Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129216 από eightball2020
Απαντήθηκε από eightball2020 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας και για τις άμεσες απαντήσεις. Το τζάκι μαρεσει και τόσα χρόνια μαζί είναι μια καλή παρέα,επειδή ομως έφερνε αέρα το εχω κλείσει τελείως και δεν μαρρεσει να το βλέπω έτσι,άλλο να βλέπεις την φλόγα και να ζεσταίνεσαι και άλλο απλά να το βλέπεις.
Μου λέτε οτι αυξάνει η διάρκεια ζωής του τζακιού με θερμοθάλαμο,που το στηρίζεται αυτο?
Τα μονομλποκ δεν έχουν δικό τους θερμοθάλαμο? Άρα λιγότερη θερμότητα στην κατασκευη θερμοθαλαμου,αρα όχι πετροβάμβακα,αρα μια πυραντοχη γυψοσανιδα κάνει την δουλειά?
GGeor7777 απο που είσαι και ποιο μονομπλοκο έχεις βάλει? Μία τρύπα θα κάνω στον τοίχο ίσως και καμία μιας και όπως είπα το θέλω για τα όχι μεγάλα κρύα.
Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μονομπλοκο?Η κάποια εστία για foyer? LM στην Άρτα δεν έχει οποτε πρεπει να πάω Λάρισα. Ιζολ ελπίζω να βρω εδω.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by eightball2020.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129221 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

eightball2020 έγραψε: Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας και για τις άμεσες απαντήσεις. Το τζάκι μαρεσει και τόσα χρόνια μαζί είναι μια καλή παρέα,επειδή ομως έφερνε αέρα το εχω κλείσει τελείως και δεν μαρρεσει να το βλέπω έτσι,άλλο να βλέπεις την φλόγα και να ζεσταίνεσαι και άλλο απλά να το βλέπεις.
Μου λέτε οτι αυξάνει η διάρκεια ζωής του τζακιού με θερμοθάλαμο,που το στηρίζεται αυτο?
Τα μονομλποκ δεν έχουν δικό τους θερμοθάλαμο? Άρα λιγότερη θερμότητα στην κατασκευη θερμοθαλαμου,αρα όχι πετροβάμβακα,αρα μια πυραντοχη γυψοσανιδα κάνει την δουλειά?
GGeor7777 απο που είσαι και ποιο μονομπλοκο έχεις βάλει? Μία τρύπα θα κάνω στον τοίχο ίσως και καμία μιας και όπως είπα το θέλω για τα όχι μεγάλα κρύα.
Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μονομπλοκο?Η κάποια εστία για foyer? LM στην Άρτα δεν έχει οποτε πρεπει να πάω Λάρισα. Ιζολ ελπίζω να βρω εδω.


Θεωρω οτι ολα τα τζακια πρεπει να εχουν μονωση μεσα γιατι οι θερμοκρασιες που αναπτυσονται εσωτερικα ειναι μεγαλες ειτε υπαρχει θερμοθαλαμος ειτε οχι οποτε καλο ειναι να γινετε μονωση για να προστατευσουμε
τα δομικα στοιχεια και επισεις την επενδυση μας.
Εγω χωρις μονωση το ειχα και εσκασε η γυψωσανιδα.
Δες το δικο μου ειναι dovre 2180 υπαρχει post
Καταγωγη απο Χανια κατοικος Ηρακλειου Κρητης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129223 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Την έκανες την κουτσουκέλα σου @GGEOR7777

ΝΤΡΟΠΗ .... να είσαι από Χανιά, και να μην έχεις ΑΚΟΜΑ (αθεόφοβε) videακι με ρύθμιση αέρα και 2γενή.

ΝΤΡΟΠΗ, ΑΙΣΧΟΣ, για έναν συντοπίτη μου...... :P :evil: :woohoo: :whistle: B)

(όπως κατάλαβες κάνω πλάκα, ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΙΣ ......)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129225 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ακομα δεν το δες.....
Απο τσι βουκολιες.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129226 από γιωργος
Απαντήθηκε από γιωργος στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

GGEOR7777 έγραψε: Ακομα δεν το δες.....
Απο τσι βουκολιες.....


γεια σου πατριδα ποντικιανα το χωριο της μανας μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129228 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Για σου και σενα...
κοντοχωριανε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.507 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ