Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8473 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
θόρυβο έχει στη full λειτουργία που πρακτικά δεν το χρησιμοποιείς ποτέ. Εγώ μέχρι τη μέση αντε και λίγο πιο πάνω το βάζω...
Για τιμή εγώ δεν έχω ιδία άποψη καθώς μου το έφερε ο μαστορας. Αλλά το μέλος marsdiv είχε ζητήσει προσφορά και του ειχανε στείλει, οπότε μπορεις να τους παρεις ενα τηλεφωνο..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": bill

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8474 από marsdiv
Απαντήθηκε από marsdiv στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

GeoTa έγραψε:

bill έγραψε: παιδια ποιο βεντιλατερ βαλατε;τους αεραγωγους τους μονωσατε;
ευχαριστω


αν ρωτάς για το βεντιλατερ που συνδέθηκε στο αερόθερμο/καμινάδα, ειναι αυτό

www.tzaki.com.gr/detail.php?Product_ID=93


φιλε geota το τζακι το εχεις κλεισει? το καις με το βεντιλατερ? ειδες κατι καλυτερο απο πριν? και οταν λες το βεντιλατερ το εχεις κατω δεξια εννοεις στα τουβλακια τα κοκκινα απο κατω που βλεπω και παιρνει αερα απο μεσα απο το σπιτι και απο εξω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8475 από marsdiv
Απαντήθηκε από marsdiv στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

GeoTa έγραψε: θόρυβο έχει στη full λειτουργία που πρακτικά δεν το χρησιμοποιείς ποτέ. Εγώ μέχρι τη μέση αντε και λίγο πιο πάνω το βάζω...
Για τιμή εγώ δεν έχω ιδία άποψη καθώς μου το έφερε ο μαστορας. Αλλά το μέλος marsdiv είχε ζητήσει προσφορά και του ειχανε στείλει, οπότε μπορεις να τους παρεις ενα τηλεφωνο..


100 ευρω εχει με φπα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": bill

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8488 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

marsdiv έγραψε:
φιλε geota το τζακι το εχεις κλεισει? το καις με το βεντιλατερ? ειδες κατι καλυτερο απο πριν? και οταν λες το βεντιλατερ το εχεις κατω δεξια εννοεις στα τουβλακια τα κοκκινα απο κατω που βλεπω και παιρνει αερα απο μεσα απο το σπιτι και απο εξω?


Τι εννοείς αν το έχω κλείσει; Το τζάκι το έκαιγα μέχρι πριν 2 βδομάδες που μου τελειώσαν τα ξύλα :(
Το έκαιγα σε συνδιασμό με το βεντιλατερ..Ναι έχει διαφορά σε σχεση με πριν. Είχα πολύ περισσότερη ζέστη! Ιδίως όταν τα ξύλα ήταν ξερά και δεν ανοιγόκλεινα την πορτα του τζακιού (όπως έκανα στα χλωρα) δεν καθόσουν στο σαλόνι απο τη ζέστη!
Η θέση του βεντιλατερ όπως βλέπεις τη φωτο απο το τζάκι μου είναι αριστερά από την εστία, δηλαδή πίσω και κάτω από το δραπανοκατσάβιδο που φαίνεται. Να στο περιγράψω αλλιώς: Βρίσκεται ευθεία κάτω από την αριστερή περσίδα που βλέπεις...Τραβάει αέρα μόνο από μέσα απο το σπίτι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8499 από marsdiv
Απαντήθηκε από marsdiv στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

GeoTa έγραψε:

marsdiv έγραψε:
φιλε geota το τζακι το εχεις κλεισει? το καις με το βεντιλατερ? ειδες κατι καλυτερο απο πριν? και οταν λες το βεντιλατερ το εχεις κατω δεξια εννοεις στα τουβλακια τα κοκκινα απο κατω που βλεπω και παιρνει αερα απο μεσα απο το σπιτι και απο εξω?


Τι εννοείς αν το έχω κλείσει; Το τζάκι το έκαιγα μέχρι πριν 2 βδομάδες που μου τελειώσαν τα ξύλα :(
Το έκαιγα σε συνδιασμό με το βεντιλατερ..Ναι έχει διαφορά σε σχεση με πριν. Είχα πολύ περισσότερη ζέστη! Ιδίως όταν τα ξύλα ήταν ξερά και δεν ανοιγόκλεινα την πορτα του τζακιού (όπως έκανα στα χλωρα) δεν καθόσουν στο σαλόνι απο τη ζέστη!
Η θέση του βεντιλατερ όπως βλέπεις τη φωτο απο το τζάκι μου είναι αριστερά από την εστία, δηλαδή πίσω και κάτω από το δραπανοκατσάβιδο που φαίνεται. Να στο περιγράψω αλλιώς: Βρίσκεται ευθεία κάτω από την αριστερή περσίδα που βλέπεις...Τραβάει αέρα μόνο από μέσα απο το σπίτι


ευχαριστω γιωργο και εγω ειμαι πλεον ετοιμος να τα παραγγειλω να περασω την καμιναδα αεροθερμο ... και απλως ο ενδιασμος μου ηταν αν παρω αερα μονο μεσα απο το σπιτι ή και απο εξω. εχει πολυ παγωνια εδω στην φλωρινα και φοβαμαι τον εξωτερικο παγωμενο αερα στο βεντιλατερ μην δεν μπορει να τον ζεσταινει αρκετα . μαλλον και εγω μονο απο μεσα θα παρω χαμηλα στο πατωμα θα κανω μια τρυπα στην μαρμαρινη ποδια και θα παρω απο εκει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #8501 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αντε καλή επιτυχία και καλές ζέστες!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.700 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ