Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117949 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Τζάκια Ενεργειακά
Και βέβαια όχι .

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117950 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
όχι πως το έχω ξαναδιαβάσει ή το έχω δοκιμάσει αλλά αν άνοιγε ένα άνοιγμα εξωτερικό στον θερμοθάλαμό του και περνούσε μία σωλήνα φ100(και λέω μεσα στον θερμοθάλαμο ώστε να ζεσταίνεται λίγο) (ή καλύτερα 3 φ60 ώστε να έχει καλύτερη θέρμανση αυτού του αέρα οι οποίες θα ενωθούν σε μία φ100 με ένα σταυρό) η οποία τελικά με ένα άνοιγμα στην γυψοσανίδα θα βάζει αέρα μέσα στο σαλόνι?
Ααααααααν το κάνει αυτό θα μπορεί να βάλει την περσίδα ρυθμιζόμενη ώστε όταν δε δουλεύει η εστία να την κλείνει για να μη μπάζει κρύο.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117955 από douka77
Απαντήθηκε από douka77 στο θέμα Re:Τζάκια Ενεργειακά

liakjim έγραψε: Και βέβαια όχι .



Σ Ευχαριστω για την απαντηση σ μπερδεθτικα λιγο για τι σε αλλα ποστ διαβασα οτι χρειαζετε ο αερας στο χςρο καυσης των ξυλων...μην παρω και το φιλο μ στο λαιμο μ και γινει καμια πατατια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117980 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Τζάκια Ενεργειακά
Εκτός κ αν κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά , μπορεις να μου πεις που το έχεις διαβασει?
Εδώ www.invicta-sa.com/portail/images/storie...ice-generaleGREC.pdf , φαίνεται πως μπαίνουν οι κασέτες σελ 4.

Θα δεις ότι οι κασσέτες παίρνουν μόνες τους αέρα καύσης από μέσα από το σπίτι (βελάκι 1).
Η τρύπα με το περιβάλλον , είναι κάπου στην πλάτη (βελάκι 5).
Ελπίζω να βοήθησα.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117993 από douka77
Απαντήθηκε από douka77 στο θέμα Re:Τζάκια Ενεργειακά

liakjim έγραψε: Εκτός κ αν κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά , μπορεις να μου πεις που το έχεις διαβασει?
Εδώ www.invicta-sa.com/portail/images/storie...ice-generaleGREC.pdf , φαίνεται πως μπαίνουν οι κασέτες σελ 4.

Θα δεις ότι οι κασσέτες παίρνουν μόνες τους αέρα καύσης από μέσα από το σπίτι (βελάκι 1).
Η τρύπα με το περιβάλλον , είναι κάπου στην πλάτη (βελάκι 5).
Ελπίζω να βοήθησα.


σ ευχαριστω και παλι ναι ειδα το σχεδιαγραμμα και το καταλαβα ισως να διαβασα για foyer και μπερδευτικα και να νομιζα οτι χρειαζετε φρεσκος εξωτερικος αερας για το χωρο καυσης το ξυλων..να εισαι καλα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117994 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Τζάκια Ενεργειακά
Μην τα μπερδεύεις. Και τα foyer με τον ίδιο ακριβώς τρόπο μπαίνουν.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.647 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ