Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43055 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Όπως είχα πεί, πήγα σήμερα στα Καλύβια Αττικής και προμηθεύτηκα 20 κιλά (2 πακέτα των 10 κιλών) μπρικέτα. Η τιμή είναι 5Ε για κάθε πακέτο, με απόδειξη. Κοστίζει 0,5Ε/κιλό. Πιστεύω ακριβά. Η παλέτα είναι 1000 κιλά και κοστίζει 325Ε παραδοτέα στο σπίτι. Δηλαδή 0,325Ε το κιλό. Η τιμή περιλαμβάνει ΦΠΑ και μεταφορικά. Αν είναι να προμηθευτεί κάποιος 200 'Η 300 κιλά τότε ίσως η τιμή αντί 5Ε γίνει 4Ε το κιλό. Τα χαρακτηριστικά της μπρικέτας ειναι τα κάτωθι. www.ecowoodhellas.gr/products/Mpriketa-x...-elati--schweighofer Κατά τη επιστροφή πέρασα για να προμηθευτώ και λίγη χολιστερίνη :lol: :lol: από μία ταβέρνα στα Καλύβια. Λόγω καλού καιρού ακόμα, θα το ανάψω ίσως στο τέλος της εβδομάδας. Θα δούμε. Επίσης μου είπε ότι ο ίδιος καίει την συγκεκριμένη μπρικέτα σε ξυλολέβητα 24ωρο, και βάζει 30 κιλά την ημέρα. Βέβαια δεν ρώτησα για πόσα σώματα 'Η τι μέγεθος έχουν. Επίσης μου είπε ότι εφόσον καεί, συνεχίζει να έχει θερμική απόδοση και μάλιστα αρκετά μεγάλη.

ΜΙΧΑΛΗΣ
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by MICK.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43066 από Zedd
Απαντήθηκε από Zedd στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

MICK έγραψε: Επίσης μου είπε ότι εφόσον καεί, συνεχίζει να έχει θερμική απόδοση και μάλιστα αρκετά μεγάλη.


Αυτό το επιβεβαιώνω και εγώ που την έχω δοκιμάσει και τις σύγκρινα με άλλες πιο φτηνές. Σίγουρα όμως συμφέρουν καλύτερα τα ξερά ξύλα. Αν δεν είχα πρόβλημα χώρου θα έκαιγα μόνο ξύλα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43068 από Zedd
Απαντήθηκε από Zedd στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

MICK έγραψε: Επίσης μου είπε ότι εφόσον καεί, συνεχίζει να έχει θερμική απόδοση και μάλιστα αρκετά μεγάλη.


Αυτό το επιβεβαιώνω και εγώ που την έχω δοκιμάσει και την σύγκρινα με άλλες πιο φτηνές. Σίγουρα όμως συμφέρουν καλύτερα τα ξερά ξύλα. Αν δεν είχα πρόβλημα χώρου θα έκαιγα μόνο ξύλα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43154 από sofia75
Απαντήθηκε από sofia75 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ειπε οτι θα γκρεμισει ενα μερος του τζακιου απο μπροστα συν τα υλικα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43270 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Θα υπάρχει πρόβλημα αν βάλω ενα φιλτρο άνθρακα στην είσοδο του βεντιλατερ γιατι κάθε δυο μέρες γεμίζει λίγο σκόνη το σαλόνι λόγω του ότι παίρνει αέρα απο το κλιμακοστασιο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43271 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημερα σε ολους τους τζακαδες ;)
Ειχα καιρο να μπω στο φορουμ αλλα βλεπω οτι παμε καλα απο εγκαταστασεις
Μπηκε ο χειμωνας και αρχισαμε τα ανάμματα



Φιλαρακι μου που ψάχνετε αυτες τις μερες για αγορα ενεργειακής εστιας μου ειπε οτι στο ΛΕΡΟΥ Θεσσαλονικης εχει το Invicta 500€

Invicta Compact 700
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by str1979.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.508 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ