Ομαδική Αγορά Καυσίμων 2013: Συζήτηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98894 από Fokion
Ισως δεν το διευκρινισα καλα- και προφανως δεν ξερω και πως δουλευει η συγκεκριμενη αγορά.

Αυτο που φανταζομουν ειναι οτι ΟΥΤΕ εσεις ως εμποροι θα φερετε "τωρα" την ποσοτητα αλλα _ το απλοποιω λιγο ωστε να γινω αντιλιπτός οι ποσότητες που εχω παραγγειλει θα (σας κατ αρχην ) ερθουνλιγες μερες πριν μου τις παραδοσετε.

Απο κει και περα ειναι μια ιδεα, αν εχει εφαρμογη οκ αν δεν εχει ok δεν εχει. Απλά καταλαβεβετε οτι το 800ευρω πχ μετρητο ειναι ενα θεμα....

Οσον αφορά το pdf ζητω συγνωμη - δεν ειχα αντιληφθει την υπαρξη του.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98896 από giogud

Fokion έγραψε: Ισως δεν το διευκρινισα καλα- και προφανως δεν ξερω και πως δουλευει η συγκεκριμενη αγορά.

Αυτο που φανταζομουν ειναι οτι ΟΥΤΕ εσεις ως εμποροι θα φερετε "τωρα" την ποσοτητα αλλα _ το απλοποιω λιγο ωστε να γινω αντιλιπτός οι ποσότητες που εχω παραγγειλει θα (σας κατ αρχην ) ερθουνλιγες μερες πριν μου τις παραδοσετε.

Απο κει και περα ειναι μια ιδεα, αν εχει εφαρμογη οκ αν δεν εχει ok δεν εχει. Απλά καταλαβεβετε οτι το 800ευρω πχ μετρητο ειναι ενα θεμα....

Οσον αφορά το pdf ζητω συγνωμη - δεν ειχα αντιληφθει την υπαρξη του.


Έτσι είναι ακόμα χειρότερα. Οι τιμές που θα ισχύουν εκείνη την περίοδο είναι ακριβές.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fokion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98897 από Pellet ZarisEcoEnergy

Fokion έγραψε: Ισως δεν το διευκρινισα καλα- και προφανως δεν ξερω και πως δουλευει η συγκεκριμενη αγορά.

Αυτο που φανταζομουν ειναι οτι ΟΥΤΕ εσεις ως εμποροι θα φερετε "τωρα" την ποσοτητα αλλα _ το απλοποιω λιγο ωστε να γινω αντιλιπτός οι ποσότητες που εχω παραγγειλει θα (σας κατ αρχην ) ερθουνλιγες μερες πριν μου τις παραδοσετε.

Απο κει και περα ειναι μια ιδεα, αν εχει εφαρμογη οκ αν δεν εχει ok δεν εχει. Απλά καταλαβεβετε οτι το 800ευρω πχ μετρητο ειναι ενα θεμα....

Οσον αφορά το pdf ζητω συγνωμη - δεν ειχα αντιληφθει την υπαρξη του.


ετσι ειναι δυστυχως... για να παρουμε και εμεις "καλοκαιρινη" τιμη πρεπει να αγορασουμε και να προπληρωσουμε το καλοκαιρι. Αλλιως θα ηταν το ιδανικο σεναριο για ολους μας.
Δεν υπαρχει λογος να ζητας συγνωμη, δικαιολογημένα ισως που δεν το ειδες, καθως μπορει να μην εχει μπει στο σωστο σημειο του τοπικ. Ισως να επρεπε με καποιον τροπο το pdf με τις προσφορες μου να μπει στην πρωτη σελιδα, γιατι εκει που ειναι μαλλον θα "χαθει"...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fokion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98898 από Fokion
Φανταζομουν οτι κι εσεις μπορειτε να διαπραγματευτητε κατι αντιστοιχο με τα εργοστασια μια που φανταζομαι κι αυτα ( και το κρινω απο την δικη μου εμπειρια σε ασχετο με το πελλετ τομεα ) προτιμουν μια "ροη" παρα αυτο που λενε spike orders

Ισως για του χρονου..
βγαλετε νωρις μια παρομοια καμπανια οποτε πατε με σοβαρη ποσοτητα κι εσεις στα χερια σας στα εργοστασια να διαπραγματευτητε...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98900 από giogud

Fokion έγραψε: Φανταζομουν οτι κι εσεις μπορειτε να διαπραγματευτητε κατι αντιστοιχο με τα εργοστασια μια που φανταζομαι κι αυτα ( και το κρινω απο την δικη μου εμπειρια σε ασχετο με το πελλετ τομεα ) προτιμουν μια "ροη" παρα αυτο που λενε spike orders

Ισως για του χρονου..
βγαλετε νωρις μια παρομοια καμπανια οποτε πατε με σοβαρη ποσοτητα κι εσεις στα χερια σας στα εργοστασια να διαπραγματευτητε...


Αν το εργοστάσιο έχει χώρο για αποθήκευση, θα το αποθηκεύση για την πάρτι του. Και οι 200,300 άντε 400 συνολικά τόνοι του φόρουμ είναι πραγματικά αστείο νούμερο. Αν υπήρχαν προκαταβολές για 3000 τόνους κάτι θα γινόταν. Κάτι θα είχε στα χέρια του ο έμπορας να διαπραγματευτεί και αν έβρισκε εργοστάσιο με πρόβλημα ρευστότητας. Σενάρια φαντασίας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fokion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98901 από Pellet ZarisEcoEnergy

Fokion έγραψε: Φανταζομουν οτι κι εσεις μπορειτε να διαπραγματευτητε κατι αντιστοιχο με τα εργοστασια μια που φανταζομαι κι αυτα ( και το κρινω απο την δικη μου εμπειρια σε ασχετο με το πελλετ τομεα ) προτιμουν μια "ροη" παρα αυτο που λενε spike orders

Ισως για του χρονου..
βγαλετε νωρις μια παρομοια καμπανια οποτε πατε με σοβαρη ποσοτητα κι εσεις στα χερια σας στα εργοστασια να διαπραγματευτητε...


Η ροη μεταξυ εργοστασιων-εμπορων ειναι απαραιτητη χειμωνα καλοκαιρι.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fokion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.115 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ