Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36148 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

dimostg@gmail.com έγραψε: @ Αστέρη
Επειδή η κασέτα αγοράστηκε από τον Ξανθάκο, οποίος κάνει μόνος του την εισαγωγή και το μανουαλ είναι στα ιταλικά και μόνο χωρίς τη μεσολάβηση της ελληνικής αντιπροσωπίας και είναι ακριβώς αυτό που μου αναφέρεις με μόνες διαφορές στον πίνακα των τεχνικών χαρακτηριστικών σου στέλνω αντίγραφο η προσπαθώ να σου στείλω.

[attachment:1]Σαρωμένο.jpg[/attachment]


Δύο οι πιθανότητες. Είτε στέλνουν στην Ελλάδα (και όλες τις άλλες ανατολικές χώρες, δείτε στο site, δεν υπάρχει Ecostar σε Γαλλία/Γερμανία/Ιταλία κλπ) παλιάς σχεδίασης Ecostar με μεγαλύτερη ισχύ, είτε στέλνουν τροποποιημενο manual, γιατί κανείς επίσημος φορέας δεν μπορεί να ελέγξει του λόγου το αληθές...

Ως γνήσιος έλλην και γνωρίζων την μαφιόζικην φύσιν εκάτερων Ιταλών και ημεδαπών, τείνω να πιστεύω ότι το μαγείρεμα πάει σύννεφο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36151 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

AngelsGR έγραψε: αχ βρε Asteris, αστερι εισαι τελικα :) . Το τζακι που πηρα ειναι το Τζάκι w80D απο τον τζακι warm στην Θεσσαλονικη.

σχετικα με την 2 ερωτηση, να διευκρινισω κατι. Εννοεις πως η γυψοσανιδα θα ειναι μονωμενη ή θα πρεπει να ειναι μονωμενη και να βαλλω και πετροβαμβακα απο πισω??

και για την τριτη ερωτηση μου, επειδη απο την εξω πλευρα ειναι ισογειο και εχει πολλα εντομα, μπορω να βαλλω κατι στους αεραγωγους ετσι ωστε να μην μπορει να μπουν μεσα εντομα αλλα να δουλευει και σωστα ο αεραγωγος??

Asteris έγραψε: 1) Καλύτερα χαμηλά, αν δεν σε πειράζει ότι δείχνει πιό άσχημα και μπορεί να βαράει ζεστός αέρας στα πρόσωπα (αν κάθεται κάποιος τόσο κοντά).
2) Εννοείται.
3) 10-20 πόντους από το έδαφος και τουλάχιστον 30-40 εκατοστά απόσταση μεταξύ τους.

Ποιό τζάκι πήρες?


Δεν έχει μονωμένες γυψοσανίδες, εμείς τις μονώνουμε με πετροβάμβακα από πίσω. Για τα έντομα θα βάλεις είτε μεταλλική σίτα ψιλή, είτε φίλτρο απορροφητήρα για να κόβει και σκόνες (αλλά θα κόβει ελαφρά και την παροχή).

Καλή τύχη με το τζάκι, πες μας όταν το βάλεις μπροστά αν δουλεύει καλά, ή θέλει μπανάνα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36162 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

AngelsGR έγραψε: καλως σας βρηκα! Το τζακι που εχω ειναι μονομπλοκ, ονομαστικης αποδοσης 15kw. Καμια συμβουλη για μενα βρε παιδια, γιατι θελω να το φτιαξω μονος μου την ολη εγκατασταση. :)

ξανα γραφω τις ερωτησεις μου.

1) Οι περσιδες απο οπου θα βγαινει ο ζεστος αερας, που ειναι καλυτερα να τοποθετηθουν, στο κατω μερος ή στο πανω μερος απο το τζακι??

2) Η γυψοσανιδα που θα μπει στην προσοψη του τζακιου, θα πρεπει να ειναι και αυτη μονωμενη με πετροβαμβακα?

3) Απο την εξω πλευρα θα βαλλω 2 αεραγωγους οπου ο ενας θα συνδεθει με το βεντιλατερ και ο αλλος θα φερνει αερα κατω απο την εστια. Εχει σημασια σε ποιο υψος θα μπουν αυτοι οι αεραγωγοι απο την εξω πλευρα?? Ποια αποσταση θα πρεπει να εχουν μεταξυ τους??


Αν μπορείς να το φτιάξεις μόνο σου,καντω.
ΕΧω ανοιξει ένα topic,μπορεί να πάρεις καμία ιδέα.
ΕΓκατασταση τζακιού dovre 2180 cbgdcp.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36164 από stefo-gr
Απαντήθηκε από stefo-gr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
εχουμε αποψεις για το controller FC-810 και για το μοτερ FRB4C-225/062 K081 ?
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36167 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Καλή τύχη με το τζάκι, πες μας όταν το βάλεις μπροστά αν δουλεύει καλά, ή θέλει μπανάνα...



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Μας τέντωσες πρωί πρωί, ακόμα γελάω!

Δεν έχει και πολλά smilies, θα έβαζα αυτό που λύνεται στο γέλιο και χτυπάει το χέρι στο πάτωμα!


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36168 από AngelsGR
Απαντήθηκε από AngelsGR στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
νομιζα πως οι πυραντοχες γυψοσανιδες οπως η Fireboard της Knauf εκαναν δουλεια!!

θα δοκιμασω σιγουρα το φιλτρο απορροφητηρα γιατι δεν θελω οταν καθομαι στο τζακι μπροστα και χασμουριεμαι να μου πεταγονται εντομα απο το βεντιλατερ, χεχεχε.

καλη αρχη να εχουμε.... :)

Asteris έγραψε: Δεν έχει μονωμένες γυψοσανίδες, εμείς τις μονώνουμε με πετροβάμβακα από πίσω. Για τα έντομα θα βάλεις είτε μεταλλική σίτα ψιλή, είτε φίλτρο απορροφητήρα για να κόβει και σκόνες (αλλά θα κόβει ελαφρά και την παροχή).

Καλή τύχη με το τζάκι, πες μας όταν το βάλεις μπροστά αν δουλεύει καλά, ή θέλει μπανάνα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.471 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ