Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38318 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
πιστευω ανοιγοντας την περσιδα θα σταματησει το προβλημα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38322 από abc
Απαντήθηκε από abc στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπέρα, Χθες άναψα την Ecostar για δεύτερη φορά. Δεν μπόρεσα να μετρήσω θερμοκρασίες αλλά μετά από κάποια ώρα ήταν δύσκολο να κρατήσεις το χέρι σου μπροστά από την περσίδα για πάνω από μερικά δευτερόλεπτα, οπότε θεωρώ ότι αυτό είναι καλό σημάδι. Ωστόσο και θέλω να ρωτήσω το εξής.
Στο πάνω μέρος της κασέτας υπάρχει μία βίδα που ρυθμίζει το πόσο ανοιχτό θα μένει το κλαπέτο. Τελικά πια είναι η σωστή θέση. Τελείως κλειστό, λίγο ανοιχτό (πόσα εκατοστά) ή πολύ.
Επίσης υπήρχε μια θολούρα στο σπίτι με μυρωδιά από το μαντέμι. Εντάξει η μυρωδιά αλλά η θολούρα είναι φυσιολογική?
Και κάτι τελευταίο. Μπορεί κάποιος φίλος να ανεβάσει κάποιο βίντεο που να δείχνει τη φωτιά με τελείως ανοιχτό αέρα και τελείως κλειστό για να καταλάβω τη διαφορά. όσο και να προσπάθησα δεν μπόρεσα να το δω στη δικιά μου κασέτα. ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38327 από panos79
Απαντήθηκε από panos79 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αστερη καλησπέρα βρηκα τελικά ταμπερ με διαμετρο 18εκ σε φ20 για να αλλαξω το παλιο ταμπερ που καλυπτε το μισο της διατομης της καμιναδας και θεωρουσα οτι ειναι υπευθυνο για σοβαρες απωλειες απο την καμιναδα.ενω ο μαστορας εκανε τις υπολοιπες βελτιωσεις στο τζακι μου -μονωση,δευτερη περσιδα απο βεντιλατερ-αρνηθηκε να μου βιδωσει το ταμπερ πανω στο παλιο λεγοντας οτι δε ειναι τοσο απλα τα πραγματα και μπορει να μου καπνισει. αφησαμε ανοιχτη την επενδυση μεχρι αυριο για να αποφασισω.τι να κανω;λεει αληθεια τα ταμπερ δεν αλλαζουν αυθαιρετα γιατι καποιον ετσι του ηρθε στο μυαλό;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38329 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Άμα καπνίζει, θα το βάζεις λίγο πιό ανοιχτό. Μόνο τέρμα ανοιχτό και τέρμα κλειστό κάθεται το τάμπερ, δεν μπορεί να σταθεί ενδιάμεσα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38334 από pzarkad
Απαντήθηκε από pzarkad στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Άμα κλείνω το τάμπερ (700 turbo)τι κερδίζω?
καλύτερη καύση?
οικονομία στα ξύλα?
σε συνδυασμό με καθόλου - λίγο - τέρμα ανοιχτό το πορτάκι?
Sorry για τις ερωτήσεις αλλά προσπαθώ για το καλύτερο!
Ο καλύτερος τρόπος καθαρισμού της μαυρίλας από το τζάμι.(σας ζάλισα!)
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by pzarkad.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38335 από panos79
Απαντήθηκε από panos79 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ναι ειναι απο αυτα που η πορτα ανοιγει προς τα πανω και ανοιγοντας ανοιγει κ το κλαπε.παντως εχω καλο ελκυσμο 5 χρονια δε μυρισα καπνο στο δωματιο.7μ καμιναδα inox

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.482 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ