K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93702 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120

gousan έγραψε: ναι αλλα αν ανοιξει το κλαπε δεν θα χανει ενεργεια ρε αλεξ
αυτο που μου αρεσε ηταν το σφραγισμα στις ενωσεις στα μαντεμια εμενα εχει μεγαλα κενα
εσεις που εχετε το πατο με τις σχισμες εχεται πολυ καλη καυση βλεπω εμεις μεσα μεσα δεν εχουμε καλη καυση


@Gousan, τι εννοείς ότι εσείς δεν έχετε καλή καύση? Πως προσδιορίζεις την καλή καύση?

Πάρε το κάτω μαντέμι, και άνοιξέ του σε ένα μηχανουργείο τρύπες, σχισμές...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93705 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε:

gousan έγραψε: ναι αλλα αν ανοιξει το κλαπε δεν θα χανει ενεργεια ρε αλεξ
αυτο που μου αρεσε ηταν το σφραγισμα στις ενωσεις στα μαντεμια εμενα εχει μεγαλα κενα
εσεις που εχετε το πατο με τις σχισμες εχεται πολυ καλη καυση βλεπω εμεις μεσα μεσα δεν εχουμε καλη καυση


@Gousan, τι εννοείς ότι εσείς δεν έχετε καλή καύση? Πως προσδιορίζεις την καλή καύση?

Πάρε το κάτω μαντέμι, και άνοιξέ του σε ένα μηχανουργείο τρύπες, σχισμές...

Να ρωτήσω...
Με αυτές τις τρύπες και τις σχισμές που λές δεν θα πέφτει στάχτη από εκεί?
Και πως θα βγαίνει η στάχτη απο εκεί?


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93711 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120
Μα και στο δικό μου που έχει τις σχισμές, οι στάχτες πέφτουν και στο σκαφάκι, και δίπλα από αυτό.

Δηλαδή στον ενδιάμεσο χώρο μεταξύ εξωτερικής λαμαρίνας τζακιού και κάτω μαντεμιού.

Και εγώ όταν μαζεύω τη στάχτη, αδειάζω μεν το σκαφάκι, αλλά βγάζω το σκαφάκι και καθαρίζω γύρω-γύρω.

Όταν βγάλω το σκαφάκι, υπάρχει ένας χώρος ύψους περίπου 17cm, και επιφάνειας όση σχεδόν η κάτω επιφάνεια της εστίας. Εκεί μέσα πέφτουν στάχτες που δε μπαίνουν στο σκαφάκι, αλλά πέφτουν εκεί (έξω από το σκαφάκι) λόγω των περιφερειακών σχισμών.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93713 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120
ετοιμος ειμαι να το ανοιξω μεσα 2-3 τρυπες
παντως τωρα που περνει αερα απο το σταχτοδοχειο θελει καθε μερα να αδειαζω το σταχτοδοχειο πραγμα πολυ σπαστικο
πριν το αφηνα να μαζεψει παρα πολυ σταχτη (1 φωρα την βδομαδα καθαριζα)και μπορω να πω οτι επιανε μεγαλυτερες θερμοκρασιες...γενικοτερα στο δικο μου τζακι ολες αυτες οι μετατροπες εχω την αισθηση οτι το κανανε χειροτερο απο οτι ητανε :(
για να δουμε ζεστη θελει 6 κουτσουρα να παρουνε καλα και μετα να κλεισουμε τον αερα...και ετσι δεν χρειαζεται και καθε 45 λεπτα να σηκονομαι να το βαζω ξανα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93715 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120

gousan έγραψε: ετοιμος ειμαι να το ανοιξω μεσα 2-3 τρυπες
παντως τωρα που περνει αερα απο το σταχτοδοχειο θελει καθε μερα να αδειαζω το σταχτοδοχειο πραγμα πολυ σπαστικο
πριν το αφηνα να μαζεψει παρα πολυ σταχτη (1 φωρα την βδομαδα καθαριζα)και μπορω να πω οτι επιανε μεγαλυτερες θερμοκρασιες...γενικοτερα στο δικο μου τζακι ολες αυτες οι μετατροπες εχω την αισθηση οτι το κανανε χειροτερο απο οτι ητανε :(
για να δουμε ζεστη θελει 6 κουτσουρα να παρουνε καλα και μετα να κλεισουμε τον αερα...και ετσι δεν χρειαζεται και καθε 45 λεπτα να σηκονομαι να το βαζω ξανα


@Gousan,

παλαιότερα, πριν τη μετατροπή από τη Starfire, τότε δηλαδή που το σκαφάκι εφάρμοζε (σχεδόν) στο κάτω μαντέμι,
(αν το κάτω μαντέμι δεν έχει σχισμές), πως έμπαινε αέρας στο θάλαμο καύσης?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93730 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120
απο την αεροκουρτηνα μονο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.224 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ