Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71098 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Η μαγγανέζα είναι υλικό που χρησιμοποιούσαν παλιότερα στα τζάκια, μεγαλύτερης αντοχής από την σιλικόνη. Στο λμ συνήθως έχουν, στο τμήμα με τα τζάκια. Το πλέγμα δεν είναι απαραίτητο αλλά σίγουρα θα κάνει δουλειά. Ρώτησε τους μήπως έχουν τίποτα τέτοιο, μάλλον στο τμήμα με τα σχοινιά.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71178 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ποσες φορες εκει που χαλαρώνω , και κολαω το βλεμα στην φωτιά , και ακούγετε στο βαθος ο ήχος απ τα ξύλα να καίνε ! Τοτε η ριμάδα ξεκολλάει και μπαμ σαν πέτρα πέφτει πανω στο τζακι και μου ταράζετε η ησυχία !

Γιαυτο λεει ο σταυραχ για πλεγμα , δεν εχει κατσει σε κανενα μας :D xaxaxaxaxa
Προσωπικα , 1 βδομαδα + την αφησα να στεγνωσει , παλι στο τελος εσπασε !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71229 από alex5815
Απαντήθηκε από alex5815 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
πρόβλημα στην καμινάδα δεν καταλαβαίνω τι γίνεται

μόλις τελείωσα την εγκατάσταση έκλεισα γυψοσανιδες κ.τ.λ πήγα και έβαλα σιλικόνη στην καμινάδα κάτω
από το καπέλο για να μην περνάει νερό μέσα ,η καμινάδα είναι αμιάντου 25αρα χτιστή έβαλα μέσα ινοχ μονή και βγαίνει γύρω στους 20 πόντους πάνω από τα τούβλα έβαλα πετροβαμβακα για να σφραγίσει ανάμεσα αμίαντο και ινοχ πάνω και κάτω .
προχτές το πρωί σαν να άκουσα ένα θόρυβο πάνω πήγα και είδα η ινοχ σηκώθηκε μαζί με το τσιμέντο 1 με 1,5 πόντο που είχα ρίξει πάνω από τα τούβλα την έσπρωξα προς τα κάτω και κάθισε πάλι στην θέση της ( έκανα μια μα@@@@@κια πάνω από τα τούβλα είχε κάπνα και δεν το καθάρισα να πιάσει το τσιμέντο καλά ) τώρα έριξα καινούργιο τσιμέντο το έσκαψα έφυγε η κάπνα αλλά μου φαίνεται πάλι σηκώθηκε χωρίς το τσιμέντο ,το πρωί που θα είναι κρύα θα την σπρώξω προς τα κάτω να δω αν κατεβεί να ειμαι σιγουρος.
οι ινοχ είναι 1 μέτρου τους έβαλα σιλικόνη και ταινία γύρω γύρω είναι δυνατόν να ξεκόλλησε κάπου
κάθε βοήθεια δεκτή

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71233 από Γιάννης 2013
Απαντήθηκε από Γιάννης 2013 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Γεια σου φιλαρακο ειμαι καινουργιος στην παρέα και εχω καποιες απορίες διαβάζοντας τα ενδιαφέροντα που λέτε? εχω ισπανικο 12 kw φυσικής ροής για διαμέρισμα 90 τετραγωνικών. Δεν μου ζεστένει το δωμάτιο που είναι πλάτη στο ενεργειακο και είναι το πιο απόμακρο .. να κάνω τρύπα στον αεροθάλαμο? και σε τι ύψος? σε τι διάσταση Φ80?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71242 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

alex5815 έγραψε: πρόβλημα στην καμινάδα δεν καταλαβαίνω τι γίνεται

μόλις τελείωσα την εγκατάσταση έκλεισα γυψοσανιδες κ.τ.λ πήγα και έβαλα σιλικόνη στην καμινάδα κάτω
από το καπέλο για να μην περνάει νερό μέσα ,η καμινάδα είναι αμιάντου 25αρα χτιστή έβαλα μέσα ινοχ μονή και βγαίνει γύρω στους 20 πόντους πάνω από τα τούβλα έβαλα πετροβαμβακα για να σφραγίσει ανάμεσα αμίαντο και ινοχ πάνω και κάτω .
προχτές το πρωί σαν να άκουσα ένα θόρυβο πάνω πήγα και είδα η ινοχ σηκώθηκε μαζί με το τσιμέντο 1 με 1,5 πόντο που είχα ρίξει πάνω από τα τούβλα την έσπρωξα προς τα κάτω και κάθισε πάλι στην θέση της ( έκανα μια μα@@@@@κια πάνω από τα τούβλα είχε κάπνα και δεν το καθάρισα να πιάσει το τσιμέντο καλά ) τώρα έριξα καινούργιο τσιμέντο το έσκαψα έφυγε η κάπνα αλλά μου φαίνεται πάλι σηκώθηκε χωρίς το τσιμέντο ,το πρωί που θα είναι κρύα θα την σπρώξω προς τα κάτω να δω αν κατεβεί να ειμαι σιγουρος.
οι ινοχ είναι 1 μέτρου τους έβαλα σιλικόνη και ταινία γύρω γύρω είναι δυνατόν να ξεκόλλησε κάπου
κάθε βοήθεια δεκτή

Δες μέσα από την περσίδα μπας και σου έχει ανοίξει καμία γωνία ή η ευκαμπτη, ότι έχεις βάλει τέλος πάντων. Στήριγμα έχεις βάλει για να μην πέφτει το βάρος στο τζάκι σου?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71247 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Γιάννης 2013 έγραψε: Γεια σου φιλαρακο ειμαι καινουργιος στην παρέα και εχω καποιες απορίες διαβάζοντας τα ενδιαφέροντα που λέτε? εχω ισπανικο 12 kw φυσικής ροής για διαμέρισμα 90 τετραγωνικών. Δεν μου ζεστένει το δωμάτιο που είναι πλάτη στο ενεργειακο και είναι το πιο απόμακρο .. να κάνω τρύπα στον αεροθάλαμο? και σε τι ύψος? σε τι διάσταση Φ80?

Μπροστά τι ανοίγματα έχεις πάνω - κάτω?
ανάλογα με τις μπροστινές μπορείς να ανοίξεις και πίσω δυο τρύπες μια τέρμα κάτω πχ 10*10 και μια στο ψηλότερο σημείο του θερμοθάλαμου 25*10 και να στο κάνει φούρνο.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.519 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ