K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111029 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Για μια ακόμη φορά Στέλιο ευχαριστούμε για τις συμβουλές και το ενδιαφέρον. Αν και εγώ δεν έχω το 120 που έχει ο gousan αλλά το 80, η εστία όντως είναι μεγάλη. Αυτό που προσπαθούμε να κάνουμε είναι να βελτιώσουμε την απόδοση του τζακιού. Δηλαδή με λιγότερα ξύλα περισσότερη ζέστη. Από αυτά που έχω δει και έχω πλέον μάθει, το τζάκι μας δεν κάνει σωστή καύση. Η καύση είναι ατελής με αποτέλεσμα την υπερβολική στάχτη και φυσικά μειωμένη απόδοση. Το βασικό πρόβλημα δηλαδή είναι η πρωτογενής καύση. Οι λόγοι κατά την γνώμη μου είναι 2, λίγος αέρας και σε λάθος μέρος. Η δευτερογενής κατά την γνώμη μου επηρεάζει ελάχιστα την απόδοση του τζακιού και είναι περισσότερο για ομορφιά.
Όσο για το Volcano, μάλλον θέλει πολλά περισσότερα από το k-evo.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111032 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Γιώργο για να καταλάβεις τι λέω, φτιάξε ένα τασάκι μικρότερο, βγάλε το παλιό και άσε αυτό να κάτσει μέσα στον πάτο του τζακιού. Έτσι θα περνάει αέρας από το σχαράκι. Έχω δει το μαντέμι σου με τις τρύπες όταν πήγαμε στο εργοστάσιο παραγωγής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111033 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
Αν το δικό σου (80) είναι μεγάλο, φαντάσου το δικό μου (100).

Το οποίο 100, προκύπτει από το 80, προσθέτοντας τα 2 τριγωνάκια που φαίνονται στο προηγούμενο μήνυμά μου, και έτσι μεγαλύνει η πόρτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111067 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
μετα τις παρεμβασεις του στελιου το σπιτι μου ειναι ανοιχτο για οποιον θελει να ερθει με θερμομετρο (γιατι εγω δεν εχω)...και να αναψουμε με τα ιδια ξυλα και τα 2 τζακια συγχρονος...
μιλαμε φυσικα για 2 διαφορετικα πραγματα ...αλλα πολυ φοβαμαι οτι το volcano με τις παρεμβασεις του στελιου θα ειναι κατα πολυ καλυτερο απο το χρυσοπληρομενο και αναβαθμισμενο (απο την εταιρια παρακαλω + την δικια μου υπερπροσπαθεια)K-EVO.


Υ.Γ. γραπα -μεζεδες δικα μου μονο το θερμομετρο φερτε :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111069 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
Διονύση,

Ελπίζουμε να μας αναφέρεις τις παρεμβάσεις του Στέλιου στο τζάκι (στο volcano).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111086 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
θανασης....
νωμιζω τις ανεφερε ο ιδιος πιο πανω....μονο που ξεχασε να πει τα εκτρωματα που ειδε...
δηλαδη οι πετροβαμβακες ειναι κολημενοι επανω στο τζακι και την καμιναδα!!!!!!!!!
το καλοδιο για κατι σποτακια απο πανω το εχει χυμα μεσα στον θαλαμο!!!!!!!
περσιδα για εκτονωση μονο 1 επανω!!!!!!!!!
και αλλα πολλα ...
εδω πρεπει να πω οτι το καλυτερο τζακι του κοσμου να ειναι αν στο περασει ασχετος μπορει να γινει το χειροτερο...το γεγονος οτι καποια ατομα λεγονται εξιδικευμενο συνεργειο της εταιριας δεν σημενει απαραιτητα οτι ειναι και γνωστες :angry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.205 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ