Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72291 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@alex5815 , απο μεσα απο το σπιτι δεν εχεις εισαγωγη αερα ή απλα εχεις αφησει κενα γυρω γυρω στην εστια?

Επισης το θεμα της διαστολης της inox με προβληματισε. Αν δεν ειχε χωρο να διασταλει θα ειχε στρεβλωσει? Σε αλλους δεν γινεται αυτο?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72297 από alex5815
Απαντήθηκε από alex5815 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

liakjim έγραψε: @alex5815 , απο μεσα απο το σπιτι δεν εχεις εισαγωγη αερα ή απλα εχεις αφησει κενα γυρω γυρω στην εστια?

Επισης το θεμα της διαστολης της inox με προβληματισε. Αν δεν ειχε χωρο να διασταλει θα ειχε στρεβλωσει? Σε αλλους δεν γινεται αυτο?


απο μεσα παιρνει μονο μπροστα διπλα απο το συρταρι σταχτης που εχει 2 χαραμαδες και απο κατω γιατι την την εχω σηκωσει 2-2,5 ποντους ,εχει ενα κενο ολη η εστια μπροστα απο κατω.εχω ασπρες γραμμες εκει που παιρνει.

οσο για την καμιναδα εγω την εχω σε μια βεραντα μεγαλη και την βλεπω πολυ ευκολα ,μπορει να συμβαινει και σε αλλους και να μην το προσεξαν ,ειδικα αυτες που ειναι σε στεγες.
τωρα σκεφθηκα ισως φταιει το καπελο ειναι αντιανεμικο η καμιναδα ειναι 6 μετρα ευθεια και βγαζει πολυ ζεστη πανω ,θα βγαλω το καπελο να δοκιμασω αλλα οχι σημερα γιατι ριχνει καρεκλοποδαρα.
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by alex5815.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72324 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Δεν φτάνουν οι 2.5 πόντοι σήκωμα της κασέτας για εισαγωγή αέρα, γιατί δίνουν 200cm2 εμβαδό. Θέλει τουλάχιστον 500 για να μην έχεις σκασίματα της κατασκευής μακροπρόθεσμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72333 από alex5815
Απαντήθηκε από alex5815 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Δεν φτάνουν οι 2.5 πόντοι σήκωμα της κασέτας για εισαγωγή αέρα, γιατί δίνουν 200cm2 εμβαδό. Θέλει τουλάχιστον 500 για να μην έχεις σκασίματα της κατασκευής μακροπρόθεσμα.


ναι αλλα εχω και την 100 φ ακριβως απο κατω που φαιρνει απ εξω φρεσκο αερα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72336 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ο οποίος φρέσκος αέρας δεν συμμετέχει στην κυκλοφορία του θερμού αέρα, γιατί αναπληρώνει όσον ακριβώς αέρα καίει το τζάκι, τα 20-30 κυβικά που ρουφάει η εστία για την καύση δηλαδή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72339 από alex5815
Απαντήθηκε από alex5815 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Ο οποίος φρέσκος αέρας δεν συμμετέχει στην κυκλοφορία του θερμού αέρα, γιατί αναπληρώνει όσον ακριβώς αέρα καίει το τζάκι, τα 20-30 κυβικά που ρουφάει η εστία για την καύση δηλαδή.


δηλαδη αν βαλω εναλακτη αεροθερμο καμιναδας και παρω αερα απο μεσα στο πλαι της εστιας στο κατω μερος της γυψοσανιδας θα ειναι καλυτερα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.472 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ