Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43287 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

sofia75 έγραψε: ειπε οτι θα γκρεμισει ενα μερος του τζακιου απο μπροστα συν τα υλικα!

Τα χρήματα που ζήτησε, τότε είναι παρά πολλά. Με διακοσαρια ευρώ έξοδα και μιάμιση μέρα το πολύ πολύ δουλειά θα έβγαζε κανα χιλιαρικο :angry:
Καλά κάνεις και ψάχνεις για κάποιον άλλο. Το θέμα είναι ότι δεν έχω ακούσει καλά λόγια για άλλο μαστορα στην Θεσσαλονίκη, οι περισσότεροι δεν ακολουθούν το μανιουαλ και δημιουργούν προβλήματα. Αν βρεις κάποιον δείξε του το μανιουαλ και να επιμεινεις να το ακολουθήσει πίστα.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43292 από nafplio
Απαντήθηκε από nafplio στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

str1979 έγραψε: Καλημερα σε ολους τους τζακαδες ;)
Ειχα καιρο να μπω στο φορουμ αλλα βλεπω οτι παμε καλα απο εγκαταστασεις
Μπηκε ο χειμωνας και αρχισαμε τα ανάμματα



Φιλαρακι μου που ψάχνετε αυτες τις μερες για αγορα ενεργειακής εστιας μου ειπε οτι στο ΛΕΡΟΥ Θεσσαλονικης εχει το Invicta 500€


Ωραία διακόσμηση. Επειδή εχω παρόμαια η γυψοσανίδα πάνω απο την εστία σου ζεματάει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43301 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

legend7ts έγραψε: Θα υπάρχει πρόβλημα αν βάλω ενα φιλτρο άνθρακα στην είσοδο του βεντιλατερ γιατι κάθε δυο μέρες γεμίζει λίγο σκόνη το σαλόνι λόγω του ότι παίρνει αέρα απο το κλιμακοστασιο;


Εγω εχω βαλει ειδη ! 1ενα για απεξω γιατι μενω στα χωραφια και εχω χωμα οχι σκονη , και + οτι απο εκει που περνει αερα το τζακι για το σπιτι , εχω και τα κουνελια και την μυριζουν την κυρια ! Απο τοτε που εβαλα ησύχασα !
Και ενα μεγαλο στο υπογειο , γιατι μια τραβαω αερα απο κατω ,για τον εναλλακτη , και εκει κανω ηλεκτροκοληση , καπνιζω και ενα σωρο αλλα , τα οποια με το φιλτρο δεν την μυριζουν την κυρια !

Φιλτρα τετοια πουλανε στην αθηνα πολλα μαγαζια , τα καλητερα με διαφορα , λογο εισαγωγης τα εχει το αλεγκρε ! Δηλαδη εμανουηλ μπενακη στο 100 περιπου (δεν ξερω το νουμερο , εχει και συτε αμα θες)

Εχουν και ενα ελάττωμα ομως , κόβει ο αερας . Σαν να του μπουκώνεις την εισοδο , και μετα μεσα απλος θα εχεις ποιο δυνατά το μοτερ !
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": legend7ts

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43345 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

str1979 έγραψε: Καλημερα σε ολους τους τζακαδες ;)
Ειχα καιρο να μπω στο φορουμ αλλα βλεπω οτι παμε καλα απο εγκαταστασεις
Μπηκε ο χειμωνας και αρχισαμε τα ανάμματα



Φιλαρακι μου που ψάχνετε αυτες τις μερες για αγορα ενεργειακής εστιας μου ειπε οτι στο ΛΕΡΟΥ Θεσσαλονικης εχει το Invicta 500€


Καλώς τον. Χαθηκες ολο το καλοκαιρι :) . Πώς παει το μηχανημα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43350 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλα παμε απο ζεστη

τα ξυλα που αγορασα φετος ειναι καταξερα και κανουν πολυ καλη καυση

Επιζω να εχουμε χαλαρο χειμωνα και να την βγαλουμε ολοι οιονομικα εχουμε -δεν εχουμε τζακι

Μου εχει σπασει τα νευρα με το τζαμι που μαυριζει ολη την ωρα αλλα τι να κανουμε δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα

Φιλε ΝΑΥΠΛΙΟ η γυψοσανιδα δεν ειναι ζεστη. Εσωτερικα εχω ντυσει ολο τον θερμοθαλαμο με πετροβαμβακα.
Φωτο μπορεις να δεις σε προηγουμενο ποστ μου.

Invicta Compact 700
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by str1979.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nafplio

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43360 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Zedd έγραψε:

MICK έγραψε: Επίσης μου είπε ότι εφόσον καεί, συνεχίζει να έχει θερμική απόδοση και μάλιστα αρκετά μεγάλη.


Αυτό το επιβεβαιώνω και εγώ που την έχω δοκιμάσει και την σύγκρινα με άλλες πιο φτηνές. Σίγουρα όμως συμφέρουν καλύτερα τα ξερά ξύλα. Αν δεν είχα πρόβλημα χώρου θα έκαιγα μόνο ξύλα...


Όπως σωστά είπες ΞΕΡΑ ΞΥΛΑ. Εγώ δεν έχω πρόβλημα χώρου. Έτσι προμηθεύτηκα το κατακαλόκαιρο 3 τόνους οξυά & ελιά. Έχω επίσης περ. 300 κιλά ελιά ρίζα, αγορασμένη το καλοκαίρι του 2011

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.585 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ