Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43857 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

GeoTa έγραψε:

legend7ts έγραψε: Όχι βρε πια παγίδα, δε φτάνει που ο άνθρωπος ακούει την κάθε λαλακια μας θα τον παγιδευσουμε κιόλας!! Απλώς μου τη σπάει λίγο που θέλει κάθε μέρα μαυρισμα.


μαύρισμα ή καθάρισμα; B)

Μαυρισμα τζαμιου εννοείς το τρίβεις και δε καθαρίζει ή με μια περασιά καθαρίζει; Γιατί εμένα ξαναλέω με μια περασια αντε δυο καθαρίζει έυκολα. Πέρυσι όμως με τα σκατόξυλα που ειχα το μαύρισμα απο το τζάμι δεν έφευγε με τιποτα


berill παιδια , απ το σουπερ , ενα που λεει για εστιες ! Δεν τρίβεις , σε 5 δευτερόλεπτα εχει διαλυθεί ολι η μαυριλα , περνας με εφημερίδα και εισαι οκ ! Εγω το κλεινω επειτηδες τον αερα απο παντου , για να κρατάει φωτια απ τις 11 το βραδυ μεχρι σημερα 6 το πρωι !
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by house.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43860 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Βερλιν παιδια , απ το σουπερ , ενα που λεει για εστιες ! Δεν τρίβεις , σε 5 δευτερόλεπτα εχει διαλυθεί ολι η μαυριλα , περνας με εφημερίδα και εισαι οκ ! Εγω το κλεινω επειτηδες τον αερα απο παντου , για να κρατάει φωτια απ τις 11 το βραδυ μεχρι σημερα 6 το πρωι ![/quote]

Σε σπρέι ειναι 'η αλοιφη; Τι θερμοκρασια έχεις Στο θερμοστατη σου για να κλείσεις όλο τον αέρα; Ποσα κιλά βάζεις το βράδυ;
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by legend7ts.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43869 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Σε σπρει χωρις αεριο !berill oxi gia inox , gia μπαρμπεκιου , τζακια ! Εχει πολλα αυτη η μαρκα , αλλα δεν βρίσκω το μπουκαλι να σας το δειξω ! Το μονο που πραγματικα καθαριζει ,χωρις πολλα πολλα !


Αυτο με τον θερμοστατη δεν το καταλαβα , Εχω μεσα καρβουνα πολλα μεχρι τις 11 το βραδυ και χτες πχ εβαλα 3 κορμους απο 10 ποντους ο καθενας 60cm πλατος ! 2 Δεντρο 1 οξιά ! Το βράδυ έπεσα για ύπνο με 25 , και ξύπνησα στις 6 με 23,5 ! Το τζακι ειχε μεσα μονο κάρβουνα , αλλα κάρβουνα οχι στάχτη , πέταξα μια οξια πηγα στην εσπρεσιερα , εκανα ενα στα γρηγορα και μεχρι να γυρισω ειχε παρει απο μονο του το ξυλο ! Μεχρι και η πεθερα με ειπε , οπως και να το βαλεις το ξυλο μεσα , περνει απο μονο του !

Ακομα ομως δεν κανει κρυο , χαλαρώστε , κάτσε να βαραει έξω όλη μερα 0 και να πέφτει το βραδυ -7 ! Εκει να δουμε τη θα καίμε , τωρα κανουμε χαβαλε !
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by house.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43947 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

house έγραψε:

GeoTa έγραψε:

legend7ts έγραψε: Όχι βρε πια παγίδα, δε φτάνει που ο άνθρωπος ακούει την κάθε λαλακια μας θα τον παγιδευσουμε κιόλας!! Απλώς μου τη σπάει λίγο που θέλει κάθε μέρα μαυρισμα.


μαύρισμα ή καθάρισμα; B)

Μαυρισμα τζαμιου εννοείς το τρίβεις και δε καθαρίζει ή με μια περασιά καθαρίζει; Γιατί εμένα ξαναλέω με μια περασια αντε δυο καθαρίζει έυκολα. Πέρυσι όμως με τα σκατόξυλα που ειχα το μαύρισμα απο το τζάμι δεν έφευγε με τιποτα


berill παιδια , απ το σουπερ , ενα που λεει για εστιες ! Δεν τρίβεις , σε 5 δευτερόλεπτα εχει διαλυθεί ολι η μαυριλα , περνας με εφημερίδα και εισαι οκ ! Εγω το κλεινω επειτηδες τον αερα απο παντου , για να κρατάει φωτια απ τις 11 το βραδυ μεχρι σημερα 6 το πρωι !


Θα την φας φιλε αργα η γρηγορα .Θα σου καπνισει το σπιτι προχθες την εφαγα και σημερα ηρεμισα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43950 από sofia75
Απαντήθηκε από sofia75 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
γεια σας,τελικα βρηκα εναν μαστορα και μου ζηταει 550 ευρω για το γκρεμισμα,την εγκατασταση και τα υλικα,επιμενει να μην βαλουμε πετροβαμβακα στην γυψοσανιδα γιατι λεει οτι θα μυριζει πλαστικο.Επειδη το τζακι ειναι στον πανω οροφο του ζητησα να μου στειλει αερα και στον κατω οροφο ειπε οτι θα τρυπησει κατω απο το τζακι και θα στειλει τον αερα που θα βγαινει απο το βεντιλατερ και στον πανω οροφο θα αφησει την φυσικη ροη ειναι σωστο αυτο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43954 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
δηλαδη να μην βαζουμε ξυλα το βραδυ? ή να μην κλεινουμε τελειως τον αερα του?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.505 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ