Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7472 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

macedonasf έγραψε:

Asteris έγραψε: 'Ετσι εξηγείται. Που βρήκες δύο ετών ξύλα και πόσο στα πουλήσανε?

Βεντιλατέρ δεν χρειάζομαι, έχω βάλει foyer με μεγάλο σαλιγκάρι και είναι ήσυχο μέχρι την σκάλα 4-5. Για αυτό απέφυγα την κασέτα και προτίμησα το foyer...

Θα τραβήξεις αεραγωγούς? Την πλάκα της σοφίτας την έχεις μονωνμένη από πάνω?


Ήμουν λίγο τυχερός. Τα έδινε ο έμπορος για να κάνει.....σεφτέ, απλά έπρεπε να πάρεις 3 τόννους. 100 ευρώ τον τόνο τα πήρα. Για του χρόνου όμως θα κάνουμε κάτι άλλο. Μαζευτήκαμε 4 που καίμε ξύλα σε τζάκι και θα πάρουμε 22τοννο από Βουλγαρία προς.......60 ευρώ τον τόνο. Είναι σε παλέτες. Βρήκαμε και κλαρκ για το κατέβασμα.

Τώρα αυτό που λες με το σαλιγκάρι δεν το κατάλαβα. Εάν θέλεις ανέβασε καμία φωτογραφία.
Όσο για αεραγωγούς ναι το σκέφτομαι, έχω κάνει και το σχετικό σχέδιο απλά δεν ξέρω εάν θα έχω αποτέλεσμα ικανοποιητικό, θα ζεστάνω τα δωμάτια ή......τους αεραγωγούς; Στην πλάκα της σοφίτας έχω βάλει fibran 5άρι


Eισαι οντως τυχερος γιατι εγω ξυλα απο την βουλγαρια κατω απο 90 ευρω δεν βρηκα... :evil: :evil:

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7474 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Macedona,ξεσασα το κυριοτερο,απο θορυβο τα μοτερακια πως ειναι?

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7482 από bill
Απαντήθηκε από bill στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
asteris το τζακι που εχεις στο κατω χωρο,θα εκανε δουλεια σε μενα;
ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7496 από macedonasf
Απαντήθηκε από macedonasf στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

pantelis1973 έγραψε: Macedona,ξεσασα το κυριοτερο,απο θορυβο τα μοτερακια πως ειναι?


Εδώ έχει ένα θέμα. Τα βεντιλατέρ του έχουν δύο σκάλες. Η πρώτη μπαίνει είτε μόνη της όταν πιάσει τους 40 βαθμούς, είτε την βάζουμε εμείς η οποία είναι αθόρυβη. Η δεύτερη σκάλα όμως την οποία την βάζουμε χειροκίνητα εμείς είναι θορυβώδης και αρκετά ενοχλητική, είναι όμως απαραίτητη (τουλάχιστον σε εμένα) σε θερμοκρασίες κάτω του μηδενός. Παλεύω να βρω μία λύση......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7498 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

macedonasf έγραψε:

Asteris έγραψε: 'Ετσι εξηγείται. Που βρήκες δύο ετών ξύλα και πόσο στα πουλήσανε?

Βεντιλατέρ δεν χρειάζομαι, έχω βάλει foyer με μεγάλο σαλιγκάρι και είναι ήσυχο μέχρι την σκάλα 4-5. Για αυτό απέφυγα την κασέτα και προτίμησα το foyer...

Θα τραβήξεις αεραγωγούς? Την πλάκα της σοφίτας την έχεις μονωνμένη από πάνω?


Ήμουν λίγο τυχερός. Τα έδινε ο έμπορος για να κάνει.....σεφτέ, απλά έπρεπε να πάρεις 3 τόννους. 100 ευρώ τον τόνο τα πήρα. Για του χρόνου όμως θα κάνουμε κάτι άλλο. Μαζευτήκαμε 4 που καίμε ξύλα σε τζάκι και θα πάρουμε 22τοννο από Βουλγαρία προς.......60 ευρώ τον τόνο. Είναι σε παλέτες. Βρήκαμε και κλαρκ για το κατέβασμα.

Τώρα αυτό που λες με το σαλιγκάρι δεν το κατάλαβα. Εάν θέλεις ανέβασε καμία φωτογραφία.
Όσο για αεραγωγούς ναι το σκέφτομαι, έχω κάνει και το σχετικό σχέδιο απλά δεν ξέρω εάν θα έχω αποτέλεσμα ικανοποιητικό, θα ζεστάνω τα δωμάτια ή......τους αεραγωγούς; Στην πλάκα της σοφίτας έχω βάλει fibran 5άρι

Kατω απο 85-90 δεν βρηκα και'γω και οταν λεμε τους πηρα ολους τους πηρα τους βουλγαρους και αυτη η τιμη ειναι για φρεσκοκομενα που στην ουσια εαν τα υπολογισης οτι εχουν 40% υγρασια ο τονος ειναι 600κιλα!
Για στειλε π.μ φιλε με τον βουλγαρο που βρηκες γιατι λιγο δυσκολο το βλεπω φιλε τετοια τιμη!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7501 από macedonasf
Απαντήθηκε από macedonasf στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

bill έγραψε: γεια σας.μενω στο βολο και το σπιτι ειναι δυοροφο 70τμ,ειναι αρκετα μονωμενο 5ετων με διπλα τζαμια και10αρα μονωνη στα τουβλα.μονωμενη και η στεγη.
ποιο ενεργειακο τζακι να βαλω;
ποσες θερμιδες;
εχω ενα τζακι ανοιχτο μαντεμενιο αλλα ειναι τοσο χαλια που θα το γρεμισω να ησυχασω.
ευχαριστω.


Εγώ όπως έγραψα και παραπάνω το πήρα από εδώ www.kentrotzakiou.gr/cgi-bin/pages/page3...B1%C3%A5%C3%9F%C3%A1 μιά που είναι στην πόλη σου πήγαινε να ρίξεις μια ματιά. Την prity μην την βλέπεις δες τα γαλλικά invicta κ.λ.π. που είναι και πιστοποιημένα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": bill

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.507 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ