K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92653 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Λοιπόν φιλαράκια μόλις έφυγε ο μάστορας! Η μετατροπή έγινε και στο δικό μου τζάκι και στου κουνιάδου μου. Τελικά ενώ το δικό μου είναι ολόιδιο με του Θοδωρή, του κουνιάδου μου ήταν επόμενο μοντέλο. Κάτω από το κάτω μαντέμι ο χώρος είναι ταψί αλλά δεν πήγαινε αέρας όπως και στα δικά μας. Δεν χρειαζόταν να σηκωθεί ψηλότερα το μαντέμι απλά ανοίχτηκαν 2 τρύπες για να πηγαίνει ο αέρας από κάτω. Η καινούρια κόφτρα είναι ίσως λίγο μικρότερη από την αυτοσχέδια. Όσον αφορά τις τρύπες της δευτερογενούς μου είπε να αφήσω μια σειρά ανοιχτές και να κάνω δοκιμές για να καταλήξω στο πόσες πρέπει τελικά να αφήσω ανοιχτές. Δοκιμή και εντυπώσεις το βράδυ! Ελπίζω τα αποτελέσματα να μας δικαιώσουν.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην STARFIRE και από εμένα και ιδιαιτέρως στον κ.Ντάγκα. Παράδειγμα σωστής εταιρίας και σωστού επαγγελματία. Δυστυχώς σπάνιο φαινόμενο πλέον.

Υ.Γ. Παρακάτω οι φωτογραφίες που ζήτησε ο mmtcorp, αν και τραβηγμένες από το κινητό.

Με την πόρτα προς τα πάνω





Και με την πόρτα ανοιγμένη προς τα έξω



Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92674 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Ξέρω ότι οι φώτο δεν είναι ότι καλύτερο μια και το τζάκι έχει μαζέψει πολύ πίσσα, λόγω συνεχούς χρήσης επί χρόνια.Πάντως και εμένα αν και δεν φαίνεται δεν αφήνει μερικά κενά.
Πάντως και εγώ δεν έχω κενά μεταξύ επένδυσης-εστίας. Είμαι σίγουρος πως είναι σωστό έτσι καθώς τοποθετήθηκε από επίσημο συνεργείο της STARFIRE και όχι περιφερειακό συνεργάτη. Επίσης μου το είπε και ο μάστορας σήμερα πως του Θανάση η επένδυση ήταν λάθος με τα κενά. Έτσι τραβάει πολύ αέρα μέσα από το σπίτι για καύση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92688 από 1kost1
Απαντήθηκε από 1kost1 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Φίλε alex_nous άντε με το καλό να το απολαύεις πλέων και καλή ζέστη…. :)
Του κουμπάρου σου που όπως λες έχει το επόμενο μοντέλο (πιθανών να έχουμε το ίδιο….) τι του έκαναν;;;; εκτός από τα λαμακια και την κόφτρα , τι άλλο του έκαναν;;;; :dry:
Σε παρακαλώ κοίταξε λίγο τα προηγούμενα μου , μηνύματα που είχα επισυνάψει πολλές φωτογραφίες, παρόμοιο έχουμε με τον κουμπάρο σου;;; :dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92696 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
Ρε παιδιά, ναι... εσάς λέω που τους έκαναν την αναβάθμιση, τα ανάψατε?

Το αποτέλεσμα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92701 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
αναψα απο το μεσημερι αλλα δεν μπορω να βγαλω συμπερασματα γιατι ως γνωστο οταν ενα τζακι δεν εχει ιχνος σταχτης και ειναι εντελως κρυο τρωει πολυ πραγμα...
ρε συ αλεξ αυτο τωρα καθε ποτε θα καθαριζουμε την σταχτη?γιατι αμα γεμισει το σταχτοδοχειο δεν θα μπορει να βγει ο αερας...
παντως εχω σιγουρα καλυτερη καυση και καθαροτερο τζαμι αν και ειναι λιγο νωρις να το πω αυτο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92702 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Φίλε 1kost1 έχει προηγούμενο μοντέλο από το δικό σου. Αυτό δεν έχει σχισμές στο μαντέμι και δεν έφερνε αέρα από κάτω. Απλά είχε διαφορετικό πάτωμα κάτω από το μαντέμι σε σχέση με το δικό μου. Η εταιρία συνεχώς βελτιώνει τα μοντέλα της. Δεν υπάρχουν 2-3 μοντέλα, απλά σιγά σιγά βελτίωναν το τζάκι μετά από δοκιμές. Άλλα θέλουν πολλές βελτιώσεις και άλλα λιγότερες, ανάλογα με την περίοδο κατασκευής.
Φίλε Φουσκιτάκη σε 1-2 ώρες επιστρέφω σπίτι και το ανάβω. Κι εγώ θα σκάσω αν δε δω τι κάναμε!

Θανάση ανοιγοκλείνοντας τον αέρα βλέπεις διαφορά στην φλόγα?
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by alex_nous.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.196 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ