Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6338 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Γιατι κανένας δεν μιλάει για τζακολέβητες?? Δεν είναι καλή περίπτωση ?? Μήπως είναι προτιμότερο κάποιος αν θέλει το τζάκι του σαν κεντρική θέρμανση να βάλει τζακολέβητα ?? να το συνδέσει δηλ με καλοριφέρ??? Πείτε λίγο τις απόψεις σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6352 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

foufoutos έγραψε: Καλησπερα στην παρεα

Ειμαι νεο μελος και παρακολουθω με ιδιαιτερο ενδιαφερον την συζητηση σας. Για οσους εχουν συμβατικο τζακι δειτε την κατασκευη που επισυναπτω και ανακαλυψα πριν απο λιγο. Ψαχνοντας εδω και αρκετο καιρο για κατι αντιστοιχο, θεωρω πως ειναι απο τις καλυτερες ιδεες και ισως απο τις πιο αποδοτικες σε οτι εχω δει μεχρι τωρα.Μπραβο στον μαστορα για την ιδεα του αλλα διαφωνω στο βεντυλατερ ως κατασκευη. Δεν νομιζω οτι η κατασκευη στα υλικα ειναι 100 ευρο οπως λεει αλλα παραπανω για καποιον που δεν εχει τις ακρες να βρει ευκολα φτηνα η τσαμπα υλικα. θεωρω ομως πως και κατι παραπανω να δωσεις για να φτιαξεις αυτο που ειδα στο video, θα κανεις σιγουρα αποσβεση στην πορεια. Θα ακολουθησω παρομοιο τροπο κατασκευης αλλα οχι με τετοιο βεντυλατερ.Οποιος εχει κατι καλυτερο να προτεινει περιμενω ιδεες


Φιλε φουφουτε. το συγκεκριμενο μου δειχνει πολυ αντιαισθητικο,Παντως σαςν κοστος νομιζω οτι δεν ειναι μεγαλο και μονο κερδος μπορει να εχεις. καποιος φιλος προσπαθησε να το κανει αλλα δεν ειχαμε νεα του.Αν κανεις τον κοπο και γυρισεις μερικα ποστ πιο πισω θα δεις καποιες ιδεες καλυτερες πανω στην ιδια βαση. Ακομα καλυτερα αν κανεις αναζητηση στο youtube με fireplace heater..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6354 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

georgebest έγραψε: Γιατι κανένας δεν μιλάει για τζακολέβητες?? Δεν είναι καλή περίπτωση ?? Μήπως είναι προτιμότερο κάποιος αν θέλει το τζάκι του σαν κεντρική θέρμανση να βάλει τζακολέβητα ?? να το συνδέσει δηλ με καλοριφέρ??? Πείτε λίγο τις απόψεις σας.


george επειδη το εψαξα και αυτο αρκετα,το βρηκα πολυ ενδιαφερον μιας και εχουν οι γονεις μου κατι αντιστοιχο αλλα παλιοτερης τεχνολογιας. βρηκα ενφιαφερουσες τιμες για τζακι μεχρι και 22000kcal αλλα θελει να χτισεις το τζακι απο την αρχη.Επισης επειδη πρεπει να κουμπωσει στον πινακα,ειναι ισως ενα προβλημα να περασεις τους σωληνες μεσα απο το σπιτι.Eπισης δεν με πολυενθουσιαζει η ιδεα να εχω ενα μικρο λεβητοστασιο στο σαλονι μου,αλλα σαν ιδεα ειναι πολυ καλη και αρκετα οικονομικη και πολυ αποδοτικη αν και δεν το περιμενα..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6370 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
κατι αλλο χωρις αλαγες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6371 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
www.doukasdrama.gr/index.php?page=shop.p...virtuemart&Itemid=49 και κατι με μικρη μετατροπη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #6372 από jimopoulos
Απαντήθηκε από jimopoulos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

georgebest έγραψε: Γιατι κανένας δεν μιλάει για τζακολέβητες?? Δεν είναι καλή περίπτωση ?? Μήπως είναι προτιμότερο κάποιος αν θέλει το τζάκι του σαν κεντρική θέρμανση να βάλει τζακολέβητα ?? να το συνδέσει δηλ με καλοριφέρ??? Πείτε λίγο τις απόψεις σας.

πιστευω για σπιτι 100τμ ειναι περιττο(αναλογα και την διαριθμηση βεβαια)η πιο οικονομικη λυση(δια ταυτο τοσο ντορος στις κασετες) που οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουν συμφωνησειειναι κασετα χωρις πολλα μερεμετια και εναλλακτη..
και για τα δωματια των παιδιων το βραδυ υπαρχουν και θερμοπομποι(σημερα το ρευμα ποιο οικονομικο απο το ξυλο)

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.526 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ