Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38963 από stefo-gr
Απαντήθηκε από stefo-gr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Στου τζακιού πυράντοχη, στους αεραγωγούς απλη. Εκτός αν επικοινωνούνε, οπότε παντού πυράντοχη.


ευχαριστω Asteri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39011 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
sofix φιλε παντως σε παραδεχομαι εχεις κανει και γαμω τις κατασκευες.Να βρασω τους αλβανους μαστορους μπεν τεν.
Αμα ησουν κοντα θα σε κερναγα και μια μπυρα σε λεω!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39052 από Leo
Απαντήθηκε από Leo στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Παιδιά καλησπέρα...
Έχω αγοράσει το invicta selenic 700 (foyer) και σκέφτομαι να το εγκαταστήσω μέσα στις επόμενες ημέρες (περιοχή Κόρινθος).
1) Sofix, είσαι από Κόρινθο, οπότε μπορείς να μου προτείνες καταστήματα για αγορά πετροβάμβακα, αλουμινοταινία και σωλήνα inox? Έχω έρθει πρόσφατα και είμαι στο ψάξιμο όσον αφορά τα καταστήματα.
2) Το παλιό μου τζάκι έχει κτιστή καμινάδα (από προκατασκευασμένα στοιχεία) οπότε σκέφτομαι να γκρεμισω ένα τμήμα της και μέσα σε αυτή να περάσω σωλήνα φ200 έως τη κορυφή της. Να τη γκρεμίσω μέχρι το ύψος του θερμοθαλάμου ή δεν πειράζει αν παραμείνει ένα τμήμα της κτιστής στον θερμοθάλαμο?
3) Ο όγκος του θερμοθαλάμου για το συγκεκριμένο τζάκι πόσο περίπου πρέπει να είναι? Εκτιμώ γύρω στα 0,65μ3.
Ευχαριστώ για τη βοήθεια....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39056 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Την χτιστή καμινάδα μέσα στον θερμοθάλαμο δεν την χρειάζεσαι, γκρέμισέ την. Ο θερμοθάλαμος είναι τόσος που υπολόγισες. Κατ'ελάχιστο. Αν θες τον μεγαλώνεις μέχρι το ταβάνι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39084 από Leo
Απαντήθηκε από Leo στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Asteri σ' ευχαριστώ.....
τις σωλήνες μέσα στη χτιστή καμινάδα θα πρέπει να τις μονώσω με σιλικόνη ανθεκτική σε υψηλές θερμοκρασίες ή απλά να τις κουμπώσω (αρσενικό- θυληκο)?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39089 από PANOS 21
Απαντήθηκε από PANOS 21 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπερα.Asteri σε ειχα ρωτησει για την κασετα NORDICA απο που παιρνει αερα ,και μου ειπεs για αερα καυσησ απο εξω.αλλο αερασ καυσησ και αλλο αερα για θερμο αερα?γιατι βλεπω οτι ολοι βαζουν περσιδα κατω χαμηλα μεσα στο σπιτι,η κανω λαθος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.510 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ