Ομαδική Αγορά Υγρασιόμετρου για Καυσόξυλα

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31575 από Nasikas
Σήμερα έβαλα το ακριβό υγρασιόμετρο και μέτρησα παλιά καταξερα ξυλα 18 μηνών, αραδιασμένα στον ήλιο.

Υγρασία 15,7% (το πιο λεπτο και ξερό νομιζω απο όλα- ψηλα στην ντάνα)

Άνεβασα βίντεο στο γιουτιουμπ για μερικούς απιστευτους που λενε οτι αγόρσαν ξυλα με 10% υγρασία.

Όταν παραλάβω το φτηνό κινέζικο (που πληρωσα και ταχυδρομήθηκε χτες), θα τραβήξω βίντεο με τα 2 υγρασιόμετρα στο ίδιο ξυλο να δουμε ακρίβεια



Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31594 από ippomas
Θελω να συμμετεχω στην ομαδικη αγορα με ενα τεμαχιο.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31767 από SHERIF
@ Nasikas

Κε Νασίκα σαν επαγγελματίας που είστε επιβάλετε να έχετε όργανα ακριβείας, κάνοντας το τέστ με το φθηνό κινέζικο θα έχωμε και ένα μέτρο σύγκρισης θα ξέρωμε δηλαδή εάν μας δείχνει π.χ. 35% θα είναι 37% ή 33%, η ακρίβειά του προσωπικά δεν με ενδιαφέρει εκτός και εάν η απόκλισή του είναι τεράστια, αλλά πόσοι από εμάς είτε με ακριβείας όργανο είτε όχι ακριβείας θα μπορέσωμε να πείσουμε έναν έμπορο να μας δώσει φθηνότερα τα ξύλα επειδή η υγρασία τους είναι 40% και όχι 35% που μας είπε.
Κατά την γνώμη μου θα είναι καλό, πριν τρία χρόνια αγόρασα ψηφιακό αλφάδι αξίας 9,90 ευρώ και ήταν ακριβέσταστατο, ακριβώς το ίδιο αλλά με τυπωμένο το λογότυμο επώνυμης εταιρείας κόστιζε επί 13.


@ Βιομαζιστή

Γιατί θα πρέπει να έχουν όλοι τις ίδιες γνώσεις ή ικανότητες? το εύκολο για μένα δύσκολο για κάποιον άλλο και το αντίστροφο π.χ. η εκτύπωση T-Shirt για μένα είναι Piece of cake για σένα?
Διαφορετικοί άνθρωποι διαφορετικές αξίες διαφορετικές συνθήκες ζωής διαφορετικές γνώσεις αλλά όλοι ανεκτίμητοι, και στο κάτω κάτω γιατί θα πρέπει να τα κάνωμε όλα μόνοι μας? με αυτή την λογική και ο κινέζος θα σε κρίνει απαξιωτικά επειδή δεν κατασκευάζεις μόνο σου υγρασιόμετρα κ.ο.κ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31778 από pzarkad
Θέλω να συμμετέχω και εγώ με ένα τεμάχιο. Μπορώ αυτή τη στιγμή?

sherif, μένεις στην καρδιά της Ρούμελης? και εγώ!
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by pzarkad.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31989 από SHERIF

pzarkad έγραψε: Θέλω να συμμετέχω και εγώ με ένα τεμάχιο. Μπορώ αυτή τη στιγμή?

sherif, μένεις στην καρδιά της Ρούμελης? και εγώ!


Λαμία μένω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #32019 από pzarkad
Και εγώ. Τελικά παρήγγειλα την 700 Τurbo κασέτα και την περιμένω από βδομάδα. Στείλε μήνυμα για να τα πούμε. Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ