ: 5,2kWh/kg ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ: En plus A1 & DIN+
Last edit: 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98738 από obelix
εγω παντως μπερδευτηκα περισσοτερο,για να μην πω οτι νιωθω και εγκλωβισμενος.
τα 50 ευρω στο τονο ειναι 100 στους 2.δηλ κατι λιγοτερο απο τη μιση τιμη του τονου.
καποιος που εχει καψει Bioenergypoint σε σομπα να μας πει αν αξιζει;γιατι δεν βλεπω να παιζει κατι αλλο :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98739 από fritakos

scouter έγραψε:

fritakos έγραψε: Εγω πάντως θα παραγγείλω απο CRETA Pellets 6 τόννους 220 ευρώ/τον με ΦΠΑ στην αποθήκη μου.

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ καυσιμο και ΕΛΛΗΝΙΚΟ!!!! B)


fritakos το έχεις κάψει?
και αν ναι σε σόμπα ή σε λέβητα?
αν έχεις προσωπικές εντυπώσεις και θέλεις να τις μοιραστείς...

οι τιμές είναι σχεδόν απαράδεκτες!!!! έτσι όπως πάνε σε λίγο καιρό θα φτάσουμε να πληρώνουμε το πέλλετ όσο το πετρέλαιο, χωρίς ΕΦΚ, που στο τέλος τίποτα δεν αποκλείει να τον εφαρμόσουν και στη βιομάζα αν το σκεφτεί κάνα μαμούνι στο ΥΠΟΙΚ

έλεος !!!!


Εχω κάψει 10 τσουβαλακια σε λεβητα Biolpex 40 Thermostahl και έμεινα πολυ ευχαριστημενος.
Δες εδώ έχω γράψει σχετικά.
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...id=53&limitstart=135
Η τιμή είναι για παράδοση Αθήνα , πες του ότι τον είδες στο φόρουμ, (άντε μήπως μας κάνει και κατι καλύτερο )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.134 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ