Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7369 από PANOS 21
Απαντήθηκε από PANOS 21 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
NA ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΩΣ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ Ο ΣΩΛΗΝΑΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΣΗ.ΕΙΝΑΙ ΧΥΜΑ Η ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #7370 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ο σωληνας κατω απο την βαση εχει μπει αλλα δεν το δειχνει.ι κασετα αυτη εχει την δυνατητα να βαζεις το μοτερ απο μεσα.δηλαδη βλεπεις το πατο στη βαση.οταν λεω απο μεσα ενοω μεσα απο το τζακι. αλλα δεν τα δειχνουν κι ολα

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by βασιλιης. Αιτία: συμπληρωμα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PANOS 21

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7381 από johndial
Απαντήθηκε από johndial στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

jimopoulos έγραψε:

johndial έγραψε: Αστέρι είσαι αστέρι.Είχες δίκιο.Τελικά βρήκα το pdf με όλες τις λεπτομέρειες εδώ Χαλάλι για του 4 πόντους που μου λείπουν.Πιστεύω οτι θα είναι ότι καλύτερο απο ότι έχω ψάξει.Θα το σπάσω από πάνω (αν δεν με διώξει η γυναίκα απο το σπίτι μόλις της το πώ)και θα το στριμώξω με το ζόρι.Από ότι άλλο δει σε σχέση με απόδοση - kw και βάρος για αντοχή πιστεύω είναι το καλύτερο.

johndial εχουμε τα ιδια χαρακτηριστικα τζακιου,ειχα ψηλοκαταληξει στην κασεττα την βρηκα 1850 ελλαδα 1300 αλβανια 1460 ιταλια.με απετρεψε ο αστερης και βλεπω και εγω σαν την καλυτερη επιλογη για το καλοκαιρι πλεον μπας και βγει και καμια προσφορα την 667544 invicta.οπως ειδα απο την εσωτερικη μερια της εστιας του τζακιου μου εχει τουβλο κοκκινο,θα το φαω 6 ποντους..
αστερη γνωριζεις αν αλλαξει το συγκεκριμενο μοντελο φετος.??


File jimopoylos δεν ξερω που μενεις αλλά μας βλέπω να μεζευόμαστε και να πάμε παρέα να πετύχουμε ακόμα καλύτερη τιμή.Λές να μαζευτούμε καμμιά δεκαριά να κάνουμε κανένα group buy?????Δεν θα έχει ξαναγίνει πιστεύω στο internet group buy για τζάκια :woohoo: :woohoo: :woohoo: Πέραν του αστείου και της θεωρίας πιστεύω ότι θα κάνουμε μια απο τις καλύτερες επιλογές ίσως και η καλύτερη.Και δεν το λέω μόνο απο θέμα τιμής αλλά και απο ποιότητας.Εχω ψάξει πίστεψεμε πάρα πολύ και έχω δει απο κοντά σχεδόν όλα τα τζάκια που υπάρχουν στην Ελλάδα.Λόγω δουλειάς έχω πάει και σε πολλές εκθέσεις (η δουλειά μου είναι ανακαινίσεις σχεδιασμός μελέτη επίβλεψη σπιτιών)και έχουμε βάλει και τζάκια ενεργειακά σε ανακαινίσεις που έχουμε κάνει (δεν τα πουλάμε εμείς)τελικά καταλήγω σε αυτό για πολλούς λόγους που έχουν αναφερθεί παραπάνω.Επειδή μου αρέσει και το τελικό αποτέλεσμα πώς θα δείχνει λόγω και δουλειάς,μου κάνει και το στύλ που έχει για εκεί που το θέλω.Αν ήταν αλλιώς ο χώρος θα προτιμούσα αυτή εδώ .Νομίζω οτι είναι απο τις πιό ισχυρές κασέτες που εάχω δει και η τιμή της είναι 1080 ε τουλάχιστον τόσο το εχει το leroy.fr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7406 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Να την παρω την μπρικετα ρε παιδια ναι η οχι?
Μου εστειλε ο ανθρωπος (φιλος του κουμπαρου μου!)το πιστοποιητικο παρτιδας και μου λεει ειναι η κορυφαια μπριγκετα που μπορω να βρω σε ολη την Ευρωπη!
Με 150 ευρω τον τονο παραδοτεω σπιτι μου μου λεει οτι ειναι τιμη κοστους και το κανει για τον κουμπαρο μου!
Η αποφαση μου ειναι δυσκολη γιατι μιλαμε για 26 τονους φορτηγο και εαν δεν μου κανει τι θα την κανω τοση μπριγκετα,εγω θα παρω 6 τονους ο αδελφος μου αλλα τοσα δηλ. τα μισα (αντε να δω που θα τα χωρεσουμε σε μια αυλη 80 τ.μ) και τ'αλλα θα τα δωσω στον αλλον κουμπαρο που εχει λεβητα πυρολησης.
Το πιστοποιητικο εχει σφραγιδες ελεγχου και ολα και λεει:
100% beech wood(ΞΥΛΟ ΟΞΥΑΣ)
Density:0,98k g/dm3
total moisture:7,67%
Higher heating value:.18.254kJ /kg
Lowest heating value:1 6.936k J/kg

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7421 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
όταν είχαν 600 ευρώ ( πολυτελείας ) και έπεσαν στα 250 , τα 150 θεωρούνται άριστη τιμή ...

αρκεί να είναι μπριγκέτα άνω του μετριου , και μέτρια να είναι , τα χάλια πωλούνται 250 ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by N1k0s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7422 από macedonasf
Απαντήθηκε από macedonasf στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημέρα σας κι από μένα. Έχω διαβάσει όλο το νήμα και πραγματικά αποδίδω τα εύσημα σε όλους για τις γνώσεις σας και για τη διάθεσή σας να τις μοιραστείτε.
Έχω κάνει κι εγώ πριν 4 χρόνια την μετατροπή του ανοιχτού τζακιού με μία κασέτα της Laudel (συνημμένη εικόνα 1). Εδώ και καιρό μου έχει κολλήσει να κάνω μία μικρή μετατροπή για να ανεβάσω την απόδοσή του προσθέτοντας πάνω από αυτό μία πατέντα πρόσθετου αεροθαλάμου όχι σαν τον εναλλάκτη καπναερίων που προτείνεται εσείς αλλά κάτι σαν την συνημμένη εικόνα 2.
Κλειστό γύρω- γύρω, μονωμένο, με δύο τρύπες Φ200 πάνω κάτω και τις δύο πλαϊνές των αεραγωγών. Πιστεύω ότι πηγαίνοντας απέναντι από την κρεαταγορά της Θέρμης, όπως λέει κι ο Αστέρης, να καταφέρουν να το κάνουν. Τι λέτε θα βγει κάποιο θετικό αποτέλεσμα;
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.522 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ