Ομαδική Αγορά Καυσίμων 2013: Συζήτηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98724 από theoilia

kosmidis80 έγραψε:
To Θεμα ειναι αν ενημερωθηκαν παραπανω εμποροι για την συγκεκριμενη κινηση. Μηπως να περιμενετε ή να κανουν μελη του φορουμ κινησεις να βρεθουν κι αλλοι εμποροι που θα τους ενδιαφερει να συμμετεχουν - ασχετα αν ειναι ή θα γινουν για εναν μηνα business members???

Γιατι με τον τροπο που γινεται τωρα το group buy, ουσιαστικα δεν εχει και καμοια διαφορα απο το να παρω πχ τον Ζαρρη ή τον Γκουντελια τηλεφωνο και να παραγγειλω ειτε τωρα ή μετα απο μια βδομαδα. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ΔΕΝ υπαρχει ανταγωνισμος!

Προσωπικα δεν με ενδιαφερει γιατι δεν θα παρω απο το group buy, ο μονος λογος που μιλαω ειναι μπας και κερδισετε τιποτα παραπανω...


Δεν διαφωνώ σε τίποτα από όσα λες.Έτσι όπως λειτουργεί αυτό το group buy νομζω πως η χρησιμότητα του είναι σχεδόν μηδενική.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98725 από KERBEROS
Εγώ προσωπικά δεν κατηγόρησα κανέναν έμπορο. Όλοι τη δουλειά τους κάνουνε κι εμείς πρέπει να κάνουμε τη δικιά μας.

Θοδωρή (Κοσμίδης) στείλε μου εκείνο το e-mail που λέγαμε, μάλλον θα μου χρειαστεί! :S

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98726 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ομαδική Αγορά Καυσίμων 2013: Συζήτηση
Η Διαχείριση και η ομάδα αξιολόγησης έχει κρίνει ότι κάτι τέτοιο, δηλαδή το να υπήρχε δεσμευτική συμμετοχή στο group buy είναι πολύ δύσκολο να λειτουργήσει. Θα έπρεπε να δίνονται προκαταβολικά χρήματα για να δεσμεύεται ο αγοραστής κλπ,κλπ.

Εδώ γίνεται μια προσπάθεια όπως και πέρσι οπού πολύς κόσμος αγόρασε και αποδείχτηκε ότι αγόρασε φτηνά. Αλλά το φτηνό είναι σχετικό.

Τώρα αν κάποιος περιμένει ότι μία μη δεσμευτική συμμετοχή σε μια αγορά θα μπορούσε να του φέρει μεγαλύτερο όφελος από ένα μονοψήφιο ποσοστό έκπτωσης νομίζω ότι περιμένει πολλά.

Σίγουρα αν είναι κάποιοι σε μια περιοχή και μαζεύουν 24 παλέτες και έχουν και ένα Κλαρκ να τους κάνει διανομή σίγουρα θα βρούνε καλύτερη τιμή.

Όπως είπαμε όμως οι τιμές είναι ανοιχτές και αν υπάρχει ανταγωνισμός μπορεί να αλλάξουν.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98727 από kosmidis80

KERBEROS έγραψε: Εγώ προσωπικά δεν κατηγόρησα κανέναν έμπορο. Όλοι τη δουλειά τους κάνουνε κι εμείς πρέπει να κάνουμε τη δικιά μας.

Θοδωρή (Κοσμίδης) στείλε μου εκείνο το e-mail που λέγαμε, μάλλον θα μου χρειαστεί! :S


δώσε ή στείλε μου email να κανω reply

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98728 από KERBEROS

kosmidis80 έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Εγώ προσωπικά δεν κατηγόρησα κανέναν έμπορο. Όλοι τη δουλειά τους κάνουνε κι εμείς πρέπει να κάνουμε τη δικιά μας.

Θοδωρή (Κοσμίδης) στείλε μου εκείνο το e-mail που λέγαμε, μάλλον θα μου χρειαστεί! :S


δώσε ή στείλε μου email να κανω reply


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98729 από KERBEROS

petrosp13 έγραψε: Αν οι τιμές είναι αυτές για το Golden Nuggets τον Μάιο, τον Δεκέμβριο να περιμένουμε 350 € στην Θεσσαλονίκη;


Στην Αθήνα το χειμώνα θα προσφέρεται τυλιγμένο σε χρυσή κορδελίτσα!!! :lol:

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.135 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ