Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118004 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Re:Απ: Re:Τζάκια Ενεργειακά

liakjim έγραψε: Εκτός κ αν κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά , μπορεις να μου πεις που το έχεις διαβασει?
Εδώ www.invicta-sa.com/portail/images/storie...ice-generaleGREC.pdf , φαίνεται πως μπαίνουν οι κασέτες σελ 4.

Θα δεις ότι οι κασσέτες παίρνουν μόνες τους αέρα καύσης από μέσα από το σπίτι (βελάκι 1).
Η τρύπα με το περιβάλλον , είναι κάπου στην πλάτη (βελάκι 5).
Ελπίζω να βοήθησα.



Τώρα μπερδεύτηκα εγώ....

Στην κασέτα ας πούμε, ποια η χρήση του εξωτερικού αέρα (βελάκι 5).;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118014 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Απ: Re:Τζάκια Ενεργειακά
Οι κασέτες μπαίνουν και αυτές σε θερμοθάλαμο, ο οποίος είναι σαφώς μικρότερος από του foyer.
Το βελάκι 5 από δεξιά μας δείχνει την εισαγωγή αέρα της φυσικής ροής.
Το βελάκι 5 από αριστερά μας δείχνει την εισαγωγή αέρα από το περιβάλλον για αναπλήρωση του αέρα που χάνεται από την καύση των ξύλων.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118018 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Re:Απ: Re:Απ: Re:Τζάκια Ενεργειακά

liakjim έγραψε: Το βελάκι 5 από αριστερά μας δείχνει την εισαγωγή αέρα από το περιβάλλον για αναπλήρωση του αέρα που χάνεται από την καύση των ξύλων.


Άρα χρησιμοποιείται για την καύση των ξύλων;

Το ρωτάω αυτό γιατί σε παλαιότερες συζητήσεις με τον Αστερη εγώ αυτό είχα καταλάβει.
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by GeoTa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118021 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Απ: Re:Απ: Re:Τζάκια Ενεργειακά
¨Ενα πράγμα είναι. Από όπου θέλει θα τραβήξει. Είναι όντως για την καύση αλλά πιο σωστά για την αναπλήρωση της καύσης.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118052 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Re:Απ: Re:Απ: Re:Τζάκια Ενεργειακά

liakjim έγραψε: ¨Ενα πράγμα είναι. Από όπου θέλει θα τραβήξει. Είναι όντως για την καύση αλλά πιο σωστά για την αναπλήρωση της καύσης.





Ακριβως ετσι. Και επισης αυτο βοηθα και στο να μην καπνισει το τζακι ανοιγοντας την πορτα, διοτι ετσι ο εξωτερικος αερας αναπληρωνει τ αερα στον χωρο αλλα το τζακι τραβαει απο μπροστα (απο εκει που πρεπει σαν τζακι), απο την φατσα δηλαδη της εστιας.


Σας αποχαιρετω παιδες, δεν εχω διαφορες παρα με ελαχιστους 2-3 εδω μεσα, ενας ειναι ο μαλακας, κανα δυο ακομα και ενας εισαι ΕΣΥ σταυραξ.. Ψαξε τα πιο παλια μην σου και θα δεις τι ειπες! Καταφερομαι εγω κατα των αποδοσεων ειπες για να μην μου διαμαρτυρονται οι πελατες μου που φτιαχνω κακα τζακια! Αισχος εισαι! Ετσι επειδη θυμωσες σε μια στιγμη εκανες την αντιδιαφημιση σου (η διαφημιση απαγορευεται εδω μεσα, η αντιδιαφημιση επιτρεπεται?). Ωφειλεις αν εισαι αγορακι (παπαρια) και ξερεις κατι για ''κακο'' τζακι μου να πεις την περιπτωση ωστε να μπορω να απαντησω κτλ, αν δεν ξερεις (σιγουρο το να μην ξερεις..) και το πεταξες ετσι ωφειλεις να πεις δημοσια συγνωμη! Φυσικα και θα κανεις κολωτουμπες ωστε να ξεπεραστουν οσα λεω.. Φυσικα και εισαι εγωιστης και δεν θα σου βγει.. Αντε Ο ''αλλος'' ειναι χαζος και μαλακας, εσυ??
Οι υπολοιποι ναστε καλα, συγνωμη καλη η παρεα σας, αλλα θελω αλλο κλιμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118054 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Re:Απ: Re:Απ: Re:Τζάκια Ενεργειακά
Η δημοσίευση στην οποία αναφέρθηκες είναι αυτή και αναφερόταν στην απαίτησή σου (2 ποστ παραπάνω) να μην βάζουμε φωτογραφίες με φυσική ροή επειδή τις θεωρείς παραπλανητικές και αν τις δουνε πελάτες σου θα απαιτούν με βεντυλατερ να διαλυθεί το χαρτί. Δεν ήταν κριτική για τα τζάκια σου, τα οποία και δεν γνωρίζω.

ΥΓ Με τις φορές που μας έχεις αποχαιρετήσει μου θυμίζεις τον μονομάχο του F2G


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.474 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ