K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92703 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Παιδια και εγω το αναψα οταν γυρισα απο την δουλεια και τα πηγε αρκετα καλυτερα απο το παρελθον, αλλα οχι τοσο οσο περιμενα. Σαφεστατα εκαιγε πιο χαλαρα και εκανε μια ελαφρια διαφορα με τον μοχλο του αερα, οπως και ανεβασε γρηγορα και πολυ θερμοκρασια (μου χτυπησε και αλαρμ σε καποια φαση που ξεχαστηκα).

Βασικα βλεπω οτι οσο το βεντιλατερ ανεβαινει τοσο φουντωνει και η φλογα :S τι παιζει?


Υγ. Στο επομενο διαστημα λεω να κλεισω τις τρυπες του δευτερογενη και να αφησω το την μια σειρα μονο.


Περιμενω και τις δικες σας εντυπωσεις ;)
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92714 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
ουτε και γω βλεπω καμια μεγαλη διαφορα με κλειστο τον αερα
να πω οτι το μεσημερι ανοιξα εξωτερικη τρυπα περιπου οσο ενα μπαλακι τεννις
ξερει κανεις να μου πει καθε ποτε θα καθαριζουμε την σταχτη?οταν γεμιζει το σταχτοδοχειο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92730 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Μόλις άναψα και το δικό μου! Άντε να δούμε! Θα κάτσω μέχρι αργά για να γράψω εντυπώσεις, αν και συμφωνώ πως περίμενα καλύτερα πράγματα όσον αφορά το άναμμα. Ο αέρας που τραβάει δεν φαίνεται να είναι τόσο πολύς.
Θανάση εμένα η εξωτερική τρύπα είναι φ150 αν θυμάμαι καλά. Θα δεις ότι αν λειτουργεί σωστά το σύστημα, η σχάρα σου δεν θα καλύπτεται από στάχτη εντελώς. Θα βλέπεις τις σχισμές της σχάρας. Το θέμα είναι και η στάχτη να είναι πολύ λιγότερη από πριν και η καύση να δημιουργεί υψηλότερες θερμοκρασίες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92740 από panos79
Απαντήθηκε από panos79 στο θέμα K-EVO Starfire 120

kosmidis80 έγραψε: Παιδια και εγω το αναψα οταν γυρισα απο την δουλεια και τα πηγε αρκετα καλυτερα απο το παρελθον, αλλα οχι τοσο οσο περιμενα. Σαφεστατα εκαιγε πιο χαλαρα και εκανε μια ελαφρια διαφορα με τον μοχλο του αερα, οπως και ανεβασε γρηγορα και πολυ θερμοκρασια (μου χτυπησε και αλαρμ σε καποια φαση που ξεχαστηκα).

Βασικα βλεπω οτι οσο το βεντιλατερ ανεβαινει τοσο φουντωνει και η φλογα :S τι παιζει?


Υγ. Στο επομενο διαστημα λεω να κλεισω τις τρυπες του δευτερογενη και να αφησω το την μια σειρα μονο.


Περιμενω και τις δικες σας εντυπωσεις ;)


1)υπερπιεση στο δωματιο με τον αερα να τρυπωνει στην εστια, 2)ζεσταινεται η καμιναδα αυξανεται ο ελκυσμος.φλογα σε slow motion βλεπω μονο την 1η ώρα μετα θεριευει και ξανα προς τη δοξα τραβα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92753 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Αυτό που γράφει ο Θοδωρής δεν συμβαίνει σε μένα, αλλά εγώ έχω την εξωτερική εισαγωγή βιντιλατέρ κλειστή.
Για την ώρα τα αποτελέσματα δεν είναι ξεκάθαρα και η διαφορά μικρή. Πρέπει να γίνουν πολλές δοκιμές για να δούμε τι συμβαίνει? Το δοκιμάσατε με σχάρα ή τοποθετήσατε τα ξύλα επάνω στο μαντέμι? Για να δω τι γίνεται η επόμενη δοκιμή θα γίνει ως εξής, κλείσιμο όλων των οπών δευτερογενούς, χωρίς σχάρα καύσης και χωρίς κουβαδάκι. Ελπίζω έτσι η διαφορά να είναι αισθητή και μετά να δοκιμάζω σταδιακά ανοίγοντας κάποιες τρύπες, βάζοντας σχάρα και κουβαδάκι. Όπως φαίνεται η μετατροπή από μόνη της δεν έλυσε όλα τα θέματα της εστίας και έπεται και συνέχεια. Προετοιμαστείτε από τώρα ψυχολογικά για ΒΕΛΤΙΏΣΕΙΣ K-EVO STARFIRE No2.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92765 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
ρε συ αλεξ ο μαστορας που ηρθε σε μενα και ειδε οτι ειχα την εξωτ. τρυπα του βεντιλατερ μισοκλειστη μου ειπε να την ανοιξω οπωσδηποτε ολη γιατι θα κολησει το βεντιλατερ...(την αφησα οπως ηταν μισοκλειστη με ταινια)
διαφορα με το μοχλακι δεν βλεπω...μπορω να πω οτι πριν ανοιξω την εξωτερικη τρυπα καυσης ηταν καλυτερα τα πραγματα...
για την δευτερογενη εμενα μου αφησε ολη την κατω σειρα ανοιχτη...μηπως θα επρεπε την πανω και τις μισες φυσικα?
το κουβαδακι γιατι να το βγαλεις?ποια η διαφορα?
παντος το πρωι ειδα ασπρη σταχτη αλλα στο βαθος και πολλα καρβουνακια!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.252 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ