Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36953 από SHERIF
Απαντήθηκε από SHERIF στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@ legend7ts" & άλλους
...Συρταρακι δε μπορω να ανοίξω αν δεν ανοίξει και η πόρτα οπότε τέρμα ανοιχτά οι γριλιες...

Εάν δεν ανοίγει το συρταράκι εύκολα βγάλτε το και τροχίστε με ένα τροχό ή λίμα τα γρέζια που έχει το μαντέμι στην πάνω και κάτω πλευρά, δεν επηρεάζεται η λειτουργία του απλώς δεν έχει καλό φινίρισμα όπως βγήκε σχεδόν από το χυτήριο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36963 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Το συρταράκι δεν βγαίνει γιατί βρίσκει στην κλειστή πόρτα και δεν νομίζω να είναι αστοχία κατασκευής, μάλλον έτσι το έκανε επίτηδες η Invicta για να μην μπορεί να το ανοίξει πχ κάνα πιτσιρίκι για παιχνίδι και τραυματιστεί. Με κλειστή την πόρτα, βγαίνει μόνο 1-2 πόντους έξω, για να δώσουμε full αέρα όταν χρειάζεται (πχ εκκίνηση φωτιάς).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36966 από pap
Απαντήθηκε από pap στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

pap έγραψε: Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.Πριν 5 χρόνια που έφτιαξα το σπιτι έβαλα μια έστια - την επισυνάπτω -με τζαμι περισσότερο για λόγους ασφάλειας.Δεν το πολύ χρησιμοποιούσα για θέρμανση ως τώρα, όταν το άναβα το έκανα με ανοικτή πόρτα έτσι για συντροφιά όποτε δεν το έψαξα παραπάνω.
Ο τζακάς νομίζω με αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα έκανε καλή δουλειά , δηλ. πίσω από το τζάκι εισέρχεται κρύος εξωτερικός αερας. Πρέπει να σας πω πως στο θάλαμο της γυψοσανίδας δεν έχω περσίδες αφού ως τώρα δεν με ενδιέφερε. Τώρα άν όπως είναι κατασκευασμένο ανοίξω περσίδες μία κάτω και μία στην οροφή θα έχω φυσική ροή ζεστού αέρα;



Uploaded with ImageShack.us


αυτή την εστία εχω www.hytotherm.gr/HYTOTHERM/PROIONTA/Page...GOMENE_PORTA.html#10

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36967 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αν την θες για κοψίδια, την κρατάς.
Αν την θες για θέρμανση, την αλλάζεις...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36975 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
manual-BL-CA-HO.pdf

Αστερη έβγαλαν με 250 προσφορά μια ferlux c180 10kw με en13229. Το PDF που βρήκα για τις εστίες ferlux το επισυναπτω. Ποια είναι η γνώμη σου?
Σκέφτομαι να την βάλω στο χωριό, για περίπου 20 μέρες λειτουργίας ετησίως.

Ίσως, λόγω μεγέθους δεν ανεβαίνει με τίποτα. :angry:


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Stavrax. Αιτία: δεν επισυναπτεται το αρχειο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36976 από akasa
Απαντήθηκε από akasa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αστέρη επειδή είμαι στα πρόθυρα παραγγελίας εστίας (Selenic 700 δίφατση) και επειδή είμαι από επαρχία (Αλεξ/πολη)σε παρακαλώ για να γλιτώσω κάποια δρομολόγια στη Θεσ/νικη μπορείς να μου γράψεις τι ακριβώς θα χρειαστώ από τα υπόλοιπα βασικά υλικά για την σωστή τοποθέτηση του foyer; Υπενθυμίζω ότι θα βάλω εναλλάκτη (το ύψος του ταβανιού μου είναι 2.90-χωράει άραγε του ενός μέτρου;)και το ύψος της χτιστής καμινάδας μου είναι 6+ μ. Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 2.693 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ