Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43686 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

eliask έγραψε: Καλησπέρα και από εμένα . Πηρά μια προσφορά για ένα ενεργειακό τζάκι και θα ηθέλα να μου πείτε πως σας φαινέτε η πρόταση από οικονομικής άποψης . Να σας πω πως ζήτησα να χαλασώ το τζάκι που έχω για να τουυ κάνω και αισθητικές βελτιωσεις στη διακοσμηση ( οχι τιποτα ιδιαιτερο απλά να αλλάξουμε τι διακόσμηση με μια απλή γυψοσανίδα ) Χωρις λοιπόν να έχει έρθει ο τζακάς στο σπίτι μόνο με την κάτοψη του σπίτιου που του έδειξα και υστερά από κουβέντα μου έδωσε τη παρακάτω προσφορά

Ενεργειακό τζάκι 14kw ( δεν λέω μάρκα ή κάταστημα για να μήν υπάρξει καμία παρεξήγηση ) 1185 ευρώ
Πετροβαμβακας 150 ευρώ
Περσίδες 120 ευρώ
Ventilater : 300 ευρώ
Γκρεμισμα τζακιού : 150 ευρώ
Εγκατάσταση : 600 ευρω
ΣΥΝΟΛΟ : 2505 EΥΡΩ ( ΤΙΜΗ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ. ΜΕ ΤΟ ΦΠΑ 3081 ΕΥΡΩ

Επειδή μου φάνηκε λίγο δάγκωμα αλλά και πάλι δεν έιναι πως έχω και καμιά εμπειρία θα μπορούσατε να μου πείτε την άποψη σας ?Eυχαριστώ!


Και τα υλικά δάγκωμα και η εγκατάσταση δάγκωμα (φαντάζομαι για foyer πρόκειται)...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43702 από eliask
Απαντήθηκε από eliask στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ναι να σου πω και το μοντέλο να μου πείς την άποψη σου! KFD ILINE 14.5 KW. Ειμαι μεταξύ αυτού και της λύσης σε invicta . Περασα μία βόλτα από Leroy Merlin αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω ακρη ( δεν είχα και τους κωδικούς της κάθε συσκευής που έχουν γράψει και εδώ μέσα) και στη συνέχεια πήγα και ρώτησα και για το KFD. Μου αρέσει σα τζάκι αλλά μάλλον πρέπει να ψάξω να βρώ και κάποιον καλό ( και λογικό) μάστορα να μου το τοποθετήσει .Αλλίως invicta ! :-) Δεν θα ήθελα να ξεπεράσω ιδανικα σε κόστος τα 2000 ευρώ έαν αυτό είναι εφικτό.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by eliask.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43710 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

eliask έγραψε: Καλησπέρα και από εμένα . Πηρά μια προσφορά για ένα ενεργειακό τζάκι και θα ηθέλα να μου πείτε πως σας φαινέτε η πρόταση από οικονομικής άποψης . Να σας πω πως ζήτησα να χαλασώ το τζάκι που έχω για να τουυ κάνω και αισθητικές βελτιωσεις στη διακοσμηση ( οχι τιποτα ιδιαιτερο απλά να αλλάξουμε τι διακόσμηση με μια απλή γυψοσανίδα ) Χωρις λοιπόν να έχει έρθει ο τζακάς στο σπίτι μόνο με την κάτοψη του σπίτιου που του έδειξα και υστερά από κουβέντα μου έδωσε τη παρακάτω προσφορά

Ενεργειακό τζάκι 14kw ( δεν λέω μάρκα ή κάταστημα για να μήν υπάρξει καμία παρεξήγηση ) 1185 ευρώ
Πετροβαμβακας 150 ευρώ
Περσίδες 120 ευρώ
Ventilater : 300 ευρώ
Γκρεμισμα τζακιού : 150 ευρώ
Εγκατάσταση : 600 ευρω
ΣΥΝΟΛΟ : 2505 EΥΡΩ ( ΤΙΜΗ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ. ΜΕ ΤΟ ΦΠΑ 3081 ΕΥΡΩ

Επειδή μου φάνηκε λίγο δάγκωμα αλλά και πάλι δεν έιναι πως έχω και καμιά εμπειρία θα μπορούσατε να μου πείτε την άποψη σας ?Eυχαριστώ!


Για να εχεις μια εικόνα απο τιμες υλικών, πριν 3 μηνες ψωνισα απο λερου και ειχε

Πετροβάμβακας με αλουμινιο 7,2τμ 31,79 €
Γυψοσανίδα πυράντοχη 2 τεμ 20,58 €
Στρωτήρας γυψοσανίδας 5εκ 2 τεμ 4,58 €
Βίδες γυψοσανίδας 200τεμ 3,49 €
Σιλικόνη πυράντοχη 2 τεμ 12,18 €
Κόφτης 2 τεμ 2,38 €
Ταινία αλουμινίου 50μ 7,99 €
Συστολή Φ200 σε Φ250 27,99 €

Επίθης θυμαμαι μια περσιδα 20χ35 την ειχα αγορασει 22,00€
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by GeoTa.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": eliask

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43718 από eliask
Απαντήθηκε από eliask στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μάλιστα αρα καλά μου φάνηκε το δάγκωμα . Ψαχνω να δώ τι να κάνω !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43761 από gatos20vt
Απαντήθηκε από gatos20vt στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Οι εστίες selenic η GV 700 στο καλό τσίτωμα τι θερμοκρασίες πιάνουν τα μαντέμια τους εσωτερικά?? Έχει μετρήσει κανείς με θερμόμετρο υπερύθρων??
Εγώ στο selenic 700 είδα 300 C και στο GV 700 έχω δει και 330 C για πείτε και εσείς

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43846 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Έτσι από περιέργεια το μετρησα σημερα (με συρταρακι ημιανοιχτό) 345 οC μεγιστο. Για σελενικ μιλαω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.528 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ