Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #31646 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Θα ζεσταθεί, αλλά καλύτερα βάλε και εναλλάκτη να το βοηθήσεις στο ξεκίνημα, είναι πολλά τα μέτρα. Αν έχεις δυνατότητα, στείλε τους αεραγωγούς του εναλλάκτη σε άλλο σημείο, μακρυά από την εστία.


Η γαλανιζέ απλά θα έχει μικρότερη διάρκεια ζωής. Ειδικά με υγρά ξύλα. Πρόβλημα μήκους καμινάδας δεν έχεις και η δικιά μου τόση είναι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #31661 από sofix
Απαντήθηκε από sofix στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
απορίες τελευταιας στιγμης μια και απο Δευτερα ξεκιναω εργασίες..
καπέλο στην ευρυτερη περιοχη βρισκω τα κλασσικα inox περιστροφικα,τα οποια απορριπτονται λογω κοστους ,θορυβου και γενικως τα βρισκω περιττα..
επίσης βρισκω αυτο το απλο αντιανεμικο
[img size=300x300]www.lithodomin.gr/media/resize_img_path/...30fe78b7f34c2eba.jpg[/img]

και αυτο σε inox αλλα και τσιμεντενιο..
[img size=300x300]www.lithodomin.gr/media/resize_img_path/...6eb1043a58d4f9d6.jpg[/img]

εψαχνα τέτοιο
[img size=300x300]www.kaminas.com.gr/images/prd12zm.jpg[/img]
αλλά δεν βρηκα πουθενα στην νότιο Ελλάδα..

να παρω ένα τσιμεντενιο να τελειωνω που ειναι κ τζαμπα...? προβλημα ελκυσμου με 4 μετρα ευθεια καμιναδα λογικα δεν θα εχω..
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by sofix.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #31691 από kostas.b
Απαντήθηκε από kostas.b στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ινβικτοπληκτος κι εγω αφου παραγγειλα σημερα την εστια insert invicta 700 turbo grande vision απο το leroy Λαρισας στην τιμη των 699 ευρω σε εξι δοσεις ατοκα.
Παραδοση σε 15 μερες περιπου.
Ο υπαλληλος μου ειπε πως ειχαν παραγγειλει 10 τετοιες κασσετες και μεχρι στιγμης ειμουν ο ενατος που την προπληρωνει για να την παραλαβει στα τελη του μηνα.


ΥΓ. Αστερη τυπωσε και τις 218 σελιδες πηγαινε τες στο leroy (οχι μονο της Θεσσαλονικης)και ζητα προμηθεια 50 ευρω το τζακι.Ενα μεγαλο ευχαριστω φιλε που μας ανοιξες τα ματια στο θεμα αεροθερμο τζακι και βρηκαμε φθηνες και αξιοπιστες λυσεις.Τρια χρονια εψαχνα για κατι καλο και ταυτοχρονα φθηνο προκειμενου να μετατρεψω το χτιστο μου τζακι σε ενεργειακο ομως η τιμες που ακουγα ηταν απαγορευτηκες.Μετα απο το διαβασμα που εριξα εδω μεσα αισθανθηκα ετοιμος οχι μονο να προχωρησω στην αγορα αλλα και στην τοποθετηση του μονος μου.

Διαγράφηκε link που απαγορεύεται
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kostas.b.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #31699 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

kostas.b έγραψε: Ινβικτοπληκτος κι εγω αφου παραγγειλα σημερα την εστια insert invicta 700 turbo grande vision απο το leroy Λαρισας στην τιμη των 699 ευρω σε εξι δοσεις ατοκα.
Παραδοση σε 15 μερες περιπου.
Ο υπαλληλος μου ειπε πως ειχαν παραγγειλει 10 τετοιες κασσετες και μεχρι στιγμης ειμουν ο ενατος που την προπληρωνει για να την παραλαβει στα τελη του μηνα.


ΥΓ. Αστερη τυπωσε και τις 218 σελιδες πηγαινε τες στο leroy (οχι μονο της Θεσσαλονικης)και ζητα προμηθεια 50 ευρω το τζακι.Ενα μεγαλο ευχαριστω φιλε που μας ανοιξες τα ματια στο θεμα αεροθερμο τζακι και βρηκαμε φθηνες και αξιοπιστες λυσεις.Τρια χρονια εψαχνα για κατι καλο και ταυτοχρονα φθηνο προκειμενου να μετατρεψω το χτιστο μου τζακι σε ενεργειακο ομως η τιμες που ακουγα ηταν απαγορευτηκες.Μετα απο το διαβασμα που εριξα εδω μεσα αισθανθηκα ετοιμος οχι μονο να προχωρησω στην αγορα αλλα και στην τοποθετηση του μονος μου.


Κ γιατι ρε Κωστα δε μιλας οτι θα ελθεις Λαρισα να βρεθουμε να πιουμε εναν καφε?

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #31708 από kostas.b
Απαντήθηκε από kostas.b στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Στεργιο Λαρισα ερχομαι συχνα ειδικα τωρα που χειμωνιαζει.Εξαλλου μιση ωρα δρομος ειναι μονο.Αρκετες φορες σκεφθηκα να σε παρω τηλεφωνο να βρεθουμε ομως παντα κατι θα μου χαλαει τα σχεδια.
Υποσχομαι οτι συντομα θα το κανω και θα τα πουμε απο κοντα.

Διαγράφηκε link που απαγορεύεται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #31734 από SHERIF
Απαντήθηκε από SHERIF στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
house έγραψε

Λοιπον εχουμε και λεμε , χτες περασε ενας φιλος απ τον Σιναπαλο ( ΛΑΡΙΣΑ ) λαμαρινας , μονοπωλειο δεν εχουμε και αλλον που να κανει καμιναδες -εναλλακτες , κτλ κτλ !
Πειραν απο περισι μετα το μπαμ εδω μεσα , 100 εναλλακτες , 50 ιδιωτες βλαμενοι σαν και μας και αλλοι 50 τζακαδες !

50 που παριστανουν τους εξυπνους φανταζομαι ! απ τους 50 ιδιωτες , μονο οι 10 ειχαν αποτελεσμα , φανταζομαι οι αλλοι 40 ειχαν ανοιχτη εστια !

Αν δεν μας ακολουθησεις , δες τους αλλους εδω μεσα με τα ελληνικα και παρε χρονο τη γινετε !
(ΙΔΙΩΤΗ΅ΕΙΜΑΙ) \
Δειτε το διντεο απο Ετ3 με τα αλληθινα σεναρια για την πατεντα του κλοβου ! ειναι εναλλακτης μεσα σε λαμαρινα με κοφτρα απο πανω ! Οποιος το κανει ειναι μαγκας , ακομη ποιο μαγκας απο μας που δεν το ξεραμε απ την αρχη !!!! (τη αλλο να πω ) Αλλιως ρε παιδια εισται κοροιδα , πως να ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ !!![/quote]



Από που πήρες αυτά τα στατιστικά στοιχεία? και γιατί είναι κορόϊδο κάποιος που προσπαθεί να φτιάξει κάτι? να ξέρεις ότι όλες οι κατασκευές ακόμα και η πιό απλή έχει το ρίσκο της αποτυχίας, για μένα κορόϊδο είναι αυτός που κάθεται και λέει πέσε πίτα να σε φάω και όχι αυτός που προσπαθεί.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by SHERIF. Αιτία: διόρθωση κειμένου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.460 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ