Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72502 από ELECTRICALCHIEF
Απαντήθηκε από ELECTRICALCHIEF στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

glf έγραψε: σήμερα στο lidl έχει πέτρα ψησίματος, κυρίως για πίτσες :silly:

την ειδα και μου κινησε τη περιεργεια να τη παρω. Αλλα πως θα μπορουσαμε να τη βαλουμε μεσα στη σομπα?

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72514 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
έχω μια μικρή πυροστιά και αυτή χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα. αλλά την άκουγαν τα ταψάκια από την μεγάλη θερμοκρασία στα 3 σημεία επαφής που είχε. με την πέτρα θα είναι πιστεύω πιο σωστό το ψήσιμο, ναι πήρα την.. τετράγωνη πέτρα από το lidl :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72519 από alex5815
Απαντήθηκε από alex5815 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
προς το παρων δεν πειραζω τιποτα ,θα περιμενω να ρθει το θερμομετρο που παρηγγειλα με την σκουπα απο το ebay να μετρησω θερμοκρασιες ακριβως ,γιατι να ανοιξω τωρα τρυπες απο κατω να βγαλω μαρμαρα να σπασω πετρες το βλεπω δυσκολο ,
μονο στο πλαι μπορω να βαλω δυο περσιδες δεξια ,αριστερα 20χ20 .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72550 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

nextforbest έγραψε: Αστέρη συμφωνω σε αυτα που λες αλλα δεν νομιζω να καταπονειται το τζακι με 20-30 βαθμους διαφορα στην θερμοκρασια.Εξαλλου το σημειο τηξης του μαντεμιου ειναι 1130Κελσιου.Δεν ειναι τοσο ευαισθητα.



Προφανώς δεν αναφέρεται στο μαντέμι, αλλά στην υπόλοιπη κατασκευή. Αυτό το πρόβλημα είχα κι εγώ μέχρι που τον άκουσα και μεγάλωσα τις περσίδες. Πλέον έχω 80-90 βαθμούς, 100 μάξιμουμ αν κάποια στιγμή το παραφορτώσω.
Πριν δεν ξέρω τι θερμοκρασίες είχα, σίγουρα αρκετά υψηλότερες, αλλά ευτυχώς τη γλύτωσα μόνο με ένα ραγισμένο γύψινο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72642 από Γιάννης 2013
Απαντήθηκε από Γιάννης 2013 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
φίλε stavrax απο μπροστά δεν εχει τρύπα.
Έχει τρύπα στο πλαι του τζακιού Φ100 που πέρνει αέρα με κλαπέ απο εξωτερικά του σπιτιου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72656 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Γιάννης 2013 έγραψε: φίλε stavrax απο μπροστά δεν εχει τρύπα.
Έχει τρύπα στο πλαι του τζακιού Φ100 που πέρνει αέρα με κλαπέ απο εξωτερικά του σπιτιου.

Για να λειτουργήσει σωστά η φυσική ροή θέλει στα 12kW της εστίας σου να ανοίξεις τρύπα κάτω διατομής 20*20 στο μπροστινό μέρος της εστίας και να μεγαλώσεις τις επάνω από 30*10 σε 30*20. Ακόμη ανοίγεις και δυο τρύπες στον πίσω τοίχο, κάτω 10*10 και επάνω 25*10 για να ζεσταίνεται και το πίσω δωμάτιο. Οι πίσω περσίδες να είναι με ρυθμιζόμενες γρίλιες για να μπορείς να τις κλείνεις όταν γίνεται φούρνος.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.585 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ