Ομαδική Αγορά Καυσίμων 2013: Συζήτηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98781 από giogud

kosmidis80 έγραψε:

Pellet ZarisEcoEnergy έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Παντως τωρα καταλαβα ενα αρκετα παλιοτερο ποστ σας, που λεγατε πως και φετος θα σας προτιμησει το energ στο group buy... Λογικο, αφου μονο εσεις πουλατε και ο Ζαρρης

:lol: :lol: :lol:


τωρα και γι'αυτο εμεις φταιμε?


Δεν ειπα οτι φταιτε εσεις γι αυτο, γι αυτο και εβαλα τα λολ


Και ποιος φταίει λοιπόν; Πόσοι θα κάνουν προσφορά του χρόνου; Βλέπετε, το να βρίζετε τον κάθε επαγγελματία που λέει την άποψη του δεν είναι λύση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98782 από Pellet ZarisEcoEnergy

giogud έγραψε:

Pellet ZarisEcoEnergy έγραψε:

giogud έγραψε:

Pellet ZarisEcoEnergy έγραψε:

obelix έγραψε: εγω παντως μπερδευτηκα περισσοτερο,για να μην πω οτι νιωθω και εγκλωβισμενος.
τα 50 ευρω στο τονο ειναι 100 στους 2.δηλ κατι λιγοτερο απο τη μιση τιμη του τονου.
καποιος που εχει καψει Bioenergypoint σε σομπα να μας πει αν αξιζει;γιατι δεν βλεπω να παιζει κατι αλλο :(



Το καιμε εμεις, και σε σομπες και σε λεβητες και σε καυστηρες-λεβητες.
Το μονο μειονέκτημα ειναι οτι αφηνει την διπλάσια σταχτη.
Το BEP ειναι σιγουρα πιο φτηνο,και αξιοπιστο, και αυτος που θα το παρει μαλλον δεν θα το αλλαξει. Αλλα το Ameco απευθυνεται σε αυτους που δεν ειναι 100% ικανοποιημένοι απο το GN. Εχω πολλους αρτοποιους πελατες (ισως οι ποιο απαιτητικοί πελατες πελλετ) οι οποιοι απο την στιγμη που δοκιμασαν Ameco ξεχασαν ολα τα αλλα.


Γιώργο!!! 2ο ποστ που προσπαθείς να θάψεις το Gn και το Schweighofer, σε σχέση με το Ameco. Είναι το λιγότερο αντιδεοντολογικό.


Γιωργο, αν εθαβα συναδελφους ή τα προϊόντα τους ή το σερβις τους θα ηταν αντιδεοντολογικο σιγουρα.
Εγω στη συγκεκριμενη περιπτωση απλα ανεφερα τα στοιχεια των πιστοποιησεων του GN και του AMECO.
Παραγονται απο παρομοια ξυλεια, αλλα το ενα λογο θερμικης επεξεργασιας εχει μικροτερη υγρασια και φυσικα μεγαλυτερη θερμικη αποδοση απο το αλλο. Αυτα δεν τα λεω εγω αλλα τα πιστοποιημενα νουμερα. Μην ξεχνας οτι το AMECO ειναι και το μονο πελλετ με δυο σοβαρες πιστοποιησεις.
Τωρα οσον αφορα το τι γινεται στην πραξη, εχω ζωντανα παραδειγματα πελατων (κυριως αρτοποιων) που απο την στιγμη που δοκιμασαν το AMECO ξεχασαν καποια προβληματα που ειχαν με το GN οπως π.χ. το οτι δεν αναβε ο καυστηρας τους ευκολα την πρωτη φορα, ή το οτι χρειαζοντουσαν λιγο παραπανω χρονο για να πιασει θερμοκρασια ο φουρνος τους.
Μην ξεχνας οτι εγω στο μαγαζι μου εχω και πουλαω και AMECO και GN. Με κανεναν τροπο δεν θα ηθελα να θαβω κανενα απο τα προϊόντα που πουλάω!
Και να διευκρυνισω οτι το πρωτο ποστ το εγραψα επειδη στην αναλυτικη προσφορά μου για τα μελη δεν αναφερθηκα καθολου στο AMECO, αλλα μονο στο BEP και στο GN. Το δευτερο ποστ μου απαντα το ερωτημα του obelix.


Μάλιστα. Είσαι ο πρώτος που κάνεις σύγκριση των δυο και βγάζεις νικητή το Ameco. Ιδίως στο τεστ του Μόσχαλη, το Ameco έπιασε πάτο. Τέλος πάντων.


Καλα γιατι αρπάχτηκες τοσο πολυ? και το GN ειναι ενα παρα πολυ καλο πελλετ, αμεσα συγκρισιμο με το AMECO. Εγω θελω και τα δυο να πουλανε σαν τρελα! γινεται?
Προσωπικα δεν εβγαλα κανεναν νικητη. Ουτε κοντρες κανουν τα προϊόντα μου μεταξύ τους ουτε τιποτα.
Οι πελατες μου ειναι οι καλυτεροι κριτες. Δεν ηξερα οτι απαγορευτεται να λεω δημοσιος οτι ειναι ηδη γνωστο (λογο των πιστοποιησεων)!
Δεν ειμαι ενημερος για το τεστ του Μοσχαλη. Που εγινε αυτο? Φανταζομαι οτι "του την ειπες" επισης οταν με τα τεστ του εθαψε καποιο πελλετ, σωστα? ή την λες μονο οτι θιγονται τα προϊόντα σου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98783 από giogud

Pellet ZarisEcoEnergy έγραψε: Δεν ηξερα οτι απαγορευτεται να λεω δημοσιος οτι ειναι ηδη γνωστο




Δεν συνεχίζω άλλο.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by giogud.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98784 από kosmidis80

giogud έγραψε:

kosmidis80 έγραψε:

giogud έγραψε:

kosmidis80 έγραψε:
Αντιδεοντολογικο ηταν επισης κ. Γκουντελια να κανετε τον Ραμπο της ΣΔΟΕ και να κατηγορειτε συναδερφο σας ανοιχτα για παραβασεις και νομικα κολασιμες ενεργειες.


Τι λέτε; Σοβαρά; Πουλάει κάποιος μαύρα ή κάτι το οποίο δεν είναι αυτό που υπόσχεται, το καταγγέλλω και αυτό είναι αντιδεοντολογικό......... :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy:


Γιατι ειναι αντιδεοντολογικο να μαθουμε οτι ενα πελλετ μπορει να εχει καλυτερα χαρακτηριστικα απο ενα αλλο ακριβοτερο???

Οσο για την ερωτηση σας, ΝΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ! Εχετε αποδειξεις για αυτο? Εχει καταδικαστει ο συγκεκριμενος εμπορος απο καποιο δικαστηριο για απατες? Αν οχι, τοτε αυτο που κανετε ειναι συκοφαντικη δισφημιση (ΑΣΧΕΤΩΣ αν υπαρχει περιπτωση να εχετε δικαιο στα οσα λετε!).

Τηλεπαραθυρο το κανατε το energ και μαλιστα απο τα καλα, ξερετε σαν αυτα του Mega :whistle:


Ας μου κάνει μήνυση λοιπόν για συκοφαντική δυσφήμιση. Θα παρακαλούσα μάλιστα να τον ενημερώσετε όποιον πιστεύετε ότι έθιξα.


Το μονο σιγουρο ειναι οτι εχεις ξεφυγει παρα πολυ!!! Το αστειο ειναι επισης οτι θεωρεις πλεον το energ φορουμ σου και ΔΕΝ επεμβαινει κανεις να σε συμμαζεψει!

Τα παραπανω βγαινουν ως συμπερασμα απο τα ποστ και το υφος σου εδω και καιρο και ειμαι σιγουρος οτι εχουν απομακρυνει κοσμο - εν δυναμει πελατες σου.. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98785 από kosmidis80

Pellet ZarisEcoEnergy έγραψε:

giogud έγραψε:

Pellet ZarisEcoEnergy έγραψε:

giogud έγραψε:

Pellet ZarisEcoEnergy έγραψε:

obelix έγραψε: εγω παντως μπερδευτηκα περισσοτερο,για να μην πω οτι νιωθω και εγκλωβισμενος.
τα 50 ευρω στο τονο ειναι 100 στους 2.δηλ κατι λιγοτερο απο τη μιση τιμη του τονου.
καποιος που εχει καψει Bioenergypoint σε σομπα να μας πει αν αξιζει;γιατι δεν βλεπω να παιζει κατι αλλο :(



Το καιμε εμεις, και σε σομπες και σε λεβητες και σε καυστηρες-λεβητες.
Το μονο μειονέκτημα ειναι οτι αφηνει την διπλάσια σταχτη.
Το BEP ειναι σιγουρα πιο φτηνο,και αξιοπιστο, και αυτος που θα το παρει μαλλον δεν θα το αλλαξει. Αλλα το Ameco απευθυνεται σε αυτους που δεν ειναι 100% ικανοποιημένοι απο το GN. Εχω πολλους αρτοποιους πελατες (ισως οι ποιο απαιτητικοί πελατες πελλετ) οι οποιοι απο την στιγμη που δοκιμασαν Ameco ξεχασαν ολα τα αλλα.


Γιώργο!!! 2ο ποστ που προσπαθείς να θάψεις το Gn και το Schweighofer, σε σχέση με το Ameco. Είναι το λιγότερο αντιδεοντολογικό.


Γιωργο, αν εθαβα συναδελφους ή τα προϊόντα τους ή το σερβις τους θα ηταν αντιδεοντολογικο σιγουρα.
Εγω στη συγκεκριμενη περιπτωση απλα ανεφερα τα στοιχεια των πιστοποιησεων του GN και του AMECO.
Παραγονται απο παρομοια ξυλεια, αλλα το ενα λογο θερμικης επεξεργασιας εχει μικροτερη υγρασια και φυσικα μεγαλυτερη θερμικη αποδοση απο το αλλο. Αυτα δεν τα λεω εγω αλλα τα πιστοποιημενα νουμερα. Μην ξεχνας οτι το AMECO ειναι και το μονο πελλετ με δυο σοβαρες πιστοποιησεις.
Τωρα οσον αφορα το τι γινεται στην πραξη, εχω ζωντανα παραδειγματα πελατων (κυριως αρτοποιων) που απο την στιγμη που δοκιμασαν το AMECO ξεχασαν καποια προβληματα που ειχαν με το GN οπως π.χ. το οτι δεν αναβε ο καυστηρας τους ευκολα την πρωτη φορα, ή το οτι χρειαζοντουσαν λιγο παραπανω χρονο για να πιασει θερμοκρασια ο φουρνος τους.
Μην ξεχνας οτι εγω στο μαγαζι μου εχω και πουλαω και AMECO και GN. Με κανεναν τροπο δεν θα ηθελα να θαβω κανενα απο τα προϊόντα που πουλάω!
Και να διευκρυνισω οτι το πρωτο ποστ το εγραψα επειδη στην αναλυτικη προσφορά μου για τα μελη δεν αναφερθηκα καθολου στο AMECO, αλλα μονο στο BEP και στο GN. Το δευτερο ποστ μου απαντα το ερωτημα του obelix.


Μάλιστα. Είσαι ο πρώτος που κάνεις σύγκριση των δυο και βγάζεις νικητή το Ameco. Ιδίως στο τεστ του Μόσχαλη, το Ameco έπιασε πάτο. Τέλος πάντων.


Καλα γιατι αρπάχτηκες τοσο πολυ? και το GN ειναι ενα παρα πολυ καλο πελλετ, αμεσα συγκρισιμο με το AMECO. Εγω θελω και τα δυο να πουλανε σαν τρελα! γινεται?
Προσωπικα δεν εβγαλα κανεναν νικητη. Ουτε κοντρες κανουν τα προϊόντα μου μεταξύ τους ουτε τιποτα.
Οι πελατες μου ειναι οι καλυτεροι κριτες. Δεν ηξερα οτι απαγορευτεται να λεω δημοσιος οτι ειναι ηδη γνωστο (λογο των πιστοποιησεων)!
Δεν ειμαι ενημερος για το τεστ του Μοσχαλη. Που εγινε αυτο? Φανταζομαι οτι "του την ειπες" επισης οταν με τα τεστ του εθαψε καποιο πελλετ, σωστα? ή την λες μονο οτι θιγονται τα προϊόντα σου?


Ειχα επισημανει κατι για λυκοφιλιες αν θυμασαι!? ;)

Μιληστε στο τηλεφωνο με τον Γκουντελια να τα βρειτε για να συνεχισουμε χαλαρα και νορμαλ την ζωη του φορουμ :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98787 από giogud

kosmidis80 έγραψε: Το μονο σιγουρο ειναι οτι εχεις ξεφυγει παρα πολυ!!! Το αστειο ειναι επισης οτι θεωρεις πλεον το energ φορουμ σου και ΔΕΝ επεμβαινει κανεις να σε συμμαζεψει!

Τα παραπανω βγαινουν ως συμπερασμα απο τα ποστ και το υφος σου εδω και καιρο και ειμαι σιγουρος οτι εχουν απομακρυνει κοσμο - εν δυναμει πελατες σου.. ;)


Τι εμποδίζει τον καθένα από το να κάνει προσφορά;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.208 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ