Dovre 2180

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53337 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Dovre 2180

house έγραψε:

gkesi έγραψε: Και κάτι τελευταίο που αφορά τους κατόχους της 2180. Σας βγάζει κι εσάς λίγο αέρα απο τα 2 χειριστήρια? καθώς και απο το κούμπωμα της πόρτας? είναι λίγο ενοχλητικό!


Μωρε και απο κατω εβγαζε . Απο κατω έλυσα την εισαγωγή καυσης και εβαλα αλουμινοταινια !Εκει κατι καναμε , αλλα μπροστα απ τα χειρηστηρια δεν γινονται και πολλα ! κρυος αερας
Απο πλαγια και απ τις 2 μεριες εχει τρυπες τις οποιες βουλωσα ! Αυτο που μου την σπαει , ειναι ο αερας που βγαινει απ το χερουλι τις πορτας , αι και το ξεχασες καικες -βαλε γαντια !!!!ζεστος αερας

HOUSE που σου βγαζει αερα;
Εμενα ολα καλα ψαχνω να βρω..αλλα τιποτα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53556 από gkesi
Απαντήθηκε από gkesi στο θέμα Dovre 2180
Παίδες καλημέρα,σχετικά με το μοτερ που ήθελα να αντικαταστήσω άρχισα να μπερδεύομαι λίγο και κάθε βοήθεια δεκτή. Μετά απο επικοινωνία που είχα με το κατάστημα που τα εμπορεύεται μου πρότειναν αντί για ένα μεγαλύτερο που θα αντικαταστήσει το υπάρχον, την τοποθέτηση ενός εσωτερικά στο σπίτι στο τέλος της διαδρομής του αγωγού, όπου θα κάνει αναρρόφηση του ζεστού αέρα (400κ.μ./h) www.kaffe.gr/product.asp?catid=370 και σε συνδυασμό με το είδη υπάρχον θα έχω καλύτερα αποτελέσματα. Εσείς τι λέτε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53567 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Dovre 2180
Δεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του KunenaΛεμε οτι τα εχουμε ξαναπει , αυτο το μοτερ λεγεται αναροφησης ! Αυτο που λεει ο αλλος να παρει απο τσεχια , αλλα δεν εχει το ιδιο τζακι και θελει να στειλει τον αερα ολο μακρια !
Και σε λεω , αυτο ειναι γουμαρι , κανει θόρυβο , θα παρει ολη την ζεστη απ το τζακι-σαλονι, και θα την παει στον αεραγωγο σου ! Ειναι τα ιδια κυβικα με το μοτερ του τζακιου , δηλαδη για να λειτουργει σωστα πρεπει να ειναι το μοτερ τζακιου στο φουλ αναμενο 100% ! Οτι, λεμε τωρα , στο σαλονι εκει που ειχες 27 , θα στο κανει 22 , και στα δωματια λεμε τωρα , απο 21 θα παει 25 !
Το πουλαει ο μακρις σαλονικα , εχει 250 με παζαρια πριν 2 χρονια ! απο τσεχια τα μισα ! Ασε που βρισκεις και με βυ παςς ! Δηλαδη αν και δεν κανει για σενα , γιατι εχεις τα πανω κατω , λειτουργει ο αεραγωγος και χωρις το μοτερ ! Αλλιως στο απλο παει και βρισκει ο αερας στις φτερωτες και δεν παει παρακατω !


τωρα ειναι δικια σου η επιλογη , ρε μπας και τραβιξω κανενα βιντεο να δειτε πως ακουγετε , μην τα κλαιτε μετα !
Εσυ θες ενα απο αυτα ,

Το οποιο κανει για θερμοκρασιες μεχρι 130 , καλα ειναι , και αμα το ψαξεις λιγο , εχει και αυτοματα που περνουν μπρος με την διαφορα πιεσης που θα νιωσουν μεσα στον σωληνα !
Τωρα βρικσεις ενα που να μην ειναι πανω απο 200 κυβικα , το βαζεις και με κερνας τσιπουρα αργοτερα !

Δικια σου η επιλογη , οπως λεω συνεχεια , το μοτερ αναροφησης κανει θαυματα , αλλα οχι ετσι και μεσα στο σπιτι ! Αν μπορουσες να το περασεις πανω απ το τζακι , (μεσα στην σκεπη) και απο εκει να στειλεις αεραγωγους , ειναι ενα αλλο θεμα ! Οτι μπορει να γυρισεις στο σπιτι , και να θες ολη την ζεστη κατευθιαν στο μπανιο και οχι στο σαλονι , ειναι ενα αλλο θεμα !
Γενικα τη θες και πως το θες ειναι το πραγμα !

Μωρε και σε ειπαν να το βαλεις και στο τελος ε ??? ωρε φαπες , αμα δεν εχουν βαλει ποτε τη να πω , βαλτο στην ακρη (πως θα κοιμασε ???? περνεις ηρεμηστικα??? ) τα πουλανε κιολας
http://www.kaffe.gr/imgHandler.ashx?img=/datafiles/370-2.jpg&w=600&h=600
βγαζει 40 dΒΑ, 50 σου λεω εγω μετα απο λιγο χρονο λειτουργιας ! ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Εγω ρε παιδια για να παω για υπνο , χαμηλωνω τον αερα στο 25 % . Ασχετα αν το τζακι ειναι μπουμπουνισμενο . Ελπιζω και που υπερθεμενεται να μην εγινε και τιποτα !
και τον εναλλακτη , ισα ισα να κουνιεται η χαρτοπετσετα . ΜΕ αποτελεσμα να κουγεται περισσοτερο το ψυγειο !

Και μια σελιδα με τα παραπανω www.ventilation-system.com/cat/123/
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by house.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53651 από gkesi
Απαντήθηκε από gkesi στο θέμα Dovre 2180
Να`σε καλά house αλλά με προβλημάτισες και τώρα είναι που δεν ξέρω τι να κάνω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54120 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Dovre 2180
Να σε διευκολύνω , παρε ενα ανεμιστήρα pc , διαμετρο ισα με την σωλήνα , και βαλτο στο τελος !
Αν σαρεσει το αποτελεσμα και νομίζεις οτι κατι εγινε , παίρνεις απ το εβαυ αυτο που σε ειπα !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54583 από gkesi
Απαντήθηκε από gkesi στο θέμα Dovre 2180
Τελικά πήρα αυτό www.aerodynamiki.gr/product_info.php?nam...1dcc192dbcd33a4b57e0
κάνει όμως πολύ φασαρία, δεν αντέχεται. Και τα κυβικά του είναι πολύ ικανοποιητικά. Σε συνδιασμό με το άλλο μοτερ που έχω έξω στο μπαλκόνι να σπρώχνει αέρα και αυτό να ρουφάει τα αποτελέσματα είναι περίφημα,αλλά απο θόρυβο "εργοστάσιο".
Πάλι δεν ξέρω τι να κάνω.
Μήπως να βάλω ένα πιο δυνατό μόνο έξω να σπρώχνει και μέσα τίποτε.
Έβαλα τον καινούργιο μικρό διάολο στη θέση του παλιού και τα αποτελέσματα είναι καλύτερα.Το παλιο είναι διπλό φυγοκεντρικό 800 κ.μ. και το καινούργιο μικρούλη μόνο 230 κ.μ. αλλά είναι πιέσεως όπως μου είπε γι`αυτό έχει καλύτερα αποτελέσματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ